پروژه های ساختمانی ترکیه

خرید خانه و آپارتمان در ترکیه

همه چیز در مورد زندگی در ترکیه
درخواست مشاوره رایگان در مورد مهاجرت و ترکیه
خرید خانه و آپارتمان در تهران

خرید آپارتمان در ترکیه

سرمایه گذاران خارجی تمایل به خرید خانه و آپارتمان در ترکیه را دارند. در واقع، طبق داده های موسسه آمار ترکیه، نرخ فروش املاک و مستغلات به سرمایه گذاران خارجی هر سال به طور مداوم افزایش می یابد. داشتن خانه شخصی در ترکیه می تواند به شما احساس امنیت مالی بدهد. داشتن آپارتمان به جای مستاجر بودن؛ شما را از پرداختن به سوالاتی مانند اینکه چقدر اجاره بها افزایش می‌یابد یا باید سال آینده از این خانه نقل مکان کنم، باز می‌دارد. بنابراین، بسیاری از مردم قبول دارند که خرید یک خانه راحت که بتوانند سال ها در آن زندگی کنند و از نظر حمل و نقل مزیت داشته باشد، یک سرمایه گذاری منطقی است.

چرا خرید خانه در ترکیه؟

ترکیه با آب و هوا، طبیعت، فرهنگ و تاریخ دیدنی خود، همیشه مقصدی مطلوب برای خارجی ها بوده است تا آن را خانه دوم بنامند. در نتیجه، این کشور فرصت های بی پایانی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا با وعده دادن شهروندی دوم، در املاک خود سرمایه گذاری کنند. خارجی ها و مهاجرانی که به دنبال زندگی در ترکیه هستند می توانند به راحتی با سرمایه گذاری در مدت چهار ماه یا کمتر تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

ترکیه بازار املاک و مستغلات بسیار جذابی دارد که می تواند بازگشت سرمایه قابل توجهی را ارائه دهد. برای مثال استانبول را در نظر بگیرید این یک مکان جذاب برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است، که مملو از زمین های جدید در حومه شهر و پنت هاوس ، پروژه های مسکونی با امکانات عالی در سطح شهر است.

افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستند می توانند به بازار املاک و مستغلات ترکیه اعتماد کنند زیرا این قیمت ها پتانسیل ارائه بازگشت سرمایه سودآور را دارند. خریداران املاک و مستغلات در ترکیه نسبت به خریداران در قبرس یا اسپانیا که قیمت ملک قبلاً سر به فلک کشیده است، مزیت بیشتری دارند.

پس می توان به جرات گفت با خرید املاک و مستغلات و سرمایه گذاری در این کشور هم می توانید پاسپورت یا اقامت این کشور را دریافت کنید و هم می توانید سرمایه خود را چندین برابر کنید.

بازار املاک و مستغلات ترکیه دیر وارد پلت فرم بین المللی شد بنابراین قیمت آپارتمان نسبت به کشورهای اروپایی ارزانتر است و می توانید سرمایه گذاری ایده آلی داشته باشید. افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستند می توانند به بازار املاک ترکیه اعتماد کنند زیرا با خرید آپارتمان در این کشور پتانسیل ارائه بازگشت سرمایه گذاری سودآور را دارند.

یکی از بزرگترین دلایل علاقه اتباع خارجی به خرید ملک در ترکیه، انتخاب گسترده آپارتمان لوکس و نرمال است. این کشور با پیشرفت عالی در ساخت و ساز املاک گزینه های متفاوتی را به شما ارائه می دهد.

یکی از مهمترین مزایای خرید خانه در این کشور این است که با آن پاسپورت ترکیه دریافت می کنید. در نتیجه، بسیاری از خارجی هایی که به دنبال خانه دوم هستند، ترکیه را گزینه ایده آل می دانند. تابعیت ترکیه از طریق طرح سرمایه گذاری به مهاجران اجازه می دهد حداقل مبلغ 400000 دلار سرمایه گذاری کنند و ظرف 60 روز تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

چرا اکثر اتباع خارجی برای سرمایه گذاری و خرید خانه ترکیه را انتخاب می کنند؟

تمایل به اقامت در ترکیه یکی از اهداف صدها هزار خارجی است زیرا روزانه شاهد ده‌ها خانواده خارجی در ادارات تاپو در استان‌های مختلف ترکیه هستیم. دلیل اینکه اتباع خارجی برای سرمایه گذاری و خرید خانه و آپارتمان ترکیه را انتخاب میکنند عبارت است از:

 1. ترکیه یک کشور متمدن توسعه یافته است.
 2.  سازگاری با زندگی در ترکیه و ادغام با جامعه ترکیه آسان است.
 3. در دسترس بودن فرصت های شغلی عالی.
 4. امنیت و ثبات.
 5. زندگی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پایدار.
 6. کم هزینه زندگی در ترکیه نسبتا.
 7. تحصیل در ترکیه برای کودکان جوامع خارجی بسیار مناسب است.
 8. طبیعت جذاب ترکیه.
 9. مردم ترکیه مردمانی بسیار مهربان، همراه و مهمان نواز هستند.
 10. همچنین قیمت ملک در ترکیه نسبتاً مناسب بوده و بسیار کمتر از قیمت ملک در کشورهای اروپایی همسایه است.

بنابراین مهاجرت به ترکیه به یکی از برنامه های مهم سالانه هزاران خارجی تبدیل شده است و این همان چیزی است که آمارهای سالانه از طریق افزایش چشمگیر تعداد املاک فروخته شده به خارجی ها در ترکیه طی دوره گذشته نشان می دهد.

آپارتمان در ترکیه

شرایط فروش آپارتمان به ایرانی دیگر

شاید برای شما این سوال باشد که آیا اگر قصد فروش آپارتمان داشته باشم میتوانم آپارتمان خود را به یک ایرانی بفروشم یا خیر. پاسخ این سوال به 2 موضوع بستگی دارد. اگر فرد ایرانی دیگر قصد دارد با خرید آپارتمان اقامت ترکیه دریافت کند جواب سوال بله است. شما می توانید آپارتمان خود را به فرد ایرانی بفروشید ولی اگر قصد اخذ پاسپورت ترکیه را دارد جواب این سوال خیر است.

به طور کلی باید این موضوع را بدانید که اگر قصد خرید آپارتمان را دارید و میخواهید پاسپورت ترکیه را دریافت کند باید حتما خانه خود را از ترک خریداری کنید.

به هنگام خرید خانه و آپارتمان در ترکیه به انتخاب منطقه توجه کنید!

هنگام خرید آپارتمان در ترکیه باید به نکاتی توجه کنید اینکه کدام شهر را به چه هدفی انتخاب می کنید. دیدگاه و سلیقه هر کسی درباره خلوت و شلوغ بودن متفاوت است. استانبول به عنوان کلان شهر جز شهرهای شلوغ ترکیه محسوب می شود. به عنوان مثال  خرید آپارتمان در استانبول برای کسانی مناسب است که قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار و تحصیل را دارند . شما باید بسته به هدفی که دارید شهر مورد نظر برای خرید آپارتمان را انتخاب کنید توصیه می کنیم که هر شهری از ترکیه را که انتخاب می کنید ابتدا مدتی در آن شهر زندگی کنید و بعد اقدام به خرید آپارتمان کنید.

خرید خانه در ترکیه و یا هر کشور دیگری جز تصمیمات مهم زندگی شماست. مهم ترین سوال برای تصمیم گیری این است که "کجا باید خانه بخرم؟" جواب این سوال و انتخاب شما بسیار اهمیت دارد. در واقع ، انتخاب مکان مناسب یک موضوع مهم است.  بنابراین ، لازم است که در انتخاب منطقه و شهر دقت بالایی داشته باشید. مکان صحیحی که انتخاب می کنید می تواند سطح زندگی شما را بالا ببرد و انتخاب های غلط می تواند شما را ناراضی کند. به همین دلیل ، هنگام انتخاب منطقه برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه ، باید مناطق با مزیت حمل و نقل ، ارزش سرمایه گذاری بالا و مناسب سبک زندگی خود را انتخاب کنید. شما باید پس از یک تحقیق دقیق در مورد منطقه ای که می خواهید خانه ای خریداری کنید تصمیم بگیرید. حال باید چه معیارهایی را باید در این فرآیند در نظر بگیرید؟

 •  ارزش سرمایه گذاری منطقه

هر ملکی را برای اقامت یا سرمایه گذاری خریداری می کنید، قطعاً باید در نظر بگیرید که سود آن چقدر است. یکی از مهمترین معیارهای تعیین ارزش خانه ، منطقه آن است. به همین دلیل ، شما باید گزارش منطقه املاک و مستغلات را بررسی کنید ، که شامل اطلاعاتی از جمله  قیمت مسکن در سالهای اخیر در مکانی که می خواهید خانه خریداری کنید، میانگین فروش و قیمت اجاره در آن منطقه و زمان بازگشت. برای سرمایه گذاری مسکن سودآور ، اگر بودجه شما زیاد است ، باید نقاط مرکزی شهر را انتخاب کنید و اگر بودجه شما کم است ، مناطق در حال توسعه و با ارزش ترجیح دهید.

 • مزیت حمل و نقل

یکی از مهم ترین معیارها هنگام جستجوی منطقه و ملک مزیت حمل و نقل می باشد.  خانه ای که می خواهید در آن زندگی کنید نزدیک به وسایل حمل و نقل مانند مترو باشد . هزینه حمل و نقل در ترکیه بالا است و شما باید سعی کنید خانه ای را انتخاب کنید که به سیستم حمل و نقل مومی مثل مترو، متروبوس، دلموش، اتوبوس و ... نزدیک باشد.  خانه ای که در محله ای دور از محل کار و مناطق اجتماعی خود می خرید و در آنجا وقت می گذرانید ، می تواند شما را ناخوشایند کند.

 •  فرصت های اجتماعی

آیا در نزدیکی منطقه ای كه قصد خرید ملک را دارید  بیمارستان وجود دارد؟  مدرسه ای برای فرزندانتان در نزدیکی خانه انتخابی شما وجود دارد؟   آیا مناطق مسکونی در فاصله پیاده روی وجود دارد؟ آیا مناطق اجتماعی وجود دارد که بتوانید آخر هفته با خانواده خود وقت بگذارید؟ از آنجا که چنین معیارهایی بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد ، بنابراین باید در صورت امکان منطقه ای را انتخاب کنید که نزدیک به مدرسه ، بیمارستان ، مناطق اجتماعی و مناسب سبک زندگی شما باشد.  هزینه های انتقال سند ملکی در ترکیه در سال ۲۰۲۱

 • دسترسی به امکانات رفاهی

نزدیکی به پارک­‌ها، مراکز تفریحی، فرهنگی، هنری و ورزشی می‌تواند یکی از ملاک‌هایی باشد که  قبل از خرید خانه باید آنها را در نظر داشته باشید زیرا نبودن این امکانات در نزدیکی خانه انتخابی شما باعث خستگی شما خواهد شد.

اگر قصد اجاره آپارتمان در استانبول را دارید می توانید روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید و وارد صفحه لیست آگهی های اجاره شوید و با آگهی دهنده در ارتباط باشید.

خرید-آپارتمان-در-ترکیه

۹ نکته کلیدی برای کسانی که قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارند

 • ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید خانه شما کجا باشد.

در هنگام انتخاب مکان ، به مناطقی مراجعه کنید که قیمت مسکن ارزش خود را از دست نمی دهند. آپارتمان شما باید نزدیک به محل کار و سیستم حمل و نقل عمومی باشد. اطمینان حاصل کنید که در اطراف آن مدارس ، بیمارستان ها و مراکز خرید وجود دارد.

 • آپارتمان دست دوم در ترکیه

اگر قصد خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه را داریداز قدمت ساختمان اطلاعات کسب کنید.  عمر ساختمان یکی از خصوصیات مهمی است که ارزش خانه را تعیین و افزایش می دهد.

 • متراژ خالص و ناخالص را در نظر بگیرید

تفاوت بین متر مربع ناخالص و خالص را دریابید. فراموش نکنید که متر مربع خالص خانه را در نظر بگیرید.

 • حتما به هزینه ها توجه داشته باشید

آیا برای هزینه های اضافی بودجه در نظر گرفته اید؟ اگر بله ، می توانید خانه ای را که نیاز به بازسازی دارد با قیمت مقرون به صرفه تری خریداری کنید. اما اگر نمی خواهید هزینه های اضافی بپردازید ، قبل از خرید خانه مورد علاقه خود ، به عنوان یک خریدار نگاهی به آن بیندازید. آیا کف ، پارکت ها محکم هستند؟ آیا قالب بندی ها جدید است؟ آیا درها نیاز به نوسازی دارند؟ همچنین از بررسی عایق صوتی دیوارها غافل نشوید.

 • کیفیت ساخت خانه یکی دیگر از مهم ترین عوامل است

البته باید به کیفیت ساخت خانه نیز توجه داشته باشد. از کدام مصالح استفاده شده است ، آیا طبق مقررات زلزله ساخته شده است؟ حتماً به پاسخ این سوالات پی ببرید.

 • عایق بندی ساختمان امر مهمی است

در نظر گرفتن هزینه های گرمایش در زمستان و روی آوردن به ساختمانهای عایق در انتخاب صحیح موثر خواهد بود. عایق بندی باعث کاهش هزینه سوخت خواهد شد.

 • از بررسی کردن سند خانه غافل نشوید!

از بررسی های رسمی غافل نشوید. وضعیت سند خانه را بررسی کنید. در صورت امکان خانه های دارای اسناد کفالت یا ملک را انتخاب کنید.

 • بدهی های گذشته خانه را بررسی کنید.

مطمعن شوید که آپارتمان مورد نظر شما  که بدهی هایی مانند مالیات بر املاک ، آب ، برق ، گاز طبیعی دارید یا خیر. همچنین مطمعن شوید آپارتمان شما دارای ایپوتک نباشد. سندی که به بانک یا سازنده و غیره بدهکاری داشته باشد ایپوتک گویند

 • همسایگان خود را از قلم نندازید!

خانه ای را که به دنبالش بودید پیدا کردید ، همسایگانتان چطور؟ چه کسی در منطقه ای که خانه ای را خریداری می کنید زندگی می کند؟ میانگین سنی در آن منطقه چند است؟ آیا در مورد وضعیت تحصیل ساکنان محلی کنجکاو نیستید؟

قیمت آپارتمان در ترکیه

خرید آپارتمان در شهرهای مختلف ترکیه طرفداران زیادی دارد. ترکیه کشوری است که به دلیل نزدیکی به ایران، نزدیکی فرهنگ با ایران و همچنین اقتصاد خوب، نظر بساری از سرمایه گذارن در حوزه املاک و مستغلات را به خود جلب کرده است. برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت خرید آپارتمان در شهرهای مختلف ترکیه به لینک های ارائه شده در زیر مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان در استانبول

قیمت آپارتمان در ازمیر

قیمت آپارتمان در آنکارا

قیمت آپارتمان آنتالیا

بهترین زمان برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه چه زمانی است؟

وقتی آگهی های فروش آپارتمان در ترکیه را بررسی می کنید، متوجه می شوید که ماه های بهار و تابستان فعال تر است. با افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان، قیمت ها نیز به این نسبت افزایش می یابد. اگر به دنبال آپارتمان فروشی در ترکیه هستید و از نظر زمانی می توانید ماه های پاییز و زمستان را انتخاب کنید. در این دوره اگرچه گزینه ها کمتر است، اما با فرصت های بسیار مقرون به صرفه تری مواجه خواهید شد.


سوالات متداول

 • قوانین دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید آپارتمان در ترکیه چیست؟

  در گذشته هیچ محدودیت قیمتی برای خرید خانه و دریافت اقامت وجود نداشت و شما با هر مبلغی که آپارتمان خریداری می کردید به شما اقامت داده می شد. ولی از سال 2022 این قانون عوض شد. طبق این قانون کسانیکه قصد دارند با خرید خانه در ترکیه اقامت دریافت کنند باید ارزش ملک آنها در شهر های بزرگ حداقل 75 هزار دلار و در شهرهای کوچک حداقل 50 هزار دلار باشد.

 • برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید خانه ارزش آپارتمان باید پقدر باشد؟

  کسانیکه قصد دارند با خرید آپارتمان در ترکیه پاسپورت دریافت کنند باید ارزش ملک آنها حداقل 400000 دلار باشد.

 • اگر در ترکیه آپارتمان بخرم آیا اجازه کار هم دارم؟

  پاسخ این سوال خیر است. شما با خرید آپارتمان در ترکیه اجازه کار ندارید و گرفتن مجوز کار پروسه دیگری است.

 • چه کسانی می توانند در ترکیه آپارتمان بخرند؟

  تقریباً شهروندان هر کشوری در جهان می توانند در ترکیه ملک بخرند. این شامل خریدارانی از بریتانیا، اروپا، ایالات متحده و خاورمیانه می شود. در واقع، خرید ملک در ترکیه برای شهروندان تنها پنج کشور خارج از محدودیت است: سوریه، ارمنستان، کره شمالی، نیجریه و کوبا.