مدارک مورد نیاز برای دکترای بورسیه تحصیلی ترکیه

مدارک مورد نیاز برای دکترای بورسیه تحصیلی ترکیه

15 شهریور 1401

حقوقی

مدارک مورد نیاز برای دکترای بورسیه تحصیلی ترکیه
خات نیوز- مدارک مورد نیاز برای مقاطع لیسانس ,پزشکی ,دندان پزشکی ,داروسازی ,فوق لیسانس و دکترای بورسیه تحصیلی ترکیه
ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

مدارک مورد نیاز برای دکترای بورسیه تحصیلی ترکیه

۱- کارنامه های راهنمایی هر سه سال بصورت یک فایل و یا فقط کارنامه ی سال سوم راهنمایی (برای ثبت نام نیازی به ترجمه مدارک نیست. توجه برای تمامی سطوح بورسیه داشتن این مدارک الزامیست. ۲- مدرک اصلی یا موقت دیپلم به همراه ریزنمرات سه ساله (برای ثبت نام نیازی به ترجمه مدارک نیست) توجه برای تمامی سطوح بورسیه داشتن این مدارک الزامیست. در صورت داشتن مدرک موقت مهر اموزش و پرورش الزامی است. ۳- مدرک شناسایی معتبر از قبیل کارت ملی یا پاسپورت. ۴- توجه متقاضی نباید در مقطع مورد تقاضا در یکی از برنامه های بورسیه و یا در دانشگاهی در ترکیه در حال تحصیل باشد. ۵- برگه قبولی در کنکور اگر وجود دارد. ۶- مدرک قبولی در امتحانات بین المللی مثل: IELTS-TOEFEL-GMAT-GRE اگر وجود دارد.

توجه

بعضی از رشته های مهم (پزشکی،دندان،دارو) در دانشگاه های تاپ برا پذیرش کارنامه ی آزمون SAT و یا GRE و یا بعضا YÖS رو میخواهند بنابراین درصورت وجود این مدارک حتما فرستاده شوند. ۷- لوح های تقدیر و یا مقام در حوزه های علمی فرهنگی ورزشی هنری ،المپیادها و… (اگر وجود دارد) ۸- توصیه نامه از دو تن از استادان دانشگاه (برای ارشد و دکترا الزامیست!) ۹- متقاضی از لحاظ سلامتی نباید مبتلا به بیماری و یا وضعیتی که باعث ایجاد مشکل در ادامه تحصیل بشود،باشد!! و اگر معلولیت خاصی دارد با نوع آن حتما ذکر شود. ۱۰- یک قطعه عکس پرسنلی اسکن شده.

توجه

مدارک نیاز به ترجمه ندارند و اصل مدارک اسکن شده ارسال می شود. در صورت امکان توصیه نامه به زبان انگلیسی یا ترکی ارائه شود. دانشجویانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند و میتوانند تا آخر تابستان فارغ التحصیل بشوند هم میتوانند ثبت نام کنند و این دانش اموزان کارنامه ی یازدهم و دهم رو بصورت تک فایل اسکن شده بهمراه یک برگه ی اشتغال به تحصیل از جانب دبیرستان خود بگیرند و حتی الامکان در برگه ذکر شود ک دانش آموز آخر این سال تحصیلی فارع التحصیل خواهد شد. نام پدر،مادر و وضعیت شغلی شان و تعداد فرزند در خانواده و همچنین میزان درآمد به دلار نیز ذکر شود. ذکر آدرس خانه بصورت کامل (و آدرس محل اقامت اگر متفاوت می باشد) و شماره تلفن خانه و موبایل و اگر قبلا و یا هم اکنون تجربه ی کار در شرکت یا جایی را داشته اید لطفا ذکر بفرمایید‌. لیست رشته ها موقع شروع ثبت نام در کانال اعلام خواهند شد. ۱- شرط سنی مقطع لیسانس زیر ۲۱ سال ۲- شرط سنی مقطع ارشد زیر ۳۰ سال ۳- شرط سنی مقطع دکتری زیر ۳۵ سال می‌باشد. ۴- حداقل معدل مورد نیاز رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ۱۸ و سایر رشته ها ۱۴ می‌باشد.
درخواست مشاوره در ترکیه