منطقه باکرکوی استانبول، با منطقه ای ارزان برای خرید کردن آشنا شوید!

منطقه باکرکوی استانبول، با منطقه ای ارزان برای خرید کردن آشنا شوید!

15 شهریور 1401

ترکیه گردی

منطقه باکرکوی استانبول، با منطقه ای ارزان برای خرید کردن آشنا شوید!

منطقه باکرکوی استانبول در قسمت غربی استانبول واقع شده است. این منطقه در سال ۳۸۴ توسط کنستانتین به عنوان منطقه تفریحی ساخته شد. باکرکوی یکی از منطقه های استانبول است که برای خرید کردن بسیار مناسب است. اگر به دنبال خرید ارزان هستید توصیه می کنیم حتما به منطقه باکرکوی استانبول سری بزنید. قیمت آپارتمان در منطقه باکیرکوی چند است؟ جاذبه های گردشگری آن کدام است؟ هتل های معروف در باکرکوی کدامند؟ در این مطلب به سوالات پاسخ می دهیم و شما را بیشتر با ابم منطقه آشنا می کنیم.

معرفی منطقه باکرکوی استانبول

باکرکوی در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد که منطقه ای تجاری، مسکونی با فرهنگی غنی می باشد. محله های یشیل کوی، یشیل یورت و آتاکوی قسمت های ارزشمند این منطقه را شامل می شود. باکرکوی در سواحل شمال شرقی دریای مرمره قرار گرفته و از شمال با باغچه لی اولر، از غرب با کوچوک چکمجه و از شرق با زیتون بورنو همسایه است. میدان اسب سواری ولی افندی که بزرگترین و قدیمی ترین مسیر مسابقه اسب سواری در ترکیه است در باکرکوی قرار دارد.  باکرکوی استانبول جایی است که هر ساعت از روز پر از هیاهو و رفت و آمد است. سنبل این منطقه میدان آزادی و جاده ابوضیا می باشد که به سمت ساحل می رود و با کافه ها، رستوران ها و مراکز خرید ارزش دیدن را دارد. شاید بتوان به جرات گفت یکی از دلایل محبوبیت باکرکوی وجود بازارهای هفتگی، مراکز خرید و پاساژهای متنوع است و همین امر سبب شده تا این منطقه برای گردشگران محبوب شود.

همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

تاریخچه منطقه باکرکوی استانبول

تاریخ باکرکوی تاریخ استانبول است. باکیرکوی در دوره بیزانس به دلیل اینکه مرکز سیاسی و نظامی بود اهمیت زیادی دارد. در آن دوران به آن  Hebdomon می گفتند. مهم ترین اتفاقی که در باکرکوی رخ داده بی شک جنگ بین عثمانی و روسیه در سال ۷۸-۱۸۷۷ بود. در گذشته باغچه لی اولر و گون گورن جزئی از این منطقه بودند که در سال ۱۹۹۲ از این منطقه جدا شدند. همچنین زیتون بورنو در سال ۱۹۵۷ و کوچوک چکمجه در سال ۱۹۸۹ از باکرکوی جدا شدند.

معروف ترین مراکز خرید باکرکوی را بشناسید

وقتی نام استانبول به گوشتان می خورد بی شک به یاد خرید کردن می افتید. استانبول به خرید کردنش معروف است. اگر بخواهیم به شما منطقه ای را معرفی کنیم که از لحاظ قیمت برای خرید کردن مناسب باشد، بی شک باکیرکوی استانبول یکی از محله های استانبول برای خرید کردن است. این منطقه دارای بازارهای هفتگی، پاساژها و مراکز خرید است و می توانید تمامی مایحتاج خود را تامین کنید.

قیمت-آپارتمان-در-باکرکوی

قیمت آپارتمان در منطقه باکرکوی

قیمت آپارتمان در این منطقه نسبت به ماه گذشته 22 درصد افزایش پیدا کرده است. میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه باکرکوی در سال ۲۰۲۲، ۱۸۸۲۵ لیر است. برای خرید آپارتمان در منطقه باکرکوی باید بین ۱۴۰۰۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰۰۰ لیر بودجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: قیمت آپارتمان در استانبول

در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن

جاذبه های گردشگری منطقه باکرکوی استانبول

  • میدان آزادی باکرکوی
  • آکواریوم استانبول
  • مسجد چارشی
  • قبرستان ارامنه
  • عمارت دریایی آتاتورک
  • لونو پارک باکرکوی

دسترسی به منطقه باکیرکوی استانبول

یکی از آسان ترین راه برای رسیدن به باکرکوی استفاده از مترو است. شما می توانید در میدان تکسیم سوار مترو شوید و بعد ۴۵ دقیقه به باکیرکوی برسید. مسیر بعدی استفاده از متروبوس های E5 است. اگر به دریا علاقه دارید می توانید سوار اتوبوس های دریایی شوید و از ساحل به باکرکوی برسید.  

هتل-در-باکرکوی

۱۰ هتل معروف منطقه باکرکوی استانبول

Hilton Istanbul Bakirkoy

هتل ۵ ستاره Hilton Istanbul Bakirkoy در منطقه باکرکوی استانبول قسمت اروپایی واقع شده و دارای امکاناتی مثل اینترنت رایگان، استخر، مرکز آبگرم، پارکینگ، اتاق خانوادگی، مرکز تناسب اندام ۲۴ ساعته و... می‌باشد. ورود حیوانات به این مجموعه ممنوع بوده و تمام پرسنل به زبان‌های انگلیسی و ترکی مسلط هستند. هتل Hilton Istanbul Bakirkoy تا مرکز خرید چرخ و فلک ۱.۱ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۱.۲ کیلومتر،  تا مرکز خرید ۱.۳ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۱.۴ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۲.۳ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۷.۶ کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۷.۸ کیلومتر، تا بازار ادویه ۸.۱ کیلومتر، تا ایا صوفیه ۸.۵ کیلومتر، تا برج گالاتا ۸.۹ کیلومتر، تا خیابان استقلال۱۰.۲ کیلومتر، تا میدان تکسیم ۱۰.۴ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۰.۵ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول ۳۳.۳ کیلومتر و تا فرودگاه سابیها گوکجن استانبول ۳۶.۹ کیلومتر فاصله دارد.

آدرس:Sakizagaci Mahallesi Kennedy Caddesi No:107, Bakirkoy, 34770 Istanbul, Turkey

Crowne Plaza Florya Istanbul

هتل ۵ ستاره Crowne Plaza Florya Istanbul در ساحل فلوریا، قسمت اروپایی، منطقه باکرکوی استانبول واقع شده و امکاناتی مثل اینترنت رایگان، استخر، سرویس شاتل فرودگاهی، مرکز آبگرم، پارکینگ رایگان، اتاق خانوادگی و... به مهمامانان خود ارائه می‌دهد. ورود حیوانات با هرینه اضافی امکان پذیر است و تمامی پرسنل به زبان‌‌های انگلیسی و ترکی مسلط هستند. فاصله هتل Crowne Plaza Florya Istanbul تا کویوم چوکنت ۴.۶ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۵.۱ کیلومتر، تا بیمارستان باکرکوی ۵.۵ کیلومتر، تا مرکز خرید ۵.۷ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۶.۱ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۱۴.۸کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۱۵ کیلومتر، تا بازار ادویه ۱۵.۳ کیلومتر، تا ایا صوفیه ۱۵.۷ کیلومتر، تا برج گالاتا ۱۶ کیلومتر، تا خیابان استقلال۱۷.۲ کیلومتر، تا میدان تکسیم ۱۷.۴ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۷.۴ کیلومتر تا فرودگاه استانبول ۳۳.۲ کیلومتر و تا فرودگاه سابیها گوکجن استانبول ۴۳.۶ کیلومتر می‌باشد.

آدرس:Senlikkoy Mah. Yesilkoy Halkali Cad. No:95, Bakirkoy, 34153 Istanbul, Turkey

Titanic Port Bakirkoy

هتل ۵ ستاره Titanic Port Bakirkoyواقع در قسمت اروپایی استانبول، منطقه باکرکوی با چشم اندازی رو به دریا امکاناتی مثل اینترنت رایگان، استخر، سرویس شاتل فرودگاهی، مرکز آبگرم، پارکینگ رایگان، اتاق خانوادگی و... می‌باشد. ورود حیوانات به این مجموعه ممنوع بوده و تمام پرسنل به زبان‌های انگلیسی و ترکی مسلط هستند. فاصله هتل Titanic Port Bakirkoy تا مرکز خرید ۰.۱ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۰.۲کیلومتر، تا مرکز خرید چرخ فلک۰.۳ کیلومتر، تا مرکز خرید گالریا۰.۴ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۰.۷ کیلومتر، تا بیمارستان روانپزشکی باکرکوی ۱.۳ کیلومتر، تا گنبد سنان اردم ۱.۸ کیلومتر، تا مرکزخرید فروم مارمارا۲.۶ کیلومتر، مسجد سلیمانیه ۹ کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۹.۲ کیلومتر، تا بازار ادویه ۹.۵ کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۹.۷ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۹.۸ کیلومتر، تا برج گالاتا ۱۰.۲ کیلومتر، تا خیابان استقلال ۱۱.۵ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۱.۷ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم۱۱.۷ کیلومتر، تا برج های دوشیزه ۱۲.۲ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول ۳۳ کیلومترو تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول۳۸.۲ کیلومتر می‌باشد.

آدرس:Fisekhane Cad. No:7/3 34140 Bakirköy, Bakirkoy, 80220 Istanbul, Turkey.

Florya House Hotel

هتل Florya House Hotel واقع در قسمت اروپایی استانبول منطقه باکرکوی می‌باشد، از امکانات این هتل می‌توان به اینترنت رایگان، سرویس شاتل فرودگاهی، پارکینگ رایگان، اتاق خانوادگی و... اشاره کرد، همچنین  ورود حیوانات به این مجموعه ممنوع بوده و تمامی پرسنل به زبان‌های عربی، آلمانی، انگلیسی، فارسی، روسی وترکی مسلط هستند. فاصله هتل Florya House Hotel تا کویوم چوکنت ۳.۳ کیلومتر، تا گنبد سنان اردم ۵.۲  کیلومتر، تا بیمارستان روانپزشکی باکرکوی۵.۷ کیلومتر، تا مرکز خرید گالری۶.۴ کیلومتر، تا مرکز خرید ۶.۶ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۶.۷ کیلومتر، تا مرکز خرید چرخ فلک ۶.۷ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۶.۸ کیلومتر، تا فلوریا بازار۰.۱ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۱۴.۹ کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۱۵.۳ کیلومتر، تا بازار ادویه ۱۵.۴ کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۱۵.۹ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۱۶ کیلومتر، تا برج گالاتا ۱۶ کیلومتر،تا خیابان استقلال ۱۷.۱ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۷.۳ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۷.۳ کیلومتر، تا برج ساعت دولماباهچه ۱۸.۳ کیلومتر، تا  فرودگاه استانبول ۳۱.۳ کیلومترو تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول ۴۴.۶ کیلومتر می‌باشد.

آدرس:şenlikköy mahallesi, florya caddesi no:42, Bakirkoy, 34153 Istanbul, Turkey

The Time Hotel Marina

هتل The Time Hotel Marina در قسمت اروپایی استانبول منطقه باکیرکوی واقع شده و دارای امکاناتی مثل اینترنت رایگان، استخر، پارکینگ رایگان، اتاق خانوادگی، مرکز آبگرم و... می‌باشد. ورود حیوانات به این هتل ممنوع بوده و تمام پرسنل به زبان‌های عربی، انگلیسی و ترکی مسلط هستند. فاصله هتل The Time Hotel Marina تا آتاکوی مارینا ۰.۳ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۰.۳ کیلومتر، تا مرکز خرید چرخ فلک ۰.۴ کیلومتر، تا مرکز خرید ظرفیت ۰.۴کیلومتر تا مرکز خرید گالریا ۰.۴ کیلومتر، تا بیمارستان روانپزشکی باکرکوی ۱.۸ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۲.۳ کیلومتر، تا مرکز خرید فروم مارمارا ۲.۸ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۸.۹کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۹ کیلومتر، تا بازار ادویه ۹.۴ کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۹.۶ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۹.۷ کیلومتر، تا برج گالاتا ۱۰.۲ کیلومتر، تا خیابان استقلال۱۱.۵ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۱.۷ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۱.۷ کیلومتر، تا برج های دوشیزه ۱۲.۱ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول ۳۳.۵ کیلومترو تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول ۳۷.۸ کیلومترمی‌باشد.

آدرس:Zeytinlik Mahallesi Odabasi Mor Menekse Sok No.51, Bakirkoy, 34140 Istanbul, Turkey

Hampton by Hilton Istanbul Atakoy

هتل ۴ ستاره Hampton by Hilton Istanbul Atakoy واقع در قسمت اروپایی، منطقه باکرکوی استانبول می‌باشد و دارای امکاناتی مثل اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان، اتاق خانوادگی، مرکز تناسب اندام، رستوران و... می‌باشد. ورود حیوانات به این مجموعه ممنوع بوده و تمام پرسنل به زبان‌های آلمانی، انگلیسی و ترکی مسلط هستند. فاصله هتل Hampton by Hilton Istanbul Atakoy تا بیمارستان روانپزشکی باکرکوی ۰.۵ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۰.۸ کیلومتر، تا مرکز خرید ظرفیت ۱.۱ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۱.۲ کیلومتر، تا مرکز خرید گالریا ۱.۲ کیلومتر، تا مرکز خرید چرخ فلک ۱.۲ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۱.۷ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۹.۴ کیلومتر، تا ستون کنستانتین۹.۷ کیلومتر، تا بازار ادویه ۱۰ کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۱۰.۳ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۱۰.۴ کیلومتر، تا برج گالاتا ۱۰.۷ کیلومتر، تا خیابان استقلال ۱۱.۹ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۲.۱ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۲.۱ کیلومتر، تا برج های دوشیزه ۱۲.۸ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول ۳۲.۲ کیلومترو تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول ۳۹.۱ کیلومتر می‌باشد.

آدرس:Atakoy 4. Kisim Cevat Dursunoglu Cad., Bakirkoy, 34158 Istanbul, Turkey

Hyatt Regency Istanbul Atakoy

هتل ۵ ستاره Hyatt Regency Istanbul Atakoy واقع در قسمت اروپایی استانبول، منطقه باکرکوی با نمایی از دریای مرمره امکاناتی مثل اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان، مرکز آبگرم، رستوران، مرکزتناسب اندام و... را به مهمانان ارائه می‌دهد. ورود حیوانات به این مجموعه ممنوع است و تمام پرسنل به زبان های آلمانی، انگلیسی، روسی، فیلیپینی وترکی مسلط هستند. فاصله هتل Hyatt Regency Istanbul Atakoy تا مرکز خرید گالریا ۱ کیلومتر، تا مرکز خرید ظرفیت ۱.۳ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۱.۴ کیلومتر، تا مرکزخرید چرخ فلک ۱.۴ کیلومتر، تا بیمارستان روانپزشکی باکرکوی ۱.۵ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۱.۵ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۱.۶ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۱۰.۱ کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۱۰.۳ کیلومتر، تا بازار ادویه ۱۰.۶کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۱۰.۹ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۱۱کیلومتر، تا برج گالاتا ۱۱.۴ کیلومتر، تا خیابان استقلال ۱۲.۶ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۲.۸ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۲.۹ کیلومتر، تا برج های دوشیزه ۱۳.۴ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول ۳۳.۱ کیلومتر و تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول ۳۹.۲ کیلومتر می‌باشد.

آدرس:Ataköy 2-5-6. Kısım, Rauf Orbay Caddesi Sahil Yolu No:2/1 Bakırköy, Bakirkoy, 34158 Istanbul, Turkey

Mercure Istanbul Bakirkoy

هتل ۴ ستاره Mercure Istanbul Bakirkoy واقع در قسمت اروپایی، منطقه باکرکوی استانبول همراه با اتاق های رنگی پاستلی امکاناتی مثل اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان،مرکزآبگرم، اتاق خانوادگی، مرکز تناسب اندام و... را در اختیار مهمانان قرار می‌دهد. همچنین ورود حیوانات به این مجموعه ممنوع بوده و تمام پرسنل به زبان های بلغاری، انگلیسی، ارمنی، روسی وترکی مسلط هستند. فاصله هتل Mercure Istanbul Bakirkoy تا مرکز خرید چرخ فلک ۰.۴ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی۰.۴کیلومتر، تا مرکزخرید ظرفیت ۰.۵ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۰.۸ کیلومتر، تا مرکزخرید گالریا ۰.۹ کیلومتر، تا مرکزخرید فروم مارمارا ۲.۲ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۲.۳ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۸.۴ کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۸.۵ کیلومتر، تا بازار ادویه ۸.۹ کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۹.۱ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۹.۲ کیلومتر، تا برج گالاتا ۹.۷ کیلومتر، تا خیابان استقلال ۱۰.۹ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۱.۱ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۱.۲ کیلومتر، تا برج های دوشیزه ۱۱.۶ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول۳۳.۲ کیلومتر و تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول ۳۷.۶ کیلومتر می‌باشد. آدرس:Istanbul Caddesi No:71 Bakirkoy, Bakirkoy, 34140 Istanbul, Turkey

Renaissance Polat Istanbul Hotel

هتل ۵ ستاره Renaissance Polat Istanbul Hotel در قسمت اروپایی استانبول، منطقه باکرکوی واقع شده و دارای امکاناتی مثل اینترنت رایگان، پارکینگ، اتاق خانوادگی، مرکز تناسب اندام، رستوران، حمام ترکی، موسیقی زنده و... می‌باشد. همچنین ورود حیوانات به این مجموعه ممنوع بوده و تمام پرسنل به زبان های انگلیسی و ترکی مسلط هستند. هتل Renaissance Polat Istanbul Hotel تا مرکزخرید گالریا ۳ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۳.۲ کیلومتر، تا مرکزخرید ظرفیت ۳.۴ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۳.۴ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۳.۴ کیلومتر، تا مرکزخرید چرخ فلک ۳.۵ کیلومتر، تا بیمارستان روانپزشکی باکرکوی ۳.۵ کیلومتر، تا کویوم چوکنت ۵.۱ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۱۲.۲ کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۱۲.۴ کیلومتر، تا بازارادویه ۱۲.۷ کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۱۲.۹ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۱۳ کیلومتر، تا برج  گالاتا ۱۳.۵ کیلومتر، تا خیابان استقلال ۱۴.۸ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۵ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۵ کیلومتر، تا برج های دوشیزه ۱۵.۴ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول 34.2 کیلومتر و تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول ۴۰.۵ کیلومترفاصله دارد.

آدرس:Sahil Yolu Caddesi No: 2 Yesilyurt, Bakirkoy, 34149 Istanbul, Turkey

GRAND MONTİNO HOTEL

هتل GRAND MONTİNO HOTEL واقع در قسمت اروپایی استانبول، منطقه باکرکوی و دارای امکاناتی مثل اینترنت رایگان، اتاق خانوادگی، میز پذیرش ۲۴ ساعته، پارک حیوانات، تهویه مطبوع و... می‌باشد. ورود حیوانات به این مجموعه همراه با هزینه اضافی امکان پذیر است و همچنین تمام پرسنل به زبان‌های عربی، انگلیسی، فارسی، روسی وترکی مسلط هستند. فاصله هتل GRAND MONTİNO HOTEL تا مرکز خرید چرخ فلک ۰.۲ کیلومتر، تا بیمارستان آجیبادم باکرکوی ۰.۲ کیلومتر، تا مرکز خرید ظرفیت ۰.۲ کیلومتر، تا مرکز خرید گالریا ۰.۷ کیلومتر، تا آتاکوی مارینا ۰.۸ کیلومتر، تا بیمارستان روانپزشکی باکرکوی ۱.۴ کیلومتر، تا گنبد سینان اردم ۲ کیلومتر، تا مرکز خرید فروم مارمارا ۲.۳ کیلومتر، تا مسجد سلیمانیه ۸.۶ کیلومتر، تا ستون کنستانتین ۸.۸ کیلومتر، تا بازارادویه ۹.۱ کیلومتر، تا آب انبار باسیلیکا ۹.۴ کیلومتر، تا ایاصوفیه ۹.۵ کیلومتر، تا برج گالاتا ۹.۹ کیلومتر، تا خیابان استقلال ۱۱.۲ کیلومتر، تا میدان تقسیم ۱۱.۴ کیلومتر، تا ایستگاه مترو تکسیم ۱۱.۴ کیلومتر، تا برج های دوشیزه ۱۱.۹ کیلومتر، تا فرودگاه استانبول ۳۳ کیلومترو تا فرودگاه بین المللی سابیها گوکجن استانبول ۳۸ کیلومترمی‌باشد.

آدرس:ZEYTİNLİK MAH. yakut sk.no:8 bakırköy, Bakirkoy, 34150 Istanbul, Turkey

جاذبه-های-گردشگری-باکرکوی

جاذبه های گردشگری منطقه باکرکوی استانبول

 Özgürlük Meydanı

میدان آزادی باکرکوی خیابان İncirli و خیابان Ebuzziya را به هم متصل می کند. از سوی دیگر، ایستگاه TCDD باکرکوی ، گورستان باکرکوی و ساختمان شهرداری در مجاورت آن قرار دارد. اگرچه نام میدان آزادی باکرکوی به جمهوریت تغییر یافته، اما هنوزهم توسط عموم مردم میدان آزادی خوانده می شود. دراین میدان تعداد زیادی رستوران، بوفه و کافه وجود دارد. علاوه بر این ، مراکز خرید زیادی در این میدان به چشم می‌خورد و بیشترتراکم جمعیت در این میدان به دلیل وجود همین مراکز خرید است. میدان آزادی باکرکوی که به عنوان مخزن وقایع مهم تاریخ بوده،  بعضاً به عنوان مکان برگذاری کنسرت ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آدرس:Zuhuratbaba, 34147 Bakırköy/İstanbul, Turkey

İstanbul Havacılık Müzesi

این موزه در زمینی به مساحت 65 هزار متر مربع ساخته و درسال 1985 افتتاح شد. در این موزه هلی کوپترها و هواپیماهایی متعلق به نیروی هوایی ترکیه وجود دارد. موزه هواپیمایی از جمله مکانهایی است که مخصوصاً علاقه مندان به پرواز باید از آن دیدن کنند. در تالار یاد بود درون موزه ، وسایل و اسلحه هایی با نام های مهم در نیروی هوایی ترکیه به نمایش گذاشته شده است. موزه درروزهای هفته و آخر هفته بین ساعت 09.00 تا 17.00 باز است .

آدرس:Yeşilköy Mahallesi,, Eski Havaalanı Caddesi,, 34149 Bakırköy/İstanbul, Turkey

Florya Atatürk

فلوریا آتاتورک دریایی یکی ازاولین مکان هایی است که می توانید درمنطقه باکرکوی بازدید کنید.عشق آتاتورک به فلوریا و استفاده ازاین منطقه به عنوان اقامتگاه تابستانی او را قادر ساخت تا یک عمارت توسط شهردار آن دوره بسازد . آتاتورک که علاقه خاصی به فلوریا داشت ، به ویژه در ماههای تابستان به عمارت خود می آمد ، با مردم شنا می کرد و استراحت می کرد. درآن زمان، ازآن به عنوان یک تفریحگاه تابستانی معروف استفاده می‌کردند.عمارت دریایی Florya Atatürk همچنین میزبان افراد مهمی درتاریخ بوده است. در میان این اسامی؛ پادشاه انگلیس، دوشس ویندزور، والیس سیمپسون، مهمترین افرادی هستند که به این عمارت رفت و آمد می‌کردند. پس از مرگ آتاتورک ، اسمت اینونو ، سلال بایار ، سیودت ساندی و کمال گورسل ازاین عمارت در دوره ریاست جمهوری استفاده می‌کردند و درنهایت سال ۱۹۸۸، عمارت دریایی Florya Atatürk به موزه تبدیل شد. به جز دوشنبه ها و پنجشنبه ها ، هر روزازهفته می توانید از این عمارت بازدید کنید.

آدرس:Basınköy, Florya Cd., 34153 Bakırköy/İstanbul, Turkey

Hilmi Nakipoğlu

اگر علاقه خاصی به دوربین و عکس دارید ، قطعاً باید از موزه ماشین های عکاسی Hilmi Nakipoğlu واقع درمنطقه باکرکوی استانبول دیدن کنید. در این موزه می‌توانید سیر تکامل دوربین ها را از ابتدای اختراع تا پیشرفته ترین آن ها را ببینید همچنین مواد مرتبط با عکاسی در آن مکان به نمایش گذاشته می شود. دوربین های استودیویی ، لنزهای دوگانه ، دوربین های جاسوسی و مینی  دوربین های poloraid واقعاً ارزش دیدن دارند. موزه Hilmi Nakipoğlu در خیابان عثمانیه واقع شده است و هرروز هفته می توانید برای بازدید به این موزه بروید. بازدیدها بین ساعت 09:00 - 17:00 انجام می شود.

آدرس:Osmaniye, İncirli Cd. No:18 Kat:4, 34146 Bakırköy/İstanbul, Turkey

Yeşilköy Feneri

فانوس دریایی یشیلکوی یکی از فانوس های دریایی تاریخی استانبول است. او هنوزهم هر روز صبح به کسانی که او را از دور می بینند سلام می کند. این بنایی است که به بسفرروح میبخشد و تاریخ آن را آشکارمی سازد. فانوس دریایی Yeşilköy ازکشتی هایی که از دریای مرمره وارد تنگه بسفر می شوند استقبال می کند.این فانوس دریایی درسال ۱۸۵۶ ساخته شده است وارتفاع آن به ۲۳ مترمی‌رسد و تاکنون سه بار دوره مرمت را پشت سر گذاشته است. فانوس دریایی Yeşilköy در منطقه باکرکوی استانبول واقع شده است. بعد از گذشت سال‌ها معماری آن همچنان بازدید کنندگانش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

آدرس:Yeşilyurt mahallesi. Feneryolu caddesi. Fener çıkmazı no:18 A/Bakirköy, 34149 Bakırköy/İstanbul, Turkey

Ermeni Kilisesi

اگر قرار است به استانبول سفر کنید و یا  مدتی برای تعطیلات در این شهر زیبا بمانید ، می توانید کلیسای ارامنه Surp Stepanos را درلیست مکان هایی که بازدید می کنید قرار دهید. از آنجا که این عبادتگاه در منطقه Yeşilköy در باکرکوی واقع شده است، دسترسی راحتی دارد. کلیسای ارمنی Surp Stepanos با بافت قدیمی و تاریخی خود توجه بسیاری از گردشگران را در طول سال به خود جلب می کند. فراموش نکنید که در طول روزهای اقامت خود در استانبول ، از این کلیسا دیدن کنید.

آدرس:Ermeni Kilisesi, İnci Çiçeği Sok. No:4, 34800 Bakırköy/İstanbul, Turkey