ترکیه تلفات نظامی در ادلب سوریه را اعلام کرد/ یک کشته و ۹ زخمی

ترکیه تلفات نظامی در ادلب سوریه را اعلام کرد/ یک کشته و ۹ زخمی

15 شهریور 1401

اخبار ترکیه

ترکیه تلفات نظامی در ادلب سوریه را اعلام کرد/ یک کشته و ۹ زخمی
همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

وزارت دفاع ترکیه میزان تلفات نظامی این کشور در درگیریها در استان ادلب سوریه را یک کشته و دستکم 9 زخمی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه روز سه شنبه با بیان اینکه عملیاتهای تلافی جویانه ارتش این کشور (!) در خاک سوریه ادامه خواهد یافت، اعلام کرد که در درگیریهای نظامی ارتش ترکیه با نیروهای دولت سوریه در استان ادلب، یک نیروی نظامی ترکیه کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

در بیانیه ای که وزارت دفاع ترکیه صادر کرد، آمده است: «در منطقه عملیات سپر بهار، یکی از نیروهای نظامی ترکیه کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند. حمله تلافی جویانه به ۸۲ موضع رژیم [سوریه] مستقر در منطقه ادامه می یابد».

این در حالی است که گروهی موسوم به دیده بان حقوق بشر سوری- که مقر آن در لندن قرار دارد- اعلام کرد که دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه کشته و زخمی شده اند.

بر اساس این گزارش، در حملات سنگین موشکی ارتش سوریه و متحدانش به مواضع نظامیان ترکیه در اطراف ترنبه در غرب سراقب و المسطومه در استان ادلب، دهها نظامی ترکیه کشته و زخمی شده اند.

بنا به گزارش این گروه، بالگردهای ترکیه در حال انتقال اجساد و زخمی شدگان به داخل اراضی ترکیه هستند.

همزمان منابع وابسته به مخالفان سوری نیز از حملات سنگین و گسترده جنگنده های روسی به مواضع تروریستها در النیرب، سرمین، آفس و دیگر مناطق شرق سراقب خبر دادند.

گفتنی است که ارتش ترکیه «عملیات سپر بهار» را از پنج شنبه گذشته آغاز کرد. آغاز این عملیات تهاجمی ارتش ترکیه در خاک سوریه بخشی از تلاشهای آنکارا برای تغییر معادله قدرت به نفع خود در استان ادلب سوریه است.

در حال حاضر وضعیت کنونی در منطقه ادلب نشانگر تبادل آتش گسترده میان نیروهای ارتش سوریه و ترکیه است. تحت این شرایط، رئیس جمهور روسیه در راستای تلاش برای مذاکره با طرفهای درگیر و دستیابی به یک توافق آتش بس قرار است پنج شنبه آینده با همتای ترکیه ای خود دیدار و پیرامون وضعیت ادلب با وی گفتگو کند.

معرفی پروژه های ساختمانی ترکیه