چگونه استانبول کارت را از طریق اپ زراعت بانک شارژ کنیم؟

چگونه استانبول کارت را از طریق اپ زراعت بانک شارژ کنیم؟

18 بهمن 1401

دانستنی

چگونه استانبول کارت را از طریق اپ زراعت بانک شارژ کنیم؟

وقتی به استانبول سفر میکنید و می خواهید از سیستم حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، تراموا، متروبوس، کشتی و مترو استفاده کنید باید حتما استانبول کارت داشته باشید. استانبول کارت را می توانید از طریق دستگاه های زرد رنگی که کنار مترو، تراموا و متروبوس ها هستند تهیه و شارژ کنید. ولی به تازگی زراعت بانک این امکان را به کسانیکه در این بانک حساب بانکی دارند به وجود آورده که از طریق اپلیکیشن زراعت بانک بتوانید استانبول کارتتان را شارژ کنید. بهتر است بدانید که استفاده از تاکسی در استانبول اصلا برای شما به صزفه نخواهد بود زیرا قیمت تاکسی در ترکیه خیلی بالاست و بهتر است از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید. در این مطلب درباره نحوه شارژ کردن استانبول کارت از طریق اپ زراعت بانک مرحله به مرحله توضیح داده ایم.

بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از مترو استانبول

معرفی پروژه های ساختمانی ترکیه

نحوه شارژ کردن استانبول کارت از طریق اپ زراعت بانک

اول باید این نکته را به خاطر داشته باشید بعد از شارژ کردن استانبول کارت از طریق اپ زراعت بانک باید استانبول کارتتان (istanbulkart) را یک بار روی دستگاه های زرد رنگ کنار مترو متروبوس یا تراموا بگذارید تا مبلغ به کارت شما منتقل شود و قابل استفاده باشد.

اپ زراعت بانک خود را باز کنید و در قسمت پایین گزینه  menü را کلیک کنید. در صفحه باز شده روی گزینه ödemelerکلیک کنید. صفحه جدید برای شما باز می شود و روز گزینه istanbulkart bakiye yükleme کلیک کنید.

ادر این صفحه از شما می خواهد که کد 16 رقمی که در استانبول کارت شما ثبت شده را وارد کنید. در قسمت kart veya seri numarası شماره 16 رقمی روی کارت را وارد کنید و گزینه DEVAM را کلیک کنید.

صفحه جدیدی برای شما باز می شود. در این صفحه 2 گزینه وجود دارد. گزینه kart bilgileri شماره 16 رقمی استانبول کارت به همراه شارژ موجود در استانبول کارتتان را نشان می دهد. در قسمت yüklenecek tutar نوار کشویی وجود دارد که روی آن کلیک میکنید و مبلغی که میخواهید استانبول کارتتان را شارژ کنید را انتخاب میکنید و روی گزینه DEVAM کلیک می کنید.

در صفحه جدید اطلاعات کارت زراعت بانک به همراه موجودی شما را نشان می دهد . باید روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه نهایی شوید. در این صفحه گزینه  ONAYLA را کلیک می کنید. در صفحه بعدی باید روی گزینه TUTARI KARTA AKTAR کلیک کنید تا مبلغ به استانبول کارت شما منتقل شود. به همین راحتی استانبول کارت شما از طریق اپ زراعت بانک شارژ شد.

فقط کافی است istanbulkart خود را روی دستگاه های زرد رنگ بگذارید و از آن استفاده کنید.

درخواست مشاوره در ترکیه