رومینگ تلفن همراه در ترکیه و هزینه های رومینگ

رومینگ تلفن همراه در ترکیه و هزینه های رومینگ

25 اردیبهشت 1402

دانستنی

رومینگ تلفن همراه در ترکیه و هزینه های رومینگ

رومینگ تلفن همراه در ترکیه، ترکیه یکی از کشورهایی است که اپراتورهای ایرانی برای ارائه خدمات رومینگ با این کشور قرارداد دارند و شما مجبور نیستید در سفر به ترکیه سیم کارت ترک بخرید. در این مقاله ما قصد داریم از صفر تا صد رومینگ تلفن همراه در ترکیه و هزینه های رومینگ را برایتان بازگو کنیم پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

رومینگ چیست؟

وقتی شما از محدوده پوشش دهی خط خود خارج می شوید به عنوان مثال از کشور خود خارج می شوید و به کشور دیگر می روید سیگنال تلفن همراه را ازدست می دهید گوشی شما به حالت رومینگ میرود. زمانیکه شما به کشور ترکیه وارد می شوید خط شما خودکار به حالت رومینگ تبدیل می شود اگر خط خود را روشن کنید هیچ هزینه ای از شما کسر نمی شود ولی اگر بخواهید با خط خود تماس بگیرید و یا پیامک بدهید برای شما هزینه دارد. این نکته را بدانید اگر در حالت رومینگ برای شما پیامک بیاید هزینه ای برایتان نخواهد داشت.

لطفا توجه داشته باشید که با روشن کردن اینترنت رومینگ، اینترنت مورد استفاده در اپلیکیشن های تلفن همراه شما با هزینه رومینگ محاسبه خواهد شد. بنابراین از غیرفعال بودن اپلیکیشن های خود اطمینان حاصل کنید.

در هنگام استفاده از سرویس رومینگ به خاطر داشته باشید هزینه مکالمات بر مبنای دقیقه محاسبه میگردد یعنی برای مکالمات کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه یک دقیقه مکالمه و برای مکالمات کمتر از ۱۲۰ ثانیه هزینه دو دقیقه مکالمه و محاسبه می شود پس همواره دقایق مکالمات خود را کامل نمایید.

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

رومینگ تلفن همراه در ترکیه

قبل از اینکه به ترکیه بروید اول باید چک کنید که رومینگ خط شما فعال هست یا خیر. برای این کار باید ابتدا وارد اپلیکیشن همراه من شوید در قسمت پرتال همراه من فعال بودن یا فعال نبودن رومینگ خود را چک کنید.  در صورت فعال نبودن رومینگ خط شما از طریق *10*291# رومینگ خط خود را فعال کنید. وقتی شما وارد ترکیه می شوید و گوشی خود را روشن کنید به صورت پیش فرض اپراتورهایی به شما پیشنهاد داده می شود و شما میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید، رومینگ برایتان فعال می شود

فعالسازی رومینگ همراه اول در ترکیه

آن دسته از مشترکان همراه اول که پیش شماره آنها ۹۱۰ است باید بدانند که این شماره سرویس رومینگ در ترکیه ندارد و باید به صورت حضوری به دفاتر مربوطه مراجعه کنند و با پرداخت هزینه، سرویس رومینگ تلفن همراه خود را فعال کنند.

فعالسازی رومینگ ایرانسل در ترکیه

قبل از اینکه به ترکیه سفر کنید با شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیم‌کارت خود یا با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل‌من ، خدمات رومینگ را فعال کنید. در اپلیکیشن ایرانسل من > منوی سمت راست > پرونده > خدمات رومینگ در حالت رومینگ هزینه ها دقیقه ای حساب می شود یعنی اگر مکالمه شما ۱ دقیقه و ۵ ثانیه طول بکشد برایتان ۲ دقیقه محاسبه می شود. بیشتر بخوانید:میزان بار مجاز در سفر به ترکیه و هزینه اضافه بار ایرلاین های مختلف

رومینگ-گوشی-در-ترکیه

در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن

در حالت رومینگ چطور تماس بگیریم؟

اگر می خواهید در حالت رومینگ تلفن همراه در ترکیه با شماره موبایل ایران تماس بگیرید کافی است کد ایران یعنی ۰۰۹۸ را اول شماره قرار دهید و شماره گیری کنید. به عنوان مثال 009891288….

هزینه های رومینگ تلفن همراه در ترکیه

هزینه رومینگ همراه اول در ترکیه

اگر از ایران کسی با شما تماس بگیرد دقیقه ای 10500 تومان برای شما هزینه خواهد داشت . اگر شما با ایران تماس بگیرید به ازای هر دقیقه مکالمه باید 12500 تومان پرداخت کنید. اگر شما در ترکیه با شماره خود با شماره ترک هم تماس بگیرید چون سیم کارت شما متعلق به ایران است برایتان هزینه ای که در نظر گرفته می شود  7500 تومان است. هزینه پیامک ها هم باید بگویم پیامک های دریافتی رایگان است ولی اگر بخواهید شما پیامک دهید به ازای هر صفحه پیامک 4000 تومان برای شما محاسبه می شود. تعرفه هر یک مگابایت اینترنت مبلغ 3000 تومان می باشد.

نکات:

 • کلیه نرخ ها به تومان می باشد.

 • هزینه مکالمات رند به دقیقه می گردد. به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از 60 ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می گردد.

 • منظور از تعرفه مکالمه با کشور سوم، تعرفه مکالمه با کشوری غیر از ایران و کشوری که به آن سفر کرده‌اید است.

 • برای مشترکین اعتباری مبلغ %9 مالیات ارزش افزوده در زمان فعالسازی سرویس کسر می گردد

هزینه رومینگ ایرانسل در ترکیه

مکالمه داخلی (به ازای هر دقیقه) به خط ترک تلکام یا ترکسل: 7900 تومان

مکالمه با ایران (به ازای هر دقیقه) : 12900 تومان

دریافت مکالمه (به ازای هر دقیقه): 9400 تومان

ارسال پیامک (به ازای هر عدد): 2900 تومان

دریافت پیامک (به ازای هر عدد): 0

اینترنت آزاد (به‌ ازای هر مگابایت): 3000 تومان

نکات:

 • برای سیم کارت هایی که در حالت رومینگ هستند (اعتباری و دائمی)، هزینه تماس ورودی و خروجی به صورت دقیقه‌ای محاسبه می گردد.

 • امکان استفاده از طرح «کنترل مصرف اینترنت» در حالت رومینگ بین الملل وجود ندارد.

 • در حالت رومینگ، هزینه استفاده از سرویس اینترنت همراه به ازای هر ۵۰ کیلوبایت محاسبه خواهد شد.

اگر شما در ترکیه فقط به قصد گردش می روید نیازی نیست تلفن همراه خود را رجیستر کنید ولی اگر شما می خواهید در ترکیه زندگی کنید بعد از 1 سال گوشی تلفن شما از کار می افتند و نمیتوانید از گوش یخود استفاده کنید و باید تلفن همراه خود را رجیستر کنید در مقاله رجیستر کردن تلفن همراه در ترکیه کامل درباره این موضوع صحبت کرده ایم و روش ها و هزینه ها را بیان کرده ایم. برای اطلاعات بیشتر به لینک قرمز رنگ در خط بالا کلیک کنید.

تعداد نظرات : 5
 • ب تو چ
  15 فروردین 1402
  خاک بر سر ایران و پول بی ارزش ایران و لعنت به همراه اول دزد و کثیف
 • یاقوب
  11 فروردین 1402
  ۵روز اسیر رومینگ کردن موبایلم هستم سایت همراه اول که توی گوگل است اصلا باز نمیشه واز خدماتش هم محرومم فقط تبلیغات مفت
 • mohsen
  19 آذر 1401
  خاک برسرهمراه اول واقعا
 • امید
  28 آبان 1401
  خاک بر سر همراه اول
 • کاوه پاکفر
  31 شهریور 1401
  افتضاح ترین هست همراه اول در دنیا من در ترکیه هستم و بعد از یک روز ورود دیگه تلفنم کار نمیکنه پیام دادید تا ۲ هفته یه طرفه شده هر کاری میکنم برادرم در ایران پرداخت کنه میگه تصویه شده منم نمیتونم به یه خراب شده ای زنگ بزنم که اینجا پولشو بدم برای ۳۰۰ تمن منو اینجا بیچاره کردین خاک بر سره همراه اول من ۴۰ سال مقیم استرالیا هستم هرگز چنین کاری از هیچ شرکتی ندیدم