مهاجرت به ترکیه، هنگام مهاجرت به ترکیه باید هزینه های خود را مدیریت کنید!

مهاجرت به ترکیه، هنگام مهاجرت به ترکیه باید هزینه های خود را مدیریت کنید!

15 شهریور 1401

دانستنی

مهاجرت به ترکیه، هنگام مهاجرت به ترکیه باید هزینه های خود را مدیریت کنید!
آیا به فکر مهاجرت به ترکیه هستید؟ نمی دانید چه هزینه هایی را باید در نظر بگیرید؟ وقتی به ترکیه سفر کنید شاید در ابتدا به دلیل اینکه پول زیادی را با خود آورده اید شروع به هزینه کردن کنید ولی بعد از گذشت چند ماه می بینید پول شما رو به تمام شدن است و نمی دانید باید چطور مدیریت کنید. بسیاری از مهاجران این مشکل برایشان پیش آمده و بعد از گذشت چند ماه مجبور شدند به کشور خود برگردند. پس باید در هزینه های خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. آقای ترکیه در این مطلب برای شما اطلاعاتی را گرداوری کرده تا بتوانید با یک برنامه ریزی درست تصمیم به مهاجرت کردن بگیرید. راه های مهاجرت به ترکیه
معرفی پروژه های ساختمانی ترکیه

 هنگام مهاجرت به ترکیه باید هزینه های خود را مدیریت کنید.

مهاجرت به ترکیه به ظاهر امری ساده است ولی پیچیدگی های خود را دارد. شما می خواهید تمام سرمایه خود را به کشور دیگر ببرید پس باید محتاطانه عمل کنید. ما در این مطلب به شما چند عوامل مهم که قبل از مهاجرت باید بدانید را بازگو می کنیم.

بررسی هزینه های ماهانه

وقت آن است که در مورد هزینه های خود برنامه ریزی بیشتری انجام دهید. درباره هزینه ها مطمئن شوید که آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا خیر. همچنین ، هزینه های ماهانه ، اشتراک ها و صورت حساب های خود را بررسی کنید. وقتی در پایان هر ماه به هدف خود می رسید ، با یک مدیریت درست بودجه یک قدم به آرزوی خود نزدیک می شوید.

زیاد خرج نکنید

تحت کنترل درآوردن هزینه های خود مهمترین مرحله است. با ایجاد یک برنامه ماهانه ، باید مراقب باشید که در راستای نیازهای خود هزینه کنید و از هزینه های کلان دوری کنید. برنامه ریزی بودجه تنها در صورت عملی بودن ایده بسیار خوبی است. یک نمودار درست کنید و درآمد و هزینه های خود را به مدت یک ماه ، یکی یکی یادداشت کنید. در پایان ماه ، به طور عینی به این لیست نگاه کنید. کدام یک غیرضروری بودند ، کدام هزینه ها را می توان به مقدار کمتری کاهش داد ، از کدام یک می توانید چشم پوشی کنید؟ پاسخ ها شما را به یک برنامه بودجه مناسب می رساند.

هزینه اجاره آپارتمان

اجاره آپارتمان در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است . به عنوان مثال اگر استانبول را انتخاب می کنید، اجاره ماهانه حداقل بین ۱۸۰۰ لیر در مناطق متوسط با متراژ پایین باید پرداخت کنید. ما در مقالهاجاره آپارتمان در استانبول، کامل اجاره در مناطق مختلف استانبول را آورده ایم. خرید آپارتمان در ترکیه خرید آپارتمان هم بستگی به این دارد که شما کدام شهر را انتخاب می کنید. قیمت آپارتمان در ترکیه بستگی به عوامل مختلفی دارد و قیمت ها متغیر است. عواملی مثل متراژ، سن بنا، امکانات، محله ، شهر و ... به عنوان مثال اگر شما می خواهید در استانبول ملک خریداری کنید حداقل باید ۲۵۰ هزار لیر بودجه داشته باشید. ما در مقاله قیمت آپارتمان در مناطق مختلف استانبول کامل صحبت کرده ایم و قیمت ملک در مناطق مختلف را برایتان آورده ایم. بیشتر بخوانید: ۸ قانونی که قبل از خرید ملک در ترکیه باید در نظر داشته باشد!

تنظیم معیارها

شما برای مهاجرت نیاز به خانه برای اجاره و یا خرید دارید. معیار شما برای خانه انتخابی چیست؟ برای چه کاری به ترکیه مهاجرت می کنید؟ باید بررسی کنید و مطابق به نیاز خود خانه خود را انتخاب کنید. مثلا اگر به قصد کار به ترکیه مهاجرت می کنید باید خانه خود را نزدیک به محل کار بگیرید تا هزینه های رفت و آمد را کاهش دهید. ایجاد لیستی برای محله ، متر مربع ، تعداد اتاق ، سن ساختمان و ویژگی ها به شما کمک می کند تا در ابتدای راه مطابق با نیازها و خواسته های خود عمل کنید.

سیستم حمل و نقل عمومی

باید این نکته را بدانید که هزینه تاکسی در ترکیه بسیار بالاست. پس بهترین کار برای کاهش هزینه های رفت  آمد استفاده از مترو، اتوبوس، دلموش، متروبوس است.

هزینه مواد غذایی در ترکیه

مرغ، گوشت، میوه و لبنیات در ترکیه متغیر است و باتوجه به تورم قیمت ها تغییر می کند. ولی اگر می خواهید خریدی با هزینه کمتر داشته باشید می توانید از فروشگاه هایی مثل بیم، A101، شوک و ... خرید کنید زیرا مواد غذایی را با قیمت پایین تری به فروش می رسانند.
ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار