چگونه یک کسب و کار کوچک در ترکیه راه اندازی کنیم؟

چگونه یک کسب و کار کوچک در ترکیه راه اندازی کنیم؟

15 شهریور 1401

حقوقی

چگونه یک کسب و کار کوچک در ترکیه راه اندازی کنیم؟

مقررات مربوط به فرآیند راه اندازی کسب و کار در یک کشور خارجی ممکن است با کشور شما متفاوت باشد. راه اندازی کسب و کار در ترکیه فرایند آسانی نیست چه کسب و کار شما کوچک باشد چه بزرگ. قبل از این فرآیند، تحقیق در مورد محیط کسب و کاری که می خواهید در آن یک شرکت راه اندازی کنید بسیار مهم است. به عنوان یک صاحب کسب و کار خارجی، پیدا کردن یک شرکت مشاوره قابل اعتماد برای انجام امور شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه چه مراحلی را باید طی کنیم؟ جواب این سوال برای همه کسانیکه قصد دارند در ترکیه کسب و کاری راه اندازی کنند اهمیت ویژه ای دارد. ما در این مطلب تمامی مراحل را برایتان بازگو کرده ایم پس تا آخر این مقاله با آقای ترکیه همراه باشید.  

مزایای راه اندازی کسب و کار در ترکیه

راه اندازی یک کسب و کار (چه کوچک باشد چه بزرگ) مزایای زیادی برای صاحبان کسب و کار دارد. سود مالی یکی از مهم ترین مزایای راه اندازی یک کسب و کار است اگرچه داشتن یک کسب و کار صرفاً دارای ریسک مالی بالایی است.

راه اندازی یک کسب و کار در یک کشور خارجی نیز فرصت های متعددی را ایجاد می کند. ترکیه با هزینه های عملیاتی پایین، نیروی کار واجد شرایط، هزینه های مصرف کننده پایدار و ...، مزایای زیادی برای خارجی ها دارد. ترکیه با هزینه های عملیاتی مناسب و درآمد بالا، یکی از مقاصد ترجیحی برای سرمایه گذاران خارجی است.

درخواست مشاوره در ترکیه

راه-اندازی-کسب-و-کار-در-ترکیه

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

مراحل راه اندازی کسب و کار در ترکیه

برای راه اندازی کسب و کار (فرقی ندارد کسب و کار شما کوچک باشد یا بزرگ) باید تمام این مراحل را طی کنید

اخذ شماره مالیات از اداره مالیات

تمام مراحل رسمی نیاز به شماره مالیاتی دارند. برای شروع، اولین قدم شما باید دریافت یک شماره مالیات از اداره مالیات باشد. در این مرحله، دریافت کمک حرفه ای از یک مشاور تجاری برای شما مفید خواهد بود.

اگر قصد راه اندازی کسب و کار در ترکیه را دارید وکلای ما از صفر تا صد آن همراه شما خواهند بود . برای دریافت مشاوره می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

درخواست مشاوره جهت راه اندازی کسب و کار در ترکیه

تعیین محل شرکت شما

ایجاد کسب و کار در ترکیه تنها با آدرس قانونی شرکت شما امکان پذیر است. باید مکانی برای شرکت خود اجاره کنید. در طول فرآیند اجاره، به شماره مالیات نیاز خواهید داشت و باید مبلغ اجاره را از حساب بانکی شرکت پرداخت کنید، نه حساب بانکی شخصی خود.

تصمیم گیری در مورد نوع شرکت

دو نوع اصلی شرکت برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد: شرکت سهامی(JSC)  و شرکت با مسئولیت محدود (LLC).

برای کسب و کارهای کوچک بهترین گزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.  فرآیند تأسیس برای یک شرکت با مسئولیت محدود نسبتاً سریع، ارزان و آسان است.

بیشتر بخوانید: انواع ثبت شرکت در ترکیه

یافتن یک شرکت برون سپاری حسابداری برای فرآیند راه اندازی شرکت

یک شریک حرفه ای و قابل اعتماد در یک کشور خارجی برای همه سرمایه گذاران مهم است. با توجه به تمام نکات و جنبه های کسب و کار خود، به یک شرکت برون سپاری حسابداری نیاز دارید که در دراز مدت شریک تجاری شما باشد. شرکت حسابداری شما مراحل تاسیس کسب و کار را آغاز می کند و از طرف شرکت شما آماده سازی موافقت نامه اصلی، درخواست ثبت تجارت برای قرار ملاقات، تهیه اسناد اداره مالیات و تهیه وکالتنامه را از طرف شرکت شما انجام می دهد.

ثبت شرکت به صورت قانونی

برای ثبت شرکت شما، حسابدار شما برای ثبت تجارت، اداره مالیات و سایر ادارات دولتی مرتبط درخواست می دهد. این فرآیند دو یا سه روز طول می کشد. پس از اخذ مدارک از اداره ثبت تجارت، باید بخشنامه امضای شرکت خود را به دفتر اسناد رسمی ببرید. اگر به زبان ترکی مسلط نیستید، یک مترجم قسم خورده نیز باید در طول فرآیند همراه خود داشته باشید. شما باید از طرف خود و شرکتتان به حسابدار خود وکالت بدهید.

افتتاح حساب بانکی

یک حساب بانکی برای شرکت شما برای انجام کلیه فرآیندهای مالی مورد نیاز است.

بررسی کنید: افتتاح حساب در بانک های ترکیه

اگر قصد دارید در ترکیه حساب باز کنید آقای ترکیه شما را در این زمینه یاری خواهد کرد.

درخواست مشاوره جهت افتتاح حساب در ترکیه