محله لونت استانبول - با منطقه تجاری اصلی استانبول آشنا شوید!

محله لونت استانبول - با منطقه تجاری اصلی استانبول آشنا شوید!

15 شهریور 1401

ترکیه گردی

محله لونت استانبول - با منطقه تجاری اصلی استانبول آشنا شوید!

محله لونت استانبول یکی از مناطق تجاری اصلی استانبول است که در سمت اروپایی این شهر واقع شده است. لونت بخشی از شهرداری بشیکتاش محسوب می شود و در شمال شاخ طلایی در ساحل غربی تنگه بسفر واقع شده است. قیمت آپارتمان در محله لونت چند است؟ مراکز خرید مهم لونت کدام است؟ این محله چه جاذبه های گردشگری دارد؟ در این مطلب قصد داریم پاسخ این سوالات را بدهیم و شما را با این محله لونت استانبول بیشتر آشنا کنیم.

معرفی منطقه لونت استانبول

همانطور که در بالا اشاره کردیم محله لونت در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد. لونت از جنوب با منطقه ماسلاک، از شمال با منطقه بشیکتاش، از شمال غربی با آرناووتکوی همسایه است. این محله دارای جاده اصلی است که به پل بسفر و فاتح متصل می شود.

در اوایل قرن نوزدهم، در سالهای پایانی سلطنت سلطان سلیم سوم ، اولین مجتمع نظامی ارتش در لونت ساخته شد. که پس از آن به عنوان Levend(Levent) Çiftliği (زمین های کشاورزی Levend) شناخته می شد، در نهایت به Levend(Levent) Kışlası (پادگان Levend) معروف شد.

در سال ۱۸۶۸، در طی اولین سازماندهی ارضی شهرداری استانبول، لووند (لونت) در منطقه بشیکتاش (که به عنوان منطقه هفتم شهرداری استانبول تعیین شد) قرار گرفت.

محله مدرن لونت در سال ۱۹۴۷ شکل گرفت، زمانی که Emlak Kredi Bankası (یک بانک ترکیه ای که برای تامین مالی پروژه های مسکن تاسیس شد) منطقه لونت را برای ساخت یک مجتمع مسکونی با برنامه ریزی مناسب انتخاب کرد که بیشتر از خانه های ویلایی با باغ تشکیل شده بود. پس از تکمیل فاز اول پروژه لونت در سال ۱۹۶۰، مجتمع های مسکونی متعدد دیگری در این منطقه ساخته شد.

در اوایل دهه ۱۹۹۰، با پروژه‌های اولیه مانند مرکز سابانجی ، برج‌های تات، برج‌های متروسیتی و برج‌های ایش بانکاسی ، لونت به مکانی محبوب برای ساخت آسمان‌خراش‌های جدید تبدیل شد که عمدتاً متعلق به بانک‌های بزرگ ترکیه هستند . در حال حاضر، لونت میزبان بلندترین آسمان خراش استانبول و ترکیه، یاقوت کبود استانبول ۵۴ طبقه است . در حالی که ساخت و ساز چندین پروژه جدید آسمان‌خراش و مراکز خرید در این محله ادامه دارد، لونترا به یکی از مناطق تجاری مرکزی تبدیل کرده است.

همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

اطلاعات درباره محله لونت

  • کشور: ترکیه
  • منطقه: مرمره
  • ناحیه: بشیکتاش
  • کدپستی: ۳۴۳۳۰
  • کد منطقه: ۲۱۲
  • جمعیت (۲۰۲۲): ۲۹۵۰ نفر

قیمت-آپارتمان-در-لونت

قیمت آپارتمان در محله لونت استانبول

قیمت آپارتمان در لونت نسبت به ماه گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است. مبانگین قیمت هر متر مربع در این محله ۲۸۹۱۷ لیر است. برای خرید آپارتمان در محله لونت استانبول باید ۲.۲۰۰.۰۰۰ تا ۳.۷۰۰.۰۰۰ لیر بودجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: قیمت آپارتمان در استانبول

در آقای ترکیه هدفمند تبلیغ کن

مراکز خرید مهم در محله لونت استانبول

محله لونت دارای ۳ مرکز خرید مهم به نام های مرکز خرید کانیون، مرکز خرید متروسیتی و مرکز خرید اوزدلیک پارک است.

مرکز-خرید-کانیون-استانبول

مرکز خرید کانیون

مرکز خرید کانیون یکی از مراکز خرید معروف استانبول است که حتما نامش به گوشتان خورده است. نمای زیبایی دارد و می توانید اکثر برند های جهانی و ترک را در این مرکز خرید پیدا کنید. امکانات آن: محل بازی کودکان، کافه، رستوران، اینترنت و ...

آدرس: Büyükdere Cad. No:185 34394 Levent - İstanbul

مرکز خرید اوزدلیک پارک استانبول

این مرکز خرید دقیقا کنار مترو لونت قرار دارد. دارای ۳ طبقه است و برندهای محبوب مثل زارا، کوتون، دیفکتو، ماوی و ... در این مرکز خرید شعبه دارد. طبقه آخر اوزدلیک پارک دارای کافه و رستوران است که می توانید بعد از خرید تشریف ببرید و غذا نوش جان کنید. از هر جایی که هستید سوار مترو خط m2  به سمت حاجی عثمان حرکت کید و ایستگاه لونت از مترو پیاده شوید. از مترو که خارج شدید مرکز خرید دست چپ شماست.