باغ وحش فاروک یالچین استانبول

باغ وحش فاروک یالچین استانبول

18 مرداد 1402

جاذبه گردشگری

باغ وحش فاروک یالچین استانبول

باغ وحش فاروک یالچین استانبول معروف به داریجا در منطقه کوجاالی واقع شده و مساحت آن به ۸۰ هکتار می‌رسد. باغ وحش داریجا در سال ۱۹۹۳ توسط تاجر بزرگ فاروک یالچین افتتاح شد و با گذشت سال‌ها به جمعیت حیوانی این مکان افزوده شد. در این مطلب شما را با باغ وحش فاروک یالچین استانبول بیشتر آشنا می‌کنیم.

فاروک یالچین کیست؟

فاروک یالچین تاجر بزرگ در ۲۳ آوریل سال ۱۹۲۳ متولد شد، وی به دلیل شرایط زندگی و شغل پدرش در بسیاری از شهرهای ترکیه زندگی می‌کرد ولی در سال ۱۹۹۳ به استانبول بازگشت وبرای به اشتراک گذاشتن عشق خود به طبیعت و حیوانات اولین باغ وحش ترکیه را تاسیس کرد. همچنین فاروک ۲۱ کتاب در زمینه مراقبت از گیاهان و حیوانات نوشت و در نهایت در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۰۸ از دنیا خداحافظی کرد و اثری باشکوه برجای گذاشت.

همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

معرفی باغ وحش فاروک یالچین

معرفی باغ وحش فاروک یالچین استانبول

در این باغ وحش بیش از ۲۸۶ گونه جانوری وتقریبا ۳۶۰۰ حیوان و بالغ بر۸۰۰۰ گونه گیاهی وجود دارد. در باغ وحش داریجا خدماتی مانند اتاق مراقبت از نوزادان، سرویس بهداشتی، نمازخانه، صندلی چرخ‌دار برای شهروندان معلول، صندوق امانات و کافه تریا وجود دارد. لمس و غذا دادن به حیوانات، ورود با حیوانات خانگی، لمس قفس حیوانات، عکسبرداری با فلش ممنوع است، علاوه بر این غذا و نوشیدنی را نمی‌توان از بیرون به داخل باغ وحش آورد و برای برطرف کردن همین نیاز ۲ بوفه کاملا مجهز در این مکان وجود دارد. همچنین در ورودی باغ وحش هم یک فروشگاه سوغاتی به چشم می‌خورد. باغ وحش هرروز هفته از ساعت ۹:۳۰ تا ساعت ۱۸ باز است و تا زمان تاریک شدن هوا بازدیدکنندگان می‌توانند از داخل مجموعه دیدن کنند ولی از ساعت ۱۸به بعد افراد جدید اجازه ورود ندارند. شما می‌توانید بلیط را از گیشه بلیط فروشی باغ حش و یا از طریق سایت به صورت آنلاین خریداری کنید، جالب است بدانید که  خرید آنلاین بلیط دارای تخفیف است.

آدرس باغ وحش فاروک یالچین

درخواست مشاوره در ترکیه

دسترسی به باغ وحش فاروک یالچین استانبول

هر روز از مقابل ایستگاه قطار عثمان قاضی رفت و آمد رایگان به باغ‌ وحش داریجا انجام می‌شود و با شاتل های باغ وحش به این مجموعه دسترسی آسان دارید. در طول هفته از ایستگاه عثمان قاضی به مقصد باغ وحش در ساعت‌های ۱۱ و ۱۳، از باغ وحش به مقصد عثمان قاضی در ساعت‌های ۱۵ و ۱۶ در آخر هفته از ایستگاه عثمان قاضی به مقصد باغ وحش در ساعت‌های ۱۰:۳۰، ۱۱:۳۰، ۱۲:۳۰، ۱۳:۳۰، ۱۴:۳۰، ۱۵:۱۵ و از باغ‌ وحش به مقصد عثمان قاضی در ساعت‌های ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶:۲۰، ۱۷:۵۰، ۱۸:۳۰، حمل و نقل رایگان می‌باشد. همچنین از مقصد کادیکوی به باغ وحش در طول هفته ساعت‌های ۸، ۱۰، ۱۱:۳۰، ۱۴:۳۰ و در آخر هفته ساعت‌های ۹:۳۰، ۱۲، ۱۵ و از مقصد باغ وحش به کادیکوی در طول هفته ساعت‌های ۱۰، ۱۳، ۱۶ و در آخر هفته در ساعت‌های ۱۳:۳۰ و ۱۶ حمل و نقل به صورت رایگان انجام می‌شود. آدرس:Piri Reis, Tuzla Cd. No:297, 41700 Darıca/Kocaeli, Turkey