6 تا از بهترین باقلوا فروشی های استانبول

6 تا از بهترین باقلوا فروشی های استانبول

3 مرداد 1402

دانستنی

6 تا از بهترین باقلوا فروشی های استانبول

شاید اکثر افراد وقتی اسم ترکیه به گوششان می خورد یاد باقلوا بیوفتند. باقلواهای ترکیه در کل دنیا معروف است. بهترین توصیف باقلوا این است که بگوییم طعم آن شبیه بهشت است. استانبول به خاطر باقلوای خوشمزه اش شناخته شده است و چندین فروشگاه معتبر وجود دارد که می توانید این شیرینی خوشمزه ترکی را در آنها پیدا کنید. شرط می‌بندیم که قبلا نوعی باقلوا را امتحان کرده‌اید. با این حال، اگر این دسر را فقط در خارج از ترکیه میل کرده اید، صبر کنید تا به استانبول سفر کنید و باقلواهای واقعی به سبک ترکی را بچشید. در این مطلب لیست معروف ترین باقلواهای استانبول آمده است.

همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

بهترین باقلوا فروشی های استانبول

باقلوا-استانبول

باقلوای کاراکوی گولواغلو - Karaköy Güllüoğlu

یکی از بهترین باقلوا فروشی های استانبول بی شک باقلوای کاراکوی گولواوغلو در منطقه کاراکوی استانبول است. این باقلوا فروشی نزدیک برج گالاتا استانبول است که از قرن بیستم تا به امروز فعالیت می کند  و به خاطر باقلواهای اصیل به سبک قاضی آنتپ مشهور است. آنها از پسته قازی انتپ استفاده می کنند که به طعم استثنایی معروف است.

Karaköy Güllüoğlu تاریخچه طولانی و باستانی دارد، به سال 1949 زمانی که خانواده Güllü مغازه را در محله Karaköy استانبول تأسیس کردند. با بیش از هفت دهه تجربه، این فروشگاه به یکی از معروف ترین فروشگاه های باقلوا فروشی در استانبول تبدیل شده است.  آنها به دلیل استفاده از کره تازه، آجیل درجه یک (مانند پسته و گردو) و مرغوب ترین خمیر فیلو شناخته شده اند که نتیجه آن باقلوای خوشمزه و خوش طعم است.

باقلوای کاراکوی گولواغلو انتخاب گسترده ای از باقلوا و سایر شیرینی های ترکی را ارائه می دهد. در حالی که باقلوای کلاسیک آنها همچنان مورد علاقه است، آنها انواع مختلفی از باقلوا را نیز سرو می کنند، از جمله انواعی باقلوا با شکلات یا انواع مختلف آجیل.

حافظ-مصطفی

 حافظ مصطفی - Hafız Mustafa 1864

باقلوا فروشی حافظ مصطفی این یک فروشگاه زنجیره ای محبوب باقلوافروشی در استانبول است که شعبه های متعددی دارد و نسل هاست که باقلوا سرو می کنند. به غیر از باقلوا، طیفی از شیرینی ها و دسرهای ترکی نیز ارائه می کنند. این باقلوا فروشی در خیابان استقلال، حمیدیه جادسی و مناطق دیگر استانبول شعبه دارد. فرقی نمی کند شما کدام شعبه بروید زیرا تمامی شعبات کیفیت یکسانی دارند.

حافظ مصطفی 1864 ریشه های خود را به سال 1864 برمی گرداند که در آن زمان تأسیس شد. این فروشگاه با بیش از یک قرن تجربه، تاریخچه ای غنی دارد و یکی از قدیمی ترین و نمادین ترین مکان برای خرید دسرهای استانبول محسوب می شود.  این فروشگاه به دلیل استفاده از مواد با کیفیت بالا برای درست کردن خوراکی های خوشمزه شناخته شده است. باقلوا فروشی حافظ مصطفی از آجیل درجه یک در باقلوای آنها گرفته تا طعم های تازه و طبیعی در لذیذهای ترکی آنها بر کیفیت و طعم تاکید دارد.

علی-اوستا

باقلوا فروشی علی اوستا - Ali Usta Baklava

یکی دیگر از بهترین باقلوا فروشی های استانبول علی اوستا است که در منطقه امینونو استانبول محله سیرکیجی قرار دارد. دسرهایی که در اینجا پیدا می کنید یکی از بهترین دسرهای شهر یا هر جای ترکیه است. آنها علاوه بر سرو باقلوا، کادایف را نیز سرو می کنند، یک خوراکی شیرین و ترد که از خمیر فیلو درست می شود. هم کادایف و هم باقلوا در علی اوستا باورنکردنی است و نباید از دست داد.

سیرکیجی یک میدان کوچک در کنار ایستگاه تراموا Sirkeci است. تنها چند دقیقه پیاده روی از ایاصوفیه و مسجد آبی فاصله دارد. قطعا توصیه می شود برای تجربه غذاخوری های محلی به Sirkeci بروید. رستوران های هوکاپاسا غذاهای محلی عالی ارائه می دهند در حالی که علی اوستا بهترین باقلوا را در شهر قدیمی استانبول ارائه می دهد.

باقلوا-فروشی-معروف-استانبول

باقلوا فروشی چیئدم پاستانسی - Çiğdem pastanes

باقلوا فروشی چیئدم پاستانسی در منطقه سلطان احمد واقع شده است و اغلب گردشگرانی که به شهر می آیند از آن بازدید می کنند. منوی این رستوران لذت بخش است و طیف وسیعی از کیک ها و دسرهای ترکی را در خود جای داده است. در میان آنها، البته، باقلوا با طعم باورنکردنی است. شما واقعا نمی دانید چه چیزی را از دست داده اید مگر اینکه خودتان آن را امتحان کنید.  این شیرینی پزی مکانی عالی است که در بسیاری از دسرها تخصص دارد و بهترین مغازه باقلوافروشی سلطان احمد، برای کسانی که از بازدید از مکان‌های تاریخی خسته شده‌اند، مکانی عالی است.

Sekerci_Cafer

شکرجی کافه ارول - Sekerci Cafer Erol

 یکی دیگر از بهترین باقلوا فروشی های استانبول شکرجی کافه ارول است که  درست در وسط منطقه کادیکوی واقع شده است و اکنون 200 سال است که این برند کیک ها و دسرهای شگفت انگیزی را برای شهروندان و بازدیدکنندگان استانبول سرو می کند که کیفیت کیک ها و دسرهای آن زبان زد است. جالب است بدانید اینجا یکی از بهترین مکان های استانبول برای خوردن بستنی است.

باقلوا فروشی قاضی آنتپ - Gaziantepli Baklavacı Bilgeoğlu

این فروشگاه در منطقه کاراکوی واقع شده است و به خاطر باقلواهای اصیل به سبک قاضی آنتپ مشهور است. آنها از پسته قازیانتپ استفاده می کنند که به طعم استثنایی معروف است. در این باقلوا فروشی میتوانید بنشینید و چای و قهوه ترک با باقلوا هم نوش جان کنید.

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار