۴ کاری مستاجران قبل از نقل مکان در خانه جدید باید انجام دهند!

۴ کاری مستاجران قبل از نقل مکان در خانه جدید باید انجام دهند!

15 شهریور 1401

حقوقی

۴ کاری مستاجران قبل از نقل مکان در خانه جدید باید انجام دهند!

برای مستاجران، نقل مکان در یک آپارتمان دیگر یک کار دشوار و چالش برانگیز است. قبل از جا به جایی باید لیست کارهایی را که قبل از نقل مکان انجام دهید داشته باشید تا کار شما راحت تر شود. می توانید نحوه قرار دادن وسایل خود را در خانه جدید  برنامه ریزی کنید و نظافت را از قبل انجام دهید. بنابراین ، در وقت خود صرفه جویی می کنید و کمتر خسته می شوید. در این مطلب قصد داریم کارهایی که قبل از جا به جایی باید انجام دهید را برایتان بازگو کنیم پس تا آخر این مطلب با آقای ترکیه همراه باشید.

درخواست مشاوره در ترکیه

۴ کاری که مستاجران قبل از نقل مکان به خانه جدید باید انجام دهند!

شما خانه ای را که می خواهید در آن زندگی کنید پیدا کرده اید ، بنابراین اکنون باید چکار کنید؟
۱- همه چیز را محاسبه کنید

حتی اگر بهترین برنامه را داشته باشید، ممکن است مشکلاتی در نقل مکان داشته باشید. برای جلوگیری از این امر ، دانستن متر مربع اتاق یا محل قرار دادن وسایل برای قرار دادن کافی نیست! به عنوان مثال ، وسیله نقلیه با وسایل در هنگام حمل و نقل کجا می تواند پارک شود؟ آیا مبل بزرگ اتاق نشیمن شما از در عبور می کند؟ یا چند وسیله می تواند در آسانسور جا بگیرد؟ ایمنی ساختمان برای حمل و نقل چقدر است؟ همه این مسائل باید محاسبه شود.

2- از محیط خانه عکس بگیرید

یکی از مسائلی که در سالهای اخیر به دستور کار قرار گرفته است ، عکس گرفتن از خانه ای است که به تازگی نقل مکان کرده و در مواقع ضروری از آن به عنوان سند استفاده می شود. قبل از سکونت در خانه ، از کف ، جلوی میز ، حمام ، در ، پنجره ، به طور خلاصه ، هر کجا که فکر می کنید عکس بگیرید. بنابراین ، هنگامی که شما نیاز به تخلیه آپارتمان را  دارید ، می توانید ثابت کنید که آسیبی به آپارتمان وارد نکرده اید.

3) قبل از اینکه به خانه جدید نقل مکان کنید نظافت کنید

می توانید با نظافت خانه قبل از نقل مکان کار خود را آسان کنید. اگر قصد دارید نظافت توسط یک شرکت انجام شود ، باید وقت بگیرید و روز نظافت را اطلاع دهید. اگر مناطقی در خانه وجود دارد که مخصوصاً می خواهید تمیز شوند ، باید به شخصی که نظافت را انجام می دهد اطلاع دهید. شما باید در مورد تمیز کردن قسمتهایی مانند آشپزخانه و حمام توجه بیشتری بکنید

. 4) وسایل خود را بیمه کنید بیمه مسکن

این اطمینان از ساختمان ، خانه یا وسایل خانه در برابر هر گونه فاجعه یا وضعیت منفی است. اگر مستاجر هستید ، می توانید وسایل خود را بیمه کنید. به منظور استفاده بیشتر از بیمه خانه ، باید مناسب ترین پوشش را در بیمه نامه انتخاب کنید. اگرچه ضمانت های مختلفی در این بیمه وجود دارد ، اما ضمانت اصلی که در همه آنها مشترک است آتش سوزی است. به جز آتش سوزی ، خدمات دیگری در بیمه گنجانده شده اند. خدمات کمکی مانند سیل ، شکستن شیشه ، سرقت ، لوله کشی و برق نیز در بندهای بیمه گنجانده شده است. شرکت های بیمه بسته های متفاوتی را با توجه به ضمانت های موجود در بیمه خانه ارائه می دهند. هزینه با توجه به محل اقامت ، نوع ضمانت و شرکت بیمه متفاوت است.

در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن