آکواریوم استانبول، بدون خیس شدن به اعماق دریا سفر کنید!

آکواریوم استانبول، بدون خیس شدن به اعماق دریا سفر کنید!

15 شهریور 1401

آکواریوم استانبول، بدون خیس شدن به اعماق دریا سفر کنید!
یکی از گزینه هایی که برای سفر به ذهن گردشگران میرسد، سفر به استانبول است به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی فراوان یکی از این جاذبه های بسیار زیبا و دیدنی آکواریوم استانبول است، اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید حتما به همراه کودکانتان ازاین آکواریوم زیبا دیدن کنید. اما قبل از رفتن به این مکان باید اطلاعاتی راجع به آن داشته باشید. آکواریوم استانبول چیست

آکواریوم استانبول چیست؟

آکواریوم استانبول در سال 2011 افتتاح شد و لقب بزرگترین آکواریوم جهان را به خود اختصاص داد، در آکواریوم استانبول که در دو طبقه به مساحت ۲۲ هزار متر مربع و حجم آب ۷ هزار متر مکعب نزدیک به ۱۷ هزار گونه جانوری وجود دارد که از جمله آن ها می توان به آراپایما، مارماهی خالدار، مارماهی راهدار،ماهی مرکب بنگگای، سفره ماهی و پنگوئن، بادکنک ماهی و... اشاره کرد. آکواریوم استانبول از چه بخش هایی تشکیل شده است
درخواست مشاوره در ترکیه

آکواریوم استانبول از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

آکواریوم استانبول از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به آن می پردازیم شما میتوانید در مسیرعبورازاین مکان شاهد پوشش های مختلف گیاهی، جانوری و جغرافیایی متفاوتی باشید.

دریای سیاه

اولین بخش آکواریوم استانبول دریای سیاه است، کشتی بازسازی شده نوح یکی دیگر ازدیدنی های این مکان بوده وهمچنین یک فیلم کوتاه از آکواریوم استانبول هم دراین بخش برای شما  نمایش داده می شود دراین بخش انواع ماهی‌ها و آبزیان دریای سیاه را می‌بینید که از شگفت انگیزترین دیدنی‌های دریای سیاه است.

 تنگه داردانل

در بخش تنگه داردانل انواع ماهی‌هایی از جمله  شانک ماهی، بزماهی و ماهی زبردم را مشاهده می کنید ولی تنها ماهی‌ها، دیدنی‌های این بخش نیستند ویژگی‌های جغرافیایی و تاریخی تنگه داردانل از دیگر جذابیت‌های این بخش است. وجود یک اسب چوبی که به داستان اسب تروا اشاره می‌کند از جمله اطلاعات تاریخی این بخش است.

تنگه بسفر استانبول

در این قسمت ماهی‌ها و موجودات زیادی را می‌بینیم که در تنگه بسفرزندگی می کنند.در واقع تنگه بسفر محل  ورود ماهی‌ها به دریای سیاه است. در قسمت تنگه بسفر، قسمتی از زمین شیشه‌ای است وبه همین دلیل شما می‌توانید زیر پای خود ماهی ها را ببنید.

 دریای اژه

در این بخش شما در ناریخ سفر کی کنید وعلاوه بر آبزیان مجسمه‌های تاریخی  نیز به چشم می خورد،  دریای اژه میان ترکیه و یونان واقع شده،و به همین دلیل تاریخی از یونان در این قسمت به پشم می خورد وجود مجسمه‌ای بزرگ از پوزوئیدون، خدای دریاها و رودهای یونان باستان، به همین دلیل است.

 قاره جنوبگان

در این قسمت قطب جنوب کاملا نمایش داده شده و از جمله می‌توان به یک کوه کوچک یخی، ماهی‌ها و آبزیان مخصوص این منطقه و پنگوئن‌ها اشاره کرد. به همین دلیل دمای این قسمت نسبت به سایر قسمت ها بسیار کم است.

کانال سوئز

در قسمت کانال سوئز ماهی برای تماشا وجود ندارد. در این بخش مجسمه‌ای از سازنده فرانسوی کانال سوئز«فردینان دُلسپس»، به چشم می خورد. علاوه بر این تاریخچه ای درباره کانال سوئزنیزمی توان دید.

تنگه جبل الطارق

آکواریومی که در این بخش وجود دارد، بسیار زیباست و ماهی‌های داخل آن بی نظیراند. تنگه جبل الطارق در دنیای واقعی در دریای مدیترانه، بین مراکش و اسپانیا واقع شده است. طراحان آکواریوم سعی کرده‌اند شباهت‌هایی بین دنیای واقعی و داخل آکواریوم به وجود بیاورند.

دریای سرخ

در این قسمت شما شاهد ماهی‌های رنگارنگ و گوناگونی هستید، برای شناخت بیشتر موجودات دریایی زمان بیشتری را صرف این قسمت کنید. مطمئنا شما با دیدن صخره‌های مرجانی زیبای این بخش به وجد خواهید آمد.

اقیانوس آرام

در این قسمت چندین آکواریوم وجود دارد که در آنها ماهی‌ها و سایر آبزیان اقیانوس آرام وجود دارند و یک مانتیور بزرگ دیده می‌شود که اطلاعات مختلفی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.درست در وسط این بخش یک اکواریوم استوانه‌ای که داخل آن چندین ستاره دریایی دیده می‌شود وجود دارد.

جنگل ‌های بارانی آمازون 

با رسیدن به بخش جنگل‌های بارانی آمازون، گردش شما در آکواریوم استانبول  به پایان می رسد.  دراین قسمت  پوشش گیاهی آمازون بازسازی شده است. فضاسازی که در این بخش اتفاق افتاده مثل پوشش گیاهی و جانوری این مکان را بیشتر به آمازون شبیه کرده است. انواع ماهی‌های منطقه آمازون نیز در آکواریوم این بخش به چشم می خورد. بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری استانبول
در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن

چگونه به آکواریوم استانبول برویم؟

تاکسی

برای رسیدن به آکواریوم استانبول ساده ترین اما پرهزینه ترین راه تاکسی است که شما میتوانید به صورت آنلاین هم مسیر خود را از روی نقشه ها پیدا کنید.

اتوبوس

برای رفتن به آکواریوم استانبول از میدان تکسیم  باید سوار اتوبوس باکیرکوی شوید و در ایستگاه ساحل یدیکوله از اتوبوس پیاده شوید. سپس با اتوبوس خط BN1 (هالکالی استیشن) به سمت آکواریوم استانبول بروید.

مترو و اتوبوس

برای رفتن به آکواریوم استانبول با متروباید از ایستگاه تکسیم سوار خط 2M  شویدو در ایستگاه ینیکاپی پیاده شویدو بعد از  کمی پیاده روی به خیابان کندی می رسید در این خیابان به ایستگاه اتوبوس لانگا داوود پاشا بروید و سوار اتوبوسBN2 کوچوکچکمچه شوید تا به آکواریوم استانبول برسید. آدرس:Şenlikköy, Florya Caddesi, Yeşilköy Halkalı Cd. No:93, 34153 Bakırköy/İstanbul, Turkey