پروژه های ساختمانی ترکیه

خرید خانه و آپارتمان در استانبول

همه چیز در مورد زندگی در ترکیه
درخواست مشاوره رایگان در مورد مهاجرت و ترکیه
خرید خانه و آپارتمان در تهران

خرید آپارتمان در استانبول

ترکیه به دلیل داشتن اقتصاد موفق، به یکی از کشورهای مطرح برای سرمایه گزاری تبدیل شده است. استانبول بزرگترین شهر ترکیه است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این شهر از دو قاره اروپایی و آسیایی تشکیل شده دارای جاذبه های گردشگری و امکان تاریخی زیادی است. از آنجایی که استانبول دارای پتانسیل رشد سرمایه گذاری است به یکی از شهرهای محبوب برای خرید آپارتمان در ترکیه تبدیل شده است. امپراتور یکم فرانسه (ناپلئون بناپارت) می گوید "اگر زمین یک کشور واحد بود، استانبول پایتخت آن بود". استانبول علاوه بر اینکه بزرگترین شهر ترکیه است، بزرگترین مرکز فرهنگی و مالی ترکیه نیز می باشد و این باعث می شود که شهر به کانون توجه سرمایه گذاران خارجی املاک از همه ملیت ها تبدیل شود.

برای خرید آپارتمان در استانبول بابد به موارد مهمی توجه داشته باشید. مواردی که مربوط به ساختمان، سال ساخت، امکانات و لوکیشن و درنهایت قیمت آپارتمان است. قبل از اقدام به خرید کردن باید تمامی موارد را بررسی کنید و بعد اقدام به خرید کنید.

خانه در استانبول

از سال های اخیر تاکنون استانبول خود را در رده اول بیشترین خریداران ملک توسط اتباع خارجی به ویژه ایرانیان قرار داده است. بعد از استانبول آنتالیا و ازمیر در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند.
همانطور که در بالا اشاره کردیم استانبول از دو قاره اروپایی و آسیایی تشکیل شده است. هم در قسمت اروپایی و هم در قسمت آسیایی برج ها، خانه ها، آپارتمان های زیادی با امکانات رفاهی خوب توسط شرکت های سازنده مطرح مثل شرکت نف، سیمپاش و ... ساخته شده است. بلندترین برج اروپایی به نام برج اسکایلند در قسمت اروپایی استانبول در منطقه ماسلاک ساخته شده این برج با ارتفاع ۲۸۴ متر بلندترین ساختمان مسکونی در استانبول و بلندترین سازه بتنی اروپا است. معماری این پروژه توسط برادوی مالین طراحی شده که امکانات هتل ۵ ستاره را به شما می دهد.
در قسمت آسیایی استانبول نیز برج ها و پروژه های مسکونی مطرح زیادی مثل پروژه عمار قرار دارد که داخل این پروژه ها امکانات رفاهی مثل سونا، جکوزی، حمام ترکی، استخر، سالن بدنسازی، فیتنس، زمین های ورزشی مثل والیبال، بسکتبال، فوتبال، مهد کودک و در برخی دیگر از پروژه ها مدرسه نیز وجود دارد. شما می توانید در قسمتپروژه های استانبول لیست تمامی پروژه های درحال ساخت و ساخته شده را با کاتالوگ فارسی مطالعه بفرمایید.

آپارتمان ها در استانبول از ۴ دسته نرمال آپارتمان، سیته، رزیدانس و ویلا تشکیل شده است.
نکته مهم این است که قبل از خرید خانه و آپارتمان در استانبول باید اول بودجه خود را تعیین کنید و بر اساس بودجه خود، منطقه و نوع آپارتمانی که قصد خرید دارید را مشخص کنید.

خرید-خانه-در-استانبول

نکات مهمی که درهنگام خرید خانه در استانبول باید بدانید

 • یکی از جنبه های مهمی که هنگام خرید آپارتمان در استانبول باید در نظر گرفت پتانسیل اجاره آن است. استانبول یک مقصد توریستی محبوب و شهری با اقتصاد قوی است، بنابراین داشتن یک خانه می تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری باشد. تحقیق در مورد بازار اجاره و در نظر گرفتن عواملی مانند تقاضا برای املاک اجاره ای در منطقه، میانگین قیمت اجاره و بازگشت سرمایه بالقوه بسیار مهم است.
 • جنبه مهم دیگری که باید در نظر گرفت زیرساخت ها و امکانات رفاهی موجود در منطقه است. تحقیق در مورد وجود وسایل حمل و نقل عمومی، مدارس، بیمارستان ها، مراکز خرید و سایر امکانات رفاهی در این منطقه بسیار مهم است، زیرا آنها می توانند بر ارزش و مطلوبیت ملک تأثیر بگذارند.
 • آگاهی از قوانین و مقررات محلی در مورد مالکیت اموال و مالیات نیز مهم است. تحقیق در مورد مالیات بر دارایی، مالیات بر عایدی سرمایه و هر گونه هزینه دیگری که ممکن است برای خانه قابل اعمال باشد بسیار مهم است. علاوه بر این، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به مالکیت خارجی اموال در ترکیه بسیار مهم است.
 • یکی دیگر از نکات مهمی که در هنگام خرید خانه و آپارتمان در استانبول باید در نظر گرفت امنیت و ایمنی منطقه است. تحقیق در مورد میزان جرم و جنایت و در نظر گرفتن عواملی مانند نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی، مدارس و بیمارستان ها و همچنین وجود دوربین های امنیتی، نگهبانان و سایر اقدامات ایمنی بسیار مهم است.
 • آگاهی از هرگونه خطرات طبیعی بالقوه در منطقه، مانند سیل، زلزله، یا رانش زمین، و در نظر گرفتن یکپارچگی ساختاری کلی ساختمان، قدمت و کیفیت ساخت بسیار مهم است.
 • مهم است که آینده ملک را در نظر بگیرید، مانند هرگونه تغییر منطقه یا پروژه های توسعه بالقوه در منطقه، که می تواند ارزش ملک را در دراز مدت تحت تاثیر قرار دهد.
 • یکی دیگر از جنبه های مهم که باید در نظر گرفته شود، ارزش فروش مجدد آپارتمان است. تحقیق در مورد ارزش فروش مجدد املاک در منطقه و در نظر گرفتن پتانسیل افزایش ارزش ملک در طول زمان بسیار مهم است.
 • نکته مهم دیگری که باید در هنگام خرید خانه در استانبول در نظر گرفت نزدیکی به مدارس و دانشگاه ها است. اگر فرزند دارید یا قصد دارید در آینده صاحب فرزند شوید، مهم است که در مورد در دسترس بودن و کیفیت مدارس و دانشگاه های آن منطقه تحقیق کنید، زیرا می توانند بر مطلوبیت و ارزش ملک تأثیر بسزایی داشته باشند.

انواع خانه و آپارتمان در استانبول

 • نرمال آپارتمان

نرمال آپارتمان آن دسته از آپارتمان هایی هستند که نهایتا ۵ طبقه دارند. فضای سبز، امکانات رفاهی و نگهبانی ۲۴ ساعته ندارند. اکثرا این نوع آپارتمان ها آسانسور و شارژ ماهانه ندارند و یا اگر هم داشته باشند مبلغ آیدات یا همان شارژ ساختمان بسیار کم است.

 • سیته

سیته ها به مجموعه چند ساختمان گفته می شود که در یک مجموعه قراردارند. سیته ها دارای فضای سبز و نگهبانی 24 ساعته هستند اما امکانات رفاهی ندارند. شارژ ساختمان هم بستگی به ابعاد فضای سبز و امکانات متغییر است.

 • رزیدانس ها

رزیدانس ها چند سالی است که در ترکیه مد شده است. به تک برج ها با امکانات رفاهی، رزیدانس گویند.
رزیدانس ها دارای امکاناتی مثل استخر، سونا، جکوزی، حمام ترکی و ... هستند. شارژ ساختمان در رزیدانس ها بالاست.

قیمت آپارتمان در استانبول

قیمت آپارتمان در استانبول با شهرهای دیگر ترکیه مانند ازمیر، آنکارا، آنتالیا و ...کمی متفاوت است. استانبول از ۲ قاره اروپایی و آسیایی تشکیل شده است که هر کدام از آنها دارای امکانات خاص خود هستند. این شهر دارای ۳۹ منطقه که در هر کدام از این محله ها قیمت آپارتمان متفاوت است. مانند ایران که در هر محله قیمت هر متر مربع املاک و مستغلات با محله های دیگر متفاوت است، استانبول نیز از این امر مستثنی نیست.

طبق آمارهای داده شده استانبول در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۵.840.900 نفر جمعیت دارد.  بازار مسکن استانبول نسبت به یک ماه گذشته حدود 3.3% افزایش پیدا کرده است. به طور میانگین قیمت خانه در استانبول حدود 17.867 لیر به ازای هر متر مربع می باشد. بر این اساس اگر شما قصد دارید یک آپارتمان در سال ۲۰۲۲ در استانبول خریداری کنید باید میانگین مبلغی حدود 1.600.000 لیر تا 3.000.000 لیر هزینه کنید. آپارتمان‌هایی که در سواحل بسفر،  نزدیک ساحل و در مرکز شهر استانبول است بالاترین قیمت را دارند. زیرا این مناطق در قسمت اروپایی استانبول قرار دارند و از لحاظ تفریحی و رفاهی امکانات بالاتری دارند. محل هایی مانند ببک، اتیلر، اورتاکوی و بشیکتاش محله‌های هستند که قیمت آپارتمان در آنها بالاست. هرچه به سمت غرب استانبول می‌رویم قیمت آپارتمان در این شهر کمتر می‌شود. محله هایی مانند بیلیکدوزو، اسنیورت، قاضی عثمان پاشا، کورت کوی، کارتال و ... قیمت مناسب تری دارند.

در ادامه میانگین قیمت خانه در استانبول در منطقه های پر طرفدار آمده است. دقت داشته باشید این قیمت ها میانگین هستند و بسته به نوع آپارتمان و امکانات و ... قیمت ها متغیر است.

 • قیمت آپارتمان در منطقه شیشلی استانبول

قیمت فروش خانه در شیشلی استانبول در ماه گذشته 11.96 درصد افزایش یافته است. در حالی که میانگین قیمت متر مربع مسکونی در منطقه شیشلی 27.106 لیر است. بر این اساس، در گزارش شاخص املاک و مستغلات و گزارش منطقه ای سال 2022، میانگین قیمت یک خانه خریداری شده در منطقه شیشلی بین 2.032.987 لیر تا 3.388.300 لیر بوده است.

 • قیمت آپارتمان در منطقه بی اوغلو استانبول

در ماه گذشته قیمت خانه های فروش در بازار مسکن بی اوغلو 5.62 درصد افزایش یافته است. در حالی که میانگین قیمت متر مربع مسکونی در منطقه بی اوغلو 16878 لیر است،  بر این اساس، میانگین قیمت خانه خریداری شده در منطقه بی اوغلو در شاخص املاک و گزارش منطقه ای سال 2022 بین 1،265،862 لیر تا 2،109،800 لیره بوده است.

 • قیمت آپارتمان در منطقه ماسلاک استانبول

میانگین قیمت خرید خانه و آپارتمان در ماسلاک، ساریر استانبول در ماه گذشته 3.58 درصد افزایش یافت.میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه ماسلاک 53914 لیر است،
بر این اساس میانگین قیمت خانه خریداری شده در منطقه ماسلاک در گزارش شاخص املاک و منطقه در سال 2022 بین 4.043.529 لیر تا 6.739.200 لیر بوده است.

 • قیمت آپارتمان در منطقه کایتحانه استانبول

میانگین قیمت خرید خانه و آپارتمان در کایتحانه استانبول در ماه گذشته 1.82 درصد افزایش یافت.میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه کایتحانه 16546 لیر است،
بر این اساس میانگین قیمت خانه خریداری شده در منطقه کایتحانه استانبول در گزارش شاخص املاک و منطقه در سال 2022 بین 2000000 لیر تا 3000000 لیر بوده است.

خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول می تواند هم اقساطی و هم نقدی باشد. در خرید خانه به صورت نقدی می توانید از تخفیفات بسیار خوبی بهرمند شوید. اگر تمایل به خرید اقساطی هستید بستگی به ملک مورد نظر اقساط معمولا ۳ تا ۵ ساله هستند. بسته به پروژه مبلغ پیش پرداخت ۴۵، ۵۰ در صد است و مابقی را در اقساط ۱۲ ماه، ۳ ساله یا ۵ ساله بدون پرداخت بهره می توانید خریداری کنید.

برای مشاهده لیست آگهی های خرید آپارتمان در آنکارا روی متن قرمز رنگ کلیک کنید.

بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در استانبول

استانبول طیف گسترده ای از پروژه های املاک و مستغلات عالی از جمله انواع اقامتگاه های عالی، آپارتمان ها،  ویلاهای لوکس را ارائه می دهد. بازار ملک در استانبول بی پایان است. این شهر شهری بسیار شلوغ است که بازده استثنایی اجاره را برای سرمایه گذاران دارد. قیمت املاک و مستغلات در شهر هر سال در حال افزایش است که خرید ملک در استانبول پتانسیل سودهای سرمایه برجسته را ارائه می دهد. همین امر در مورد ملک در ترکیه نیز صدق می کند .

هنگام خرید خانه در استانبول باید معیارهای مختلفی را درنظر بگیرید و بعد اقدام به خرید کنید تا سرمایه گذاری معقولی داشته باشید. اول باید هدف خود را تعین کنید و بعد اقدام به خرید کنید. به عنوان مثال اگر به هدف کار به ترکیه میروید خانه شما باید نزدیک محل کار و یا نزدیک سیستم حمل و نقل عمومی باشد . اگر به هدف تحصیل میروید باید خانه شما نزدیک به مدرسه یا دانشگاه باشد.

در استانبول اولویت شما باید این باشد که چه خانه ای و از کجا بخرید. قیمت خانه در استانبول برای فروش بسته به منطقه متفاوت است. محله های طرف اروپایی  ارزش های خود را همیشه حفظ می کنند.

علاوه بر پروژه های جدید در بسیاری از مناطق استانبول، پروژه های تحول شهری نیز فرصت های خوبی برای بخش املاک و مستغلات فراهم می کند. ساختمان های بازسازی شده برای فروش هم می تواند برای کسانیکه به دنبال خرید آپارتمان ارزان در استانبول هستند گزینه مناسبی باشد.

بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در قسمت اروپایی استانبول

 • خرید آپارتمان در منطقه اسنیورت: یکی از ارزانترین مناطق برای خرید آپارتمان ارزان در استانبول

اسنیورت یکی از مناطق پیشرو در خرید املاک و مستغلات است. ارزش املاک به لطف پروژه های اخیر و گزینه های حمل و نقل تازه تاسیس به سرعت افزایش یافته است. Arnavutkoy (نزدیک فرودگاه استانبول جدید ) و Beylikduzu در رتبه های بعدی قرار دارند که فرصت های عالی را برای خریداران ملک ارائه می دهند.

اسنیورت در ده سال گذشته دستخوش پیشرفت قابل توجهی شده است زیرا سرمایه گذاری های عمده املاک باعث ساخت مراکز فرهنگی و پارک های جدید شده است. این منطقه شلوغ به دلیل داشتن سه مرکز خرید و یک دانشگاه بزرگ، خریداران خارجی زیادی را به خود جذب می کند. مشاهده لیست آگهی های خرید آپارتمان در منطقه اسنیورت استانبول.

برای کسانی که می خواهند ملکی برای مقاصد سرمایه گذاری بخرند، مناطق و محله های بشیکتاش، آرناووتکوی، باشاک شهیر، باهچلی اولر و کوچوک چکمچه توجه سرمایه گذاران را در نگاه اول جلب می کنند .

 • خرید آپارتمان در منطقه شیشلی استانبول

شیشلی یکی از مناطق پر طرفدار بین ایرانی ها برای خرید و یا اجاره آپارتمان در استانبول است. یکی از محله های مدرن در شیشلی، محله نیشانتاشی است که دارای خیابان معروف به نام خیابانعبدی ایپکچی است که در ردیف گران ترین فروشگاه های ترکیه قرار دارد. برای مشاهده لیست آگهی های خرید آپارتمان در شیشلی روی متن قرمز رنگ کلیک کنید.

 • ساریر

ساریر یکی از مناطق لوکس استانبول است که فضای نوستالژیک را به شما ارائه می دهد. دارای امکانات تفریحی و رفاهی خوبی است.  این منطقه مکان‌های برجسته‌ای مانند پارک امیرگان، قلعه روملی حیساری، و نزدیک جنگل بلگراد است. در منطقه ساریر استانبول پروژه های لوکس با امکانات بی نظیری مثل پروژه اسکایلند و وادی استانبول وجود دارند.

بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در قسمت آسیایی استانبول

بخش آسیایی استانبول یک منطقه برجسته است که به لطف پروژه های مسکونی لوکس و بهبود حمل و نقل پیشرفت قابل توجهی داشته است. اگر می خواهید یک سرمایه گذاری معقول در سمت آسیایی استانبول داشته باشید  بهتر است در مناطق کارتال، پندیک، عمرانیه، کادیکوی و سانجاک تپه ملک خریداری کنید.

Kadikoy (کادیکوی) یکی از مناطق مورد علاقه برای کسانی است که می خواهند در قسمت آسیایی استانبول ملک بخرند،  زیرا نزدیک به بخش اروپایی و یک مرکز حمل و نقل است. قیمت آپارتمان در قسمت آسیایی استانبول نسبت به قسمت اروپایی استانبول ارزانتر است.

مناطق ساحلی  پندیک،‌کارتال و توزلا  نیز جای خود را در بخش املاک و مستغلات گرفتند.

پیدا کردن آپارتمان ارزان در استانبول

شما می توانید به سایت آقای ترکیه مراجعه کنید و دسته بندی خرید ملک را انتخاب کنید لیست آگهی هایی که از طرف مالک و مشاوران املاک آگهی شده را ببینید و با آنها در ارتباط باشید.

گرانترین و ارزانترین مناطق استانبول برای خرید آپارتمان

گرانترین مناطق استانبول برای خرید آپارتمان در این شهر

چهار منطقه استانبول با بالاترین قیمت متر مربع به عنوان بشیکتاش ، ساریر ، باکرکوی و کادکوی برجسته هستند. این مناطق به طور کلی برای جستجوی آپارتمان های لوکس برای فروش مناسب هستند.

 • منطقه بشیکتاش استانبول

بشیکتاش، میزبان بسیاری از بناهای عثمانی است. این منطقه در قسمت شرقی و جنوبی با تنگه بسفر احاطه شده است و همسایگان آن شیشلی و کائیت هانه در غرب و ساریر در شمال است. سرمایه گذاری های در منطقه بشیکتاش استانبول بسیار مفید است. این منطقه دارای امکانات آموزشی و رفاهی خوبی است و عموم سرمایه گذاران این منطقه را برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات انتخاب می کنند.

 • منطقه ساریر استانبول

ساریر در قسمت اروپایی استانبول است که میزبان پل بسفر است. ساریر از  شمال با دریای سیاه ، از شرق با بسفر ، از غرب با ایوپ و از جنوب با بشیکتاش همسایه است.

 • منطقه باکیرکوی استانبول

یکی از ریشه دارترین مناطقی که در جستجوی آپارتمان های فروشی در استانبول با آن روبرو خواهید شد به عنوان باکیرکوی شناخته می شود. باکیرکوی استانبول در سواحل شمال شرقی دریای مرمره قرار گرفته و از شمال با باهچه لی اولر، از غرب با کوچوک چکمجه و از شرق با زیتون بورنو همسایه است. واقع شدن فرودگاه آتاتورک در این منطقه باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

 • منطقه کادیکوی استانبول

یکی از مناطقی که هنگام صحبت درباره آپارتمانهای فروشی در استانبول به ذهن خطور می کند ، کادیکوی است. این منطقه در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد. منطقه کادیکوی در دریای مرمره قرار گرفته است و یکی از مناطق قدیمی استانبول محسوب می شود. امروز کادیکوی به عنوان شلوغ ترین نقطه ساحل شناخته شده و میزبان بناهای تاریخی معروف است. این منطقه  از شمال با اسکودار، از شرق با آتاشهیر و از جنوب با دریای مرمره همسایه است.

ارزان ترین مناطق استانبول برای خرید آپارتمان در این شهر!

ارزان ترین مناطق استانبول برای خرید آپارتمان شامل آرناووت کوی و اسنیورت استانبول است.

 • منطقه اسنیورت استانبول

منطقه اسنیورت طرفداران زیادی یرای خرید آپارتمان دارد. این منطقه واقع در محل اتصال بزرگراه های مهم این شهر است. منطقه اسن یورت از شرق با آوجیلار و دریاچه کوچوک چکمجه، از غرب با بویوک چکمجه، از شمال با بشیکتاش، آرناووت کوی و جاده TEM و از جنوب با بیلیکدوزو و آزادراه E-5 همسایه است. برای سرمایه گذاری در آپارتمان در اسنیورت نیازی به بودجه بالایی ندارید.

 • منطقه آرناووت کوی استانبول

دومین منطقه ای که از لحاظ قیمت آپارتمان پایین است. آرناووت کوی از شمال با دریای سیاه ، از جنوب با چاتالکا ، از شرق با ایوپ و از جنوب با اسنیورت همسایه است. پروژه سوم فرودگاه  در این منطقه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در آرناووتکوی را جذاب می کند. 


  سوالات متداول

  • گرانترین و ارزانترین منطقه برای خرید ملک در استانبول کدامند؟

   گرانترین مناطق استانبول برای خرید ملک عبارتند از: بشیکتاش، ساریر، کادیکوی و باکرکوی . در میان این مناطق، محله های ببک، اتیلر، اولوس، فنرباغچه، Caddebostan، Suadiye و آتاشهیر میزبان گران ترین املاک برای فروش هستند. در حالی که بشیکتاش گران ترین منطقه استانبول است، اسنیورت ارزان ترین منطقه است .

  • برای خرید آپارتمان در استانبول باید چقدر بودجه داشته باشیم؟

   قیمت آپارتمان در استانبول به عوامل زیادی مثل منطقه، امکانات، سن ساختمان، نوع آپارتمان و ... متغیر است. برای خرید آپارتمان در این شهر شما باید حداقل 1500000 لیر بودجه داشته باشید

  • آیا با خرید آپارتمان در استانبول می توانم پاسپورت ترکیه را دریافت کنم؟

   برای دریافت پاسپورت ترکیه یا شهروندی ارزش ملک شما باید حداقل 400000 دلار باشد. پاسپورت به شما همسر و فرزندان زیر 18 سال تعلق خواهد گرفت.

  • بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در استانبول کجاست؟

   این سوال بستگی به هدف شما دارد. برای چه هدفی می خواهید در استانبول آپارتمان خریداری کنید؟ اگر قصد شما کار کردن، تحصیل و ... است باید خانه خود را در نزدیکی محل کار، دانشگاه، مدرسه و ... خریداری کنید.