روش های رجستر کردن گوشی در ترکیه

روش های رجستر کردن گوشی در ترکیه

15 شهریور 1401

دانستنی

روش های رجستر کردن گوشی در ترکیه

کسانیکه به ترکیه سفر می کنند اگر برای مدت کوتاهی می خواهند در ترکیه بمانند نیازی به رجیستر کردن گوشی در ترکیه ندارند ولی کسانیکه می خواهند بیش از ۴ماه در ترکیه اقامت داشته باشند باید گوشی خود را در ترکیه رجیستر کنند. اگر گوشی تلفن خود را از ترکیه نخریده باشید و از سیم کارت های یکی از اپراتور های ترکیه استفاده کنید بعد از ۳ ماه گوشی شما از کار می افتد و باید برای رجیستر کردن گوشی خود در ترکیه اقدام کنید. البته این نکته را بگوییم که از سال ۲۰۲۱ دولت ترکیه مهلت رجیستر کردن گوشی را از ۱۲۰ روز به ۳۶۵ روز افزایش داد. در این مطلب ما به شما درباره نحوه رجیستر کردن گوشی در ترکیه و هزینه های آن صحبت می کنیم.

روش های رجیستر کردن گوشی در ترکیه

بدون کارت اقامت

اگر شما کیملیک ترکیه را ندارید می توانید با پاسپورت خود به اداره مالیات بروید و فرم ها را پر کنید و فیش واریز به حساب دریافت کنید. بعد به بانک می روید و با پرداخت کردن هزینه فیش مهر شده را همراه با کپی صفحه اول پاسپورت و کپی از مهر ورود به کشور ترکیه به یکی از اپراتورهای تلفن همراه می برید . با ارائه فیش پرداختی و شماره تماس طی ۷ روز کاری گوشی شما رجیستر می شود.

با کارت اقامت ترکیه

اگر شما کیملیک ترکیه را دارید و می خواهید رجیستر کنید باید به ptt بروید و کد e-devlet بگیرید این کار برای شما ۲ لیر هزینه دارد. بعد وارد سایت  turkiye.gov.tr می شوید و قسمت bilgi teknolojileri ve iletisim kurumu کلیک می کنید و گزینه  IMEI KAYDET را انتخاب کنبد و شماره پاسپورت، تاریخ ورود به ترکیه و شماره IMEI گوشی خود را وارد کنید و گوشی خود را رجیستر کنید.

برای دریافت IMEI گوشی خود کافی است با خط خود شماره #06#* را شماره گیری کنید.

هزینه رجیستر کردن گوشی در ترکیه در سال ۲۰۲۲

هزینه رجیستر کردن گوشی در ترکیه در سال ۲۰۲۲، ۲۷۳۲ لیر است. در جدول زیر هزینه رجیستر گوشی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۱ آمده است.

هزینه های رجیستر کردن گوشی در ترکیه از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۱
هزینه به لیرسال
۱۰۰

۲۰۱۲

۱۱۵۲۰۱۳
۱۱۹.۵۲۰۱۴
۱۳۱.۵۲۰۱۵
۱۳۸.۵۲۰۱۶
۱۴۹.۵۲۰۱۷
۵۰۰۲۰۱۸
۱۵۰۰۲۰۱۹
۱۸۳۸۲۰۲۰
۲۰۰۶۲۰۲۱
۲۷۳۲۲۰۲۲