توافق روسیه و ترکیه بر تمرکز تلاشها برای کاهش وخامت اوضاع در ادلب

توافق روسیه و ترکیه بر تمرکز تلاشها برای کاهش وخامت اوضاع در ادلب

15 شهریور 1401

اخبار ترکیه

توافق روسیه و ترکیه بر تمرکز تلاشها برای کاهش وخامت اوضاع در ادلب
در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، در نتیجه رایزنی‌های مقامات روسی و ترکیه‌ای، دو طرف بر لزوم تمرکز بر کاهش وخامت اوضاع "در جبهه زمینی" و ادامه مبارزه با تروریست‌های شناخته شده در منطقه کاهش تنش ادلب تأکید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، نمایندگان دیپلماتیک و نظامی روسیه و ترکیه در جریان رایزنی‌ها درباره اوضاع کنونی در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه در آنکارا، مجدداً تمرکز خود را برای کاهش وخامت اوضاع "در جبهه زمینی"، ضمن ادامه مبارزه با تروریست‌هایی که از سوی شورای امنیت سازمان ملل به این عنوان شناخته شده هستند، تأکید کردند.

وزارت خارجه روسیه امروز، شنبه با انتشار بیانیه‌ای با اعلام این مطلب، یادآوری کرده است که در این رایزنی‌ها هیئت روسی شامل "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه رئیس جمهور در امور سوریه و "سرگئی ورشینین" معاون وزیر امور خارجه و همچنین نمایندگان وزارت دفاع روسیه بود و ریاست هیئت ترکیه ای هم بر عهده "سادات اونال" معاون وزیر امور خارجه این کشور قرار داشت.

در این بیانیه آمده است: «به منظور دستیابی به تثبیت پایدار وضعیت در منطقه کاهش تنش ادلب، بر اساس اطمینان از اجرای کامل توافقات مربوط به 4 ماه مه 2017 و یادداشت تفاهم مربوط به 17 سپتامبر 2018 بین روسیه و ترکیه، اقدامات مشخصی در نظر گرفته شده است. بر این اساس هر دو طرف موافق هستند که تمرکز اقدامات باید برای کاهش وخامت اوضاع "در جبهه زمینی" باشد و در عین حال لازم است تا مبارزه با تروریست‌هایی که توسط شورای امنیت سازمان ملل به این عنوان شناخته شده‌اند  ادامه یابد و همچنین برای محافظت از جان غیرنظامیان ساکن و پیرامون منطقه کاهش ادلب و ارائه کمک های اضطراری بشردوستانه به همه نیازمندان، اقدامات لازم انجام شود.»

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار