سیم کارت ترکیه

15 شهریور 1401

دانستنی

سیم کارت ترکیه
در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن
ترکیه به دلیل داشتن امکانات رفاهی و جاذبه های دیدنی متعدد گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. یکی از دغدغه های مهم گردشگران  برقراری ارتباط با دوستان و خانواده های شان می باشد. استفاده از سیم کارت های کشور خودتان در ترکیه هزینه های زیادی را برای شما خواهد داشت بنابرین باید در ترکیه سیم کارت های داخلی را تهیه کنید. اپراتورهای کشور ترکیه در ترکیه سیم کارت های شارژی و دائمی وجود دارد. به گردشگران سیم کارت های دائمی داده نخواهد شد مگر اینکه در ترکیه حساب بانکی یا ملک داشته باشند پس مناسب ترین گزینه تهیه سیم کارت های شارژی است. در ترکیه چندین اپراتور وجود دارد که سیم کارت در اختیار متقاضیان قرار می دهند. البته در کشور ترکیه اغلب اپراتورها خدماتی مشابه ارائه می دهند و تفاوت آن ها بیشتر در مقدار شارژی است که می توانند برای سیم کارت ها خریداری کنید. در زیر اپراتورهای تلفن همراه در ترکیه برای شما لیست شده است:
  1. ترکسل (Turkcell)
بزرگترین اپراتور در ترکیه ترکسل می باشد که برای ایرانیان بسیار محبوب است و اکثر آنها از این اپراتور استفاده می کنند. از خدمات این اپراتور می توان به اینترنت پر سرعت و پوشش شبکه خوب آن اشاره کرد. شما با سیم کارت ترکسل می توانید به اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE دسترسی داشته باشید. سیمکارت های از قبل آماده شده را می توانید از مغازه های رسمی بخرید. برای فعالسازی سیم کارت کلمه EVET به شماره ۲۲۲۲ ارسال کنید و برای چک کردن اعتبار خود می توانید *۱۲۳# را شماره گیری نمایید.
  1. ودافون(vodafon)
دومین اپراتور در ترکیه وادفون است که رقیب ترکسل می باشد.از امکانات این اپراتور اینترنت پر سرعت و پوشش شبکه خوب اشاره کرد که که البته در بخش های دور افتاده شاید کمی با مشکل روبرو باشد. اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE قابل دسترسی است و شما سیم کارت های از قبل آماده شده را تنها از فروشگاه های رسمی می توانید تهیه کنید.لازم به ذکر است که این سیم کارت ها به مدت ۱۲۰ روز معتبر است و مردم محلی نمی توانند آن را تهیه کنند. بهترین مکان برای خرید سیم کارت هایی با تخفیف و … در دفاتر ودافون واقع در فرودگاه است بعد از قسمتی که چمدان را تحویل می گیرید . برای فعالسازی سیم کارت واژه «SORGU» را به ۳۶۳۶ بفرستید و برای خرید بسته ۳۶۳۶ را شماره گیری کنید و برای افزایش اعتبار و شارژ کردن سیم کارت خودتان   ۷۵۰۰ را زده، شماره ۱۲ رقمی را وارد کنید، سپس کلید # را فشار داده، سپس شماره ۵ رقمی، و بعد # را فشار دهید.
  1. ترک تلکام (Turk Telecom)
کوچکترین اپراتور در ترکیه ترک تلکام می باشد .این سیم کارت ها را می توانید از فروشگاه های رسمی تهیه کنید . این اپراتور اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE ارائه می دهد.برای فعالسازی سیم کارت ارسال پیامک خالی به شماره ۵۵۵۵، سپس با دریافت پاسخ از شماره ۲۴۳۸ باید کلمه EVET را ارسال کنید. نکاتیدرباره خرید سیم کارت در ترکیه
  • یکی از معایب اصلی خرید سیم کارت های موقت در ترکیه، غیر فعال شدن آن هاست بنابراین اگر زیاد به سیم کارت و اینترنت نیاز ندارید، سیم کارت نخرید و از اینترنت هتل ها برای انجام کارهای تان استفاده کنید.
  • این که توریست ها نمی توانند سیم کارت دایمی خریداری کنند از دیگر مشکلات خرید سیم کارت در این کشور است و باعث می شود که گردشگرانی که صرفه جویی در هزینه ها برای شان در اولویت قرار دارد از خرید سیم کارت خودداری کنند.
  • برای خرید سیم کارت باید حتما پاسپورت خود را همراه داشته باشید.
  • سیم کارت های ترکیه در ایران نیز کار می کنند فقط باید رومینگ آن ها را فعال کنید.
همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه