کدام یک نوشیدنی ملی ترکیه است چای یا قهوه؟

کدام یک نوشیدنی ملی ترکیه است چای یا قهوه؟

26 آبان 1401

دانستنی

کدام یک نوشیدنی ملی ترکیه است چای یا قهوه؟

حتما تا الان درباره قهوه ترکی خیلی شنیده اید. از طعم و بوی لذت بخشش زیاد شنیده اید .  تا به حال فکر میکردید نوشیدنی ملی ترکیه قهوه است ولی باید بدانید که نوشیدنی ملی ترکیه چیزی نیست به چای ترکی. وقتی به ترکیه سفر می کنید فرقی نمیکند کدام شهرش میبینید که قدم به قدم مغازه هایی وجود دارد که بیرون آنها صندلی و میز گذاشته اند و ترک ها را میبینید که در حال خوردن چای هستند. یکی از تفریحات ترک ها این است که بعد از کار به چای خانه ها بروند و لیوان لیوان چای بنوشند. در هنگام صبحانه، چای یکی از اجزای اصلی صبحانه ترکی است، شما نمی توانید صبحانه ترکی را بدون چای ترکی میل کنید، احساس می کنید چیزی از سفره کم است.

نوشیدنی ملی ترکیه

چای ترکی به طور انبوه در سراسر کشور مصرف می شود، در کافه ها، رستوران ها، یا در میان وعده ها، حتی زمانی که فقط در حال استراحت یا خواندن کتاب مورد علاقه خود هستد، چای وجود دارد.

چای اصلی ترین نوشیدنی ملی ترکیه است. آداب چای خوردن در ترکیه گذشته ای با سابقه دارد که مردم دور هم جمع می شدند و ضمن صحبت کردن با هم به نوشیدن چای مشغول می شدند. در خیلی از مواقع چای بهانه ای برای دور هم جمع شدن و زدن حرف های مهم بود!

چای ترکی (Çay)، یک نوشیدنی گرم و معطر است. این نوشیدنی به اندازه قهوه ترک طرفدار دارد و در تمام نقاط این کشور دیده می‌شود. ترکیه یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان چای در جهان است و رتبه پنجم را دارد.  به هر جای ترکیه که سفر کنید، می‌توانید نام چای ترکی را در منوی کافه‌ها و چایخانه‌های آن ببینید. چای ترکی یک نوشیدنی ملی است. این نوشیدنی از برگ‌های چای که در دامنه‌های کوهستانی سرسبز و شیب‌دار ساحل شرقی دریای سیاه می‌رویند، تهیه می‎شود.

چای ترکی

چای برای اولین بار توسط بازرگانان جاده ابریشم در قرن پنجم به ترکیه راه یافت. این گیاه از چین وارد می‌شد و یکی از محصولات مبادلاتی بین دو کشور بود. نوشیدن چای در ترکیه از سال 1923 و پس از فروپاشی امپراتوری عثمانی آغاز گردید. اغلب ترک‌ها در آن زمان قهوه مصرف می‎کردند. پس از سقوط امپراتوری، واردات قهوه کم شد و قیمت آن به شدت افزایش یافت.

این باعث شد تا ترک‌ها به سمت چای روی آورند و آن را جایگزین قهوه کنند. در سال 1912 کشت چای برای اولین بار و به صورت آزمایشی در ترکیه آغاز گردید. رئیس اتاق کشاورزی استان‌های ریزه، آرتوین، اردهان و باتومی در گرجستان را برای کشت چای در نظر گرفت. کشت چای تنها در باتومی به ثمر رسید و در استان‌های ترکیه با شکست مواجه شد. تحقیقات گسترده‌ای در مورد این موضوع آغاز گردید. در سال 1924 تکنیک‌های مختلف هرس کردن، کوددهی گیاه و … بر روی برگ‌های چای مورد بررسی قرار گرفت و مجداد کشت محصول آغاز شد.

محبوبیت چای در صنعت چای دولتی به نام Caykur اثبات شده است که یکی از سودآورترین صنعت ها در کشور است. در دریای سیاه در مکان هایی مانند ترابزون، که دارای خاک حاصلخیز و آب و هوای معتدل است کشت میشود، تخمین زده میشود که به طور متوسط ترک ها روزانه هشت لیوان یا بیشتر چای می نوشد.

در سراسر کشور، چایخانه محیط تحت سلطه مردان است. صدای هم زدن چای به همراه صدای تخته نرد یا okey slabs طنین انداز است، بازی محبوبی مانند رامی یا ماهجونگ است. محیط بدون زن کافی خواهد بود تا هر فمینیستی را عصبانی کند، اما جامعه با باز کردن باغ های چای، که تجارت عالی را در اوج تابستان ایجاد می کند، این قانون را نیز به گونه دور زده است.

از سال 1939 تا 1945 چای به صورت گسترده در ترکیه کشت گردید و به یکی از مهم‌ترین محصولات این کشور تبدیل شد. در طول دهه 1950، دولت ترکیه و ادارات وابسته، به پتانسیل کشت چای در استان‌های اطراف دریای سیاه پی بردند و از این محصول حمایت کردند. صنعت تولید چای در ترکیه جایگاه ویژه‎ای پیدا کرد و در دستور کار قرار گرفت. تولید چای در این کشور روزبروز افزایش یافت و به یک صنعت بزرگ و مهم تبدیل شد. در سال 1970 تولید چای مدرنیزه گردید و دولت استانداردهایی را برای آن تعریف کرد و چای به یکی از محصولات صادراتی ترکیه تبدیل شد.

در حال حاضر چای بخش مهمی از فرهنگ این کشور محسوب می‎شود و یکی از رایج‌ترین نوشیدنی‎های گرم در ترکیه می‌باشد. دم کردن و سرو چای نیز روش و آداب و رسوم خاص خود را دارد. ترک‌ها چای را در یک لیوان کوچک به شکل لاله با لبه‌های طلایی سرو می‌کنند و در کنار آن چند حبه قند نیز قرار می‌دهند. چای در تمامی خانه‌ها و مغازه‌ها وجود دارد و از آن برای پذیرایی از مهمان استفاده می‎شود.

چای ترکی یکی از مهم‌ترین بخش‎های صبحانه ترکی می‌باشد و به عنوان نوشیدنی اصلی در کنار گزینه‌هایی چون پنیر، گوجه، خیار، مربا و … قرار می‌گیرد. چای ترکی خستگی را برطرف می‌کند و در زمان استراحت در محل کار و ادارات سرو می‌شود. چای در کنار شیرینی، بیسکوییت، کیک و … به عنوان یک عصرانه در نظر گرفته می‎شود.

فواید چای ترکی

  • طبق تحققیاتی که در کشور هلند شده است، چای سیاه به تنظیم کردن رگ های خونی قلب کمک می کند و در نتیجه احتمال  بروز سکته ها و یا حمله های قلبی را کاهش می دهد.
  • چای حاوی نوعی آنتی‌اکسیدان با نام فلاونوئید می‌باشد. این آنتی‎اکسیدان برای سلامتی قلب بسیار مفید بوده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‎شود. مصرف روزانه چای از فشار خون و کلسترول بالا پیشگیری می‏کند و سطح گلیسیرید خون را نیز کاهش می‎دهد.
  • مصرف چای خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را نیز کاهش می‏دهد. اگر به طور منظم به صورت روزانه چای مصرف کنید، از ابتلا به این بیماری در امان خواهید بود.
  • نوشیدن چای ترکی به همراه نبات، مشکلات گوارشی را کاهش می‌دهد و باعث درمان اسهال خفیف می‌شود.
  • مصرف چای خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را نیز کاهش می‏دهد. اگر به طور منظم به صورت روزانه چای مصرف کنید، از ابتلا به این بیماری در امان خواهید بود.
  • فشار خون بالا یکی از مهم‌ترین دلایل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است. فشار خون بالا خطر ابتلا به حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش می‏دهد و باعث از دست دادن بینایی می‌گردد. مصرف منظم چای فشار خون را کاهش داده و از بروز این مشکلات جلوگیری می‌کند.