محله اسن یورت استانبول | Esenyurt

این محله در نزدیکی بخش اروپایی شهر استانبول و دریای مرمره قرار گرفته است. محله اسن یورت در سال ها قبل ساخت و سازهای زیادی داشته و به همین علت این محله امروزه پر از برج ها، رزیدانس ها و مجتمع های بلند می باشد.

اسن یورت در ضلع شمالی بزرگراه ای-بئش و مقابل بیلیک دوزو قرار دارد و از نظر نقشه بندی قدیمی شهرداری استانبول، جزء منطقه بیلیک دوزو بوده است و بعد از ساخت و سازها، این محله بسیار پیشرفت کرده. در حال حاضر این محله چهار مرکز فرهنگی به نام های اسن یورت، سعادت دره، ینی کنت و یونوس بالتا را در خود جای داده همچنین چهار پارک به نام های رسپ تاییپ اردوغان، کادیر تاپباش، گازیلر و شهیتلر در آن ساخته شده است.

محله اسن یورت استانبول

محله اسن یورت استانبول

محله اسن یورت در قرن 19 در زمینی که زمانی برای اکرم عمر پاشا بوده ساخته شده است. نام این محله از یکی از صاحبان زمین به اسم اشیکنوز گرفته شد. محله اسن یورت در سال های 1920 تا 1938 منطقه ای برای مهاجران رومانی و بلغارستان بوده است.

این محله در حال توسعه و رشد می باشد و اگر قصد سرمایه گذاری در این منطقه را دارید بدون نگرانی و اطمینان از سود آینده خود اقدام به این کار کنید.

محله اسن یورت استانبول

محله اسن یورت استانبول

اطلاعات مختصری درباره محله اسن یورت

  • ناحیه: مرمره
  • مساحت: 2770 هکتار
  • جمعیت: 686 هزار نفر (2014)
محله اسن یورت استانبول

محله اسن یورت استانبول

مزیت های محله اسن یورت

همونطور که در بالا اشاره کردیم این محله روز به روز در حال رشد می باشد و یکی از مناطق محبوب برای خرید ملک و سرمایه گذاری است چرا که قیمت ملک در این محله در مقایسه با مرکز استانبول پائین تر است.

از ویژگی های این محله می توان به وجود دانشگاه های معتبری مانند آرل، فاتح، بیکنت و گلیشیم اشاره کرد. ویژگی بعدی اسن یورت این است که این محله به مرکز همایش و نمایشگاهی تویاپ که تنها 5 کیلومتر و فرودگاه آتاتورک که 26 کیلومتر فاصله دارد اشاره کرد.

مطالب مشابه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
Powered by