۸ مکان عالی برای گرفتن عکس یادگاری در استانبول

۸ مکان عالی برای گرفتن عکس یادگاری در استانبول

15 شهریور 1401

دانستنی

۸ مکان عالی برای گرفتن عکس یادگاری در استانبول

استانبول جز اولین شهرهای توریستی و زیبای ترکیه است که سالانه به دلیل زیبایی و جاذبه های گردشگری اش، گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. استانبول دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. شما می توانید در استانبول عکس های یادگاری زیبایی بگیرید، آقای ترکیه در این مقاله میخواهد به شما ۸ مکان برای گرفتن عکس یادگاری را معرفی کند.

معرفی پروژه های ساختمانی ترکیه

۸لوکیشن عالی برای گرفتن عکس یادگاری در استانبول

محله-کاراکوی

۱- محله کاراکوی

یکی از محله های شناخته شده استانبول، محله کاراکوی است. این منطقه با محله های رنگارنگش به یکی از زیباترین لوکیشن برای گرفتن عکس یادگاری تبدیل شده است.

کادیکوی در قسمت شمالی شاخ طلایی در سمت اروپایی بسفر واقع شده است. این محله یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین مناطق شهر است و امروزه یک مرکز تجاری مهم و قطب حمل و نقل است. این محل از طریق خیابان هایی که از میدان کاراکوی سرچشمه می گیرند با محله های اطراف ارتباط دارد.

آدرس محله کاراکوی استانبول روی نقشه

پارک-امیرگان

۲- پارک امیرگان

پارک امیرگان  یک پارک تاریخی است که در محله امیرگان در منطقه ساریر استانبول در ساحل اروپایی بسفر واقع شده است. این یکی از بزرگترین پارک های عمومی استانبول است. 

این پارک به دلیل گل های زیبا و عمارتی که در آن وجود دارد یکی دیگر از لوکیشن برای گرفتن عکس یادگاری در استانبول است.

آدرس پارک امیرگان استانبول: Reşitpaşa, Emirgan Sk., 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey

مسجد-آبی

۳- مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد  Sultan Ahmet Camii که با نام مسجد آبی نیز شناخته می شود، یک مسجد امپراتوری تاریخی متعلق به دوران عثمانی است که در استانبول واقع شده است. این مسجد تعداد زیادی از گردشگر را به خود جذب می کند. این بنا بین سالهای ۱۶۰۹ و ۱۶۱۶ در زمان حکومت احمد اول ساخته شده است. به دلیل اینکه کاشی های آبی رنگ در این مسجد زیاد استفاده شده، نام مسجد آبی را به خود گرفته است. مسجد آبی در سال ۱۹۸۵ تحت عنوان "مناطق تاریخی استانبول" در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

آدرس مسجد آبی استانبول: Sultan Ahmet, Atmeydanı Cd. No:7, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

برج-گالاتا

۴- برج گالاتا

امکان ندارد به استانبول سفر کرده باشید و برج گالاتا را ندیده باشید. این برج یکی از جاذبه های گردشگری استانبول است که در قسمت اروپایی، منطقه بی اوغلو قرار دارد.. از بالای برج گالاتا می توانید استانبول را به چشم ببینید. نمای بیرونی برج به قدری زیباست که می توانید عکس های یادگاری زیبا بگیرید.

آدرس برج گالاتا در استانبول: Bereketzade, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

کاخ-دلما-باهچه

۵- کاخ دولما باهچه استانبول

کاخ دولما باهچه با معماری بی نظیرش یکی از مکان های عالی برای گرفتن عکس یادگاری است. این کاخ در منطقه بشیکتاش قرار دارد. در گذشته کاخ دولما باهچه به عنوان مرکز اداری اصلی امپراتوری عثمانی از سال ۱۸۵۶ تا ۱۸۸۷ میلادی بوده است.

آدرس کاخ دولما باهچه استانبول: Vişnezade, Dolmabahçe Cd., 34357 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

مسجد-ایاصوفیه

۶- مسجد ایا صوفیه

مسجد ایاصوفیا یکی از مساجد معروف در استانبول است که در منطقه فاتیح قرار دارد. این مسجد در گذشته به عنوان موزه بود ولی چند سالی است که به مسجد تبدیل شده است.

آدرس مسجد ایاصوفیا استانبول: Sultan Ahmet, Ayasofya Meydanı No:1, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

محله-بالات

۷- محله بالات

محله بالات استانبول یکی از محله های رنگی رنگی استانبول است. این محله به دلیل داشتن خیابان و خانه های رنگی مکان عالی برای گرفتن عکس یادگاری است. وقتی به این محل بروید خانه های رنگارنگ با بقالی های قدیمی، کافه و رستوران های زیبا شما را شگفت زده خواهد کرد. این محله در قسمت اروپایی استانبول در کنار محله فنر و فاتیح است.

۸- برج دختر استانبول

برج دختر استانبول در قسمت آسیایی منطقه اوسکودار قرار دارد. افسانه های زیادی از این برج وجود دارد. اگر می خواهید بیشتر درباره این برج و افسانه ها بدانید به مقاله برج دختر استانبول مراجعه کنید. می توانید در سفر به استانبول به برج دختر بروید و عکس های زیبایی را در کنار آن بگیرید.

آدرس برج دختر استانبول: Salacak, 34668 Üsküdar/İstanbul, Turkey

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار