راه‌اندازی قطار گردشکری تهران-آنکارا و تهران-عراق در آینده‌ای نزدیک

راه‌اندازی قطار گردشکری تهران-آنکارا و تهران-عراق در آینده‌ای نزدیک

15 شهریور 1401

اخبار ترکیه

راه‌اندازی قطار گردشکری تهران-آنکارا و تهران-عراق در آینده‌ای نزدیک
درخواست مشاوره در ترکیه

موسوی گفت: به زودی برای جذب گردشگر قطار گردشگری تهران – آنکارا و تهران – عراق را راه اندازی خواهیم کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: حسن موسوی معاون مسافربری شرکت راه آ‌هن ایران با بیان اینکه طی رایزنی‌هایی که با کشور ترکیه انجام شده است به زودی قطار گردشگری مسیر تهران تا آنکارا را راه‌اندازی خواهیم کرد، گفت: در این مسیر گردشگری، قطار تفریحی آنکارا مسیر‌های اصفهان، مشهد و شیراز را طی کرده و مجددا مسافران را به کشور خود باز می‌گرداند. وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی قطار گردشگری با کشور عراق را هم در دستور کار خود قرار داده‌ایم گفت: یکی از شرکت‌های حمل و نقلی طی رایزنی‌هایی که با اورژانس‌ها را داشته قصد دارد قطار گردشگری و زیارتی را راه‌اندازی کند و مسافران عراقی را به شهر‌های زیارتی از جمله قم و مشهد ببرد. بیشتر بخوانید: گره مالی متروی پرند به دست چه کسی باز می‌شود؟ / تنها ۳۵ میلیارد تومان از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد معاون مسافربری شرکت راه‌آ‌هن اظهار کرد: به زودی با نهایی شدن این قطار‌های گردشگری جزئیات آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
موسوی با اشاره به برنامه‌های شرکت راه‌آهن و ایجاد قطار‌های ترکیبی همانند سال گذشته برای مسافران راهپیمایی اربعین هم اشاره کرد و گفت: طی برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته همانند سال گذشته قطار مسافربری برای مسیر راهپیمایی اربعین در نظر گرفته‌ایم که جزئیات آن در آینده نزدیک اعلام می‌َشود.
وی توضیح داد: برای قطار تهران – آنکارا یک روز در هفته قطار در نظر گرفته شده است که طول مدت زمان این زمان ۶۰ ساعت همراه با انجام امورات گمرکی و مرزی است.
بازگشت یک هواپیمای فوکر ١٠٠ ایران ایر به خط پرواز
معاون مسافربری شرکت راه‌آ‌هن کشور بیان کرد: مدت زمان مسیر حرکتی قطار تهران – وان هم ۲۰ ساعت است که این مدت زمان با توجه به انجام تعداد امورات گمرکی و مرزی در نظر گرفته شده است. موسوی افزود: قطار تهران – آنکارا شانزدهم مرداد راه اندازی می شود و پیش فروش بلیط آن از چند روز گذشته آغاز شده است. خوشبختانه تا به امروز استقبال مسافران از این مسیر بسیاری خوب بوده است. وی بیان کرد: قیمت بلیط قطار تهران آنکارا ۴۳ یورو یعنی ۵۸۵ هزار تومان است که بر اساس مقررات بین‌المللی، شرکت‌های حمل و نقل ریلی می‌توانند تخفیفاتی را برای این مسیر به مسافران ارائه دهند.
ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار