راهنمای کامل خط مترو فرودگاه جدید استانبول

راهنمای کامل خط مترو فرودگاه جدید استانبول

10 بهمن 1401

دانستنی

راهنمای کامل خط مترو فرودگاه جدید استانبول

وقتی به استانبول میرسید نیاز دارید که با خطوط حمل و نقل عمومی یا تاکسی خود را به محل اقامت خود برسانید. تاکسی در استانبول گران است برای اینکه بخواهید هزینه سفرتان را کمتر کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده نکنید. برای رفتن از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و مترو استفاده کنید. در حال حاضر فقط از خط مترو M11 می توانید برای تردد استفاده کنید. ما در مقاله چگونه از فرودگاه جدید استانبول با اتوبوس مرکز شهر برویم کامل صحبت کرده ایم حال در این مطلب قصد داریم ترددبا مترو فرودگاه جدید استانبول را توضیح بدهیم.

لینک های مفید

چگونه از فرودگاه استانبول به مرکز شهر برویم؟

چگونه از فرودگاه سابیها گوکچن به مرکز شهر برویم؟

در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن

راهنمای مترو فرودگاه جدید استانبول

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم در حال حاضر می توانید از خط مترو M11 از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر رفت و آمد کنید. در ادامه به معرفی و ایستگاه های این خط پرداخته ایم

معرفی خط مترو M11

خط مترو M11 (گایرتپه - فرودگاه استانبول - هالکالی) یک پروژه متروی سریع به طول 69 کیلومتر است که Gayrettepe، فرودگاه استانبول و Halkalı را در سمت اروپایی استانبول به هم متصل می‌کند.

این خط توسط اداره کل سرمایه گذاری زیرساخت وزارت حمل و نقل و زیرساخت در دو فاز ساخته می شود: "گایرتپه - فرودگاه استانبول" و "فرودگاه استانبول - هالکالی".

مسیر خط مترو از 9 ایستگاه بین گایرتپه - فرودگاه استانبول و 7 ایستگاه بین فرودگاه استانبول - هالکالی تشکیل شده است. کار ساخت هر دو فاز آغاز شده است.

فاز اول این خط راه اندازی شده است. این خط از منطقه کایتحانه شروع می شود و به ایستگاه فرودگاه استانبول ختم می شود. فازهای بعدی این خط قرار است تا هالکالی ادامه داشته باشد و طبق زمانبندی داده شده تا سال 2023 به اتمام خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از مترو استانبول

ایستگاه های خط مترو M11 :

Kagithane-Hasdal-Kemerburgaz-Gokturk- Ihsaniye- New Istanbul Airport

هنگامی که خط مترو M11 به پایان رسید، با خط مترو M2 و متروبوس در ایستگاه Gayrettepe یکپارچه خواهد شد و بنابراین مسافران می توانند بین فرودگاه استانبول جدید و Yenikapi، Vezneciler، Halic، Sishane، Taksim، Osmanbey، Sisli، Mecidiyekoy، Gayrettepe، Levent، 4.Levent، Sanayi Mahallesi، Seyrantepe، ITU-Ayazaga، Atatürk Oto Sanayi سفر کنند.

مسافران همچنین می توانند به تمام ایستگاه های متروبوس از Kadikoy در سمت آسیایی تا Beylikduzu در سمت اروپایی دسترسی داشته باشند.

با توجه به افتتاح این خط مترو که کایتحانه را به فرودگاه استانبول وصل می کند، پروژه های مسکونی ساخته شده با امکانات عالی، امکانات رفاهی و دسترسی عالی این منطقه همگی دست به دست هم دادند تا این منطقه پیشرفت عالی داشته باشد.  اگر به فکر سرمایه گذاری سودآور و خرید آپارتمان در استانبول Iهستید ما به شما منطقه کایتحانه را پیشنهاد می کنیم.

جهت مشاوره و معرفی پروژه های مسکونی در منطقه کایتحانه وارد لینک قرمز رنگ شوید.

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

مسیر فرودگاه استانبول تا تکسیم با مترو

از فرودگاه جدید استانبول سوار مترو شوید و ایستگاه کایتحانه پیاده شوید. از کایتحانه سوار مترو خط M7 شده و ایستگاه مجیدیه کوی پیاده شوید و از مجدیه کوی سوار خط M2 شده و ایستگاه تکسیم پیاده شوید.

شما اگر میخواهید از فرودگاه تا تکسیم با مترو بروید باید 3 مسیر عوض کنید و این شاید برای کسایی که چمدان دارند کمی سخت باشد. راحت ترین راه استفاده از اتوبوس های هاواایست است که در طبقه پایین فرودگاه هستند. می توانید سوار اتوبوس شوید و مستقیم به تکسیم بروید