آموزش قدم به قدم گرفتن کد هس برای سفر به ترکیه

آموزش قدم به قدم گرفتن کد هس برای سفر به ترکیه

15 شهریور 1401

دانستنی

آموزش قدم به قدم گرفتن کد هس برای سفر به ترکیه

از زمان اپیدمی کرونا دولت ترکیه گرفتن کد هس را اجباری کرد. برای سفر به ترکیه ۴۸ ساعت قبل از پرواز باید حتما کد هس دریافت کنید. برای ورود به مراکز خرید، برخی جاذبه های گردشگری، برخی رستوران ها، ادارات دولتی و ... باید هر فردی کد هس داشته باشد. در این مطلب قصد داریم از صفر تا صد دریافت کد هس را چه برای کسانیکه کیملیک دارند و چه برای کسانیکه کیملیک ندارند همراه با عکس توضیح دهیم. پس تا آخر این مطلب با آقای ترکیه همراه باشید.

همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

نحوه گرفتن کد هس برای سفر به ترکیه - از طریق سایت

در ابتدا باید وارد سایت https://register.health.gov.tr/  شوید. به محض ورود یک صفحه برای شما باز میشود که می توانید زبان خود را انتخاب کنید. بالا سمت چپ نوار کشویی را کلیک کنید و زبان ورودی را به فارسی تغییر دهید مطابق تصویر زیر...

کد-هس

وقتی زبان را انتخاب کردید روی گزینه ok کلیک کنید تا بتوانید ادامه مرحله دریافت کد هس را ادامه دهید. صفحه جدید برای شما باز می شود. تمام اطلاعات خواسته شده را باید مطابق با پاسپورتتان وارد کنید.

hes code

تابعیت: نوار کشویی را باز کنید و گزینه islamic republic of iran (IRN) را انتخاب کنید

محل زندگی: k,hv ;a,dd vh fhc;kdn نوار کشویی را باز کنید و کشوری که در حال حاضر زندگی میکنید را از بین کشورها انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر ایران زندگی می کنید گزینه islamic republic of iran (IRN) را انتخاب کنید. 

شماره گذرنامه: شماره پاسپورتتان را مطابق با پاسپورتتان وارد کنید.

نام: اسم خود را به انگلیسی وارد کنید.

نام خانوادگی: فامیلی خود را به انگلیسی وارد کنید.

آدرس ایمیل: اختیاری است . می توانید وارد کنید می توانید وارد نکنید.

تاریخ ورود به ترکیه: مطابق با بلیط به میلادی باید پر شود.

شماره تلفن: شماره تماس خود را وارد کنید. نوار کشویی را باز کنید و کشوری که در آن زندگی می کنید و سیم کارتتان مربوط به آن کشور است را انتخاب کنبد و سپس رو به روی آن شماره تماس خود را وارد کنید.

نحوه ورود به ترکیه: باید مشخص کنید از چه طریقی می خواهید وارد ترکیه شوید. روی نوار کشویی کلیک کنید. اگر هوایی قصد آمدن دارید باید هوایی (هواپیما) را انتخاب کنید.

Birth Day: تاریخ تولدتان به میلادی را وارد کنید.

جنسیت: از نوار کشویی کنار جنسیت نوع جنسیت خود را مشخص کنید.

نام شرکت: باید نام شرکت هواپیمایی که بلیط تهیه کردید را بنویسید.

بعد روی گزینه جلو کلیک کنید.

صفحه جدید برایتان باز می شود که باید آدرس و شهری که می خواهید به آنجا سفر کنید را وارد کنید مطابق تصویر زیر:

HES- CODE

شهر: کدام شهر ترکیه قصد سفر دارید؟ از روی نوار کشویی باید شهر را انتخاب کنبد

شماره تماس: مطابق مرحله قبل که شماره تماس را وارد کردید باید اقدام کنید و شماره تماس خود را وارد کنید.

آدرس: اگر آدرس دقیق از محل اقامت دارید در این کادر وارد کنید اگر هم ندارید می توانید فقط نام شهر را بزنید. به عنوان مثال اگر استانبول می روید می توانید در کادر بزنید: TURKEY/ISTANBUL

در مرحله بعد روی گزینه آدرس اضافه کن در پایین سمت راست کلیک کنید و گزینه جلو را کلیک کنید

وارد صفحه بعدی می شوید.

کد-هس

در این صفحه اگر در ۱۰ روز گذشته به کشوری سفر کرده اید را انتخاب می کنید. این مورد اختیاری است اگر سفر نداشتید و یا تمایلی به پر کردن این قسمت ندارید می توانید گزینه جلو را بزنید تا به صفحه آخر بروید.

این صفحه به شما تمام اطلاعاتی که تا الان وارد کرده اید را نمایش می دهد. در صورتیکه اطلاعات تماما درست بود روی گزینه ذخیره کن کلیک کنید

بعد از اینکه گزینه ذخیره کن را زدید در سمت راست به شما فایل  pdf داده می شه. اون فایل را دانلود کنید و در گوشی خود نگهدارید. هر وقت نیاز به کد هس بود کافی است این فایل را باز کنید و نشان دهید.

اگر در ترکیه قصد دارید از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید باید حتما استانبول کارت داشته باشید. فقط باید بدانید که کد هس را باید حتما روی استانبول کارتتان ست کنید. اگر نمیدانید چگونه کد هس را روی استانبول کارتتان ثبت کنید به مقاله زیر مراجعه کنید.

طریقه ثبت کد هس بر روی استانبول کارت

درخواست مشاوره در ترکیه