پروژه های ساختمانی ترکیه

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک

همه چیز در مورد زندگی در ترکیه
درخواست مشاوره رایگان در مورد مهاجرت و ترکیه

خرید ملک در ترکیه

موج خرید ملک در ترکیه امروزه توسط ایرانیان به راه افتاده است. با توجه به اینکه ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و این کشور رتبه ششم اقتصاد اروپا را از آن خود کرده و در سالهای اخیر علی رغم بحران های اقتصادی از رشد اقتصادی مطلوبی برخوردار است بنابراین سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در کشور ترکیه می تواند گزینه جذابی باشد. جالب است بدانید ترکیه شرایطی آسانی را برای ایرانیان در نظر گرفته تا متقاضیان بتوانند در این کشور به راحتی ملکی خریداری کنند تمامی این عوامل دست به دست هم داده اند تا ایرانیان علاقه مند به خرید ملک در ترکیه باشند.

شما می توانید املاک و مستغلات در ترکیه خریداری کرده و اقامت و یا پاسپورت ترکیه دریافت کنید. منظور از املاک و مستغلات آپارتمان مسکونی، ویلا، زمین،‌ ملک تجاری، مغازه و ... می باشد. در خرید ملک قوانین و محدودیت هایی وجود دارد که قبل از اقدام به خرید باید آنها را بدانید.

قوانین خرید ملک در ترکیه

تا سال ۲۰۱۲ قانونی که در کشور ترکیه حاکم بود اجازه خرید ملک به اتباع خارجی را میداد که متقابلا ترک ها نیز در کشور آنها حق خرید ملک را داشته باشند ولی این قانون در سال ۲۰۱۲ تغییر کرد و طبق تبصره ی ۳۵ قانون املاک اراضی در ۱۸ ماه می ۲۰۱۲ به شماره ۲۶۴۴، اتباع بسیاری از کشورهای خاورمیانه، جمهوری شوروی، آسیایی میانه، آفریقا، ایران و …حق خرید ملک را دارند، ولی کشور های مانند سوریه، ارمنستان، کره شمالی، کوبا، نیجریه و یمن حق خرید ملک  را ندارند و کشورهایی مانند چین، دانمارک، اسرائیل، تیمورشرقی حق خرید فقط ۱ ملک را دارند. پس از اصلاح قوانین و حذف مقامات ترکیه از قانون متقابل در مورد اتباع خارجی که مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند، بسیاری از سرمایه گذاران به خرید ملک در ترکیه روی آورده اند. طبق قانون املاک و مستغلات ، هنگام خرید ملک در ترکیه ، خریدار باید ملک مورد نظر را به نام خود منتقل کند. این کار در اداره ثبت اسناد و املاک مربوط به شهر یا محل ملک انجام می شود. روند خرید با یک قرارداد خرید و فروش اولیه منعقد شده بین طرفین که شامل شرایط اصلی فروش است آغاز می شود. قرارداد فروش به تنهایی برای انتقال مالکیت ملک کافی نیست. خریدار و فروشنده باید اسناد زیر را ارائه دهند:

 • سند مالکیت ملک
 • اسناد شناسایی
 • سند اظهار ارزش مال
 • بیمه نامه زلزله
 • عکس های فروشنده و خریدار
 • در صورت لزوم اثبات پرداخت هزینه سند مالکیت و سایر مالیات ها.

شرایط و محدودیت های خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

 • در هیچ محله ای از کشور ترکیه بیشتر از ۱۰% کل املاک به اتباع خارجی فروخته نمی شود.
 • اتباع خارجی تا سقف ۳۰ هکتار می توانند اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کنند.
 • اتباع خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی جمهوری ترکیه را که در مناطق نظامی-امنیتی واقع شده اند را ندارد.
 • افرادی که زمینی را خریداری می کنند که هیچ گونه ملک غیرمنقول در آن ساخته نشده است باید ظرف دو سال از زمان خرید زمین ، برنامه توسعه املاک و مستغلات را ارائه دهند

با رعایت کردن این تبصره ها اجازه خرید ملک به اتباع خارجی داده خواهد شد. در مرحله اول سوالی که ذهن خیلی از افراد را به خود درگیر کرده این است که چه نوع ملکی را می توان خرید؟ در پاسخ باید گفت که هر نوع ملکی اعم از خانه، تجاری، زمین و اراضی را می توان خریداری کرد. افرادی که زمین خریداری می کنند و قصد ساخت ملک را دارند باید به وزارتخانه معرفی کنند و طی ۲ سال اقدام به شروع ساخت نمایند.

خرید-ملک-در-ترکیه

نکاتیکه باید درباره خرید املاک و مستغلات در ترکیه بدانید

 • اگر تصمیم دارید در ترکیه ملک خریداری کنید، برای انتخاب منطقه درست حتما به ترکیه سفر کنید و از شهر انتخابی خود بازدید کنید.
 • یک وکیل ترک استخدام کنید تا ملک را از نظر وجود هرگونه مانع بررسی کند ، خصوصاً در مورد املاک و مستغلات تجاری. در این راستا آقای ترکیه می تواند شما را در این زمینه یاری کند.
 • خارجی ها می توانند با دادن وکالت به وکیل، از راه دور املاک را خریداری کنند.
 • عوارض مالیات بر املاک و مستغلات هنگام خرید ملک در ترکیه ۴.۴٪ از ارزش کل معامله تعیین شده است.
 • توصیه می کنیم تا زمانیکه از هر گونه بدهی مطمئن نشدید از دادن پیش پرداخت خودداری کنید.
 • ملک مورد نظر خود را با مشخصات سند تاپو منطبق کنید بارها دیده شده ملکی که در تاپو به نام خریدار انتقال داده شده با ملکی که فروشنده مدعی فروش آن بوده متفاوت بوده است. در این خصوص میتوانید با صحبت با همسایگان یا مستاجران از این قضیه مطلع شوید
 • سعی کنید مبلغ را از طریق سیستم بانکی واریز کنید در صورتی که نتوانستید این کار را انجام دهید حتماً رسید کتبی را از مالک دریافت کنید و ملک خود را در اداره ثبت املاک یا تاپو به نام خودتان انتقال دهید.
 • قبل از اینکه پولی پرداخت کنید ابتدا از وجود هرگونه بدهی مانند بدهی قبوض آب برق گاز بدهی مالیاتی و غیره اطمینان حاصل نمایید.
 • حتما به این نکته توجه داشته باشید که ملک مورد نظر شما قبلا به شخص دیگری فروخته نشده باشد.

اگر شناخت کافی از این مسائل ندارید توصیه می کنیم حتما با مشورت یک وکیل که آشنا به قوانین است کمک بگیرید، وکلای آقای ترکیه در این زمینه شما را یاری خواهند کرد.  مشاوران متخصص ما در زمینه املاک و مستغلات به اداره ثبت اسناد املاک و مستغلات مراجعه می کنند و می توانند ثبت صحیح را بررسی کنند. تأیید بعدی مربوط به اجاره نهایی آن ملک و سایر تعهدات خواهد بود. اگر سرمایه گذار به خرید زمین در ترکیه علاقه مند باشد ، رسیدگی به املاک و مستغلات شامل تأیید نقشه های زمین در شهرداری محلی است. اگر سرمایه گذار قصد ساخت ساختمان در زمین خاصی را داشته باشد، بررسی  کارشناسان ما شامل برنامه های شهر و قوانین مربوط به ساختمان خواهد بود. سایر جنبه های مورد بررسی، تعهدات مالیاتی و مسائل زیست محیطی است.

اصطلاحاتی که در هنگام خرید ملک در ترکیه باید آنها را بدانید

تاپو (tapu) چیست

تاپو نام سند مالکیت در ترکیه است که نشان دهنده حقوق شما نسبت به ملکتان است. به سند رسمی ملک در ترکیه تاپو گویند.

اداره تاپو چیست و چه کاری انجام می دهد؟

اداره ثبت اسناد و املاک کشور ترکیه را اداره تاپو گویند

دفاتر نوتر به چه جایی گفته می شود

دفاتر نوتر همان دفاتر ثبت اسناد رسمی هستند.  برای انجام اموری مانند خرید، فروش، امور مربوط به وکالتنامه، تأییدیه ترجمه های به زبان ترکی و … باید به دفاتر نوتر مراجعه شود. ارگانی که به مترجم ها در ترکیه حق امضا می دهند، نوترها هستند. دفاتر نوتر در تمام نقاط ترکیه موجود می باشد.  دسترسی به این دفاتر به راحتی امکان پذیر است.

ثبت اموال تاپو و کاداستر چه کاری انجام می دهد

اداره ثبت اسناد و املاک کشور ترکیه را اداره تاپو گویند.پس از عقد قرارداد خرید یا فروش ملک برای شروع مراحل مربوط به ثبت سند املاک و مستغلات باید به این اداره مراجعه نمایید. دفتر تاپو و کاداستر تنها مرجع رسمی زیر نظر دولت ترکیه است که ثبت املاک و مستغلات را انجام می دهد. این اداره در واقع ضامن قانونی بودن و شفافیت معاملات است.

ایپوتک چیست

سندی که به بانک یا سازنده و غیره بدهکاری داشته باشد ایپوتک گویند. در هنگام خرید ملک حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که ملکی که خریداری می کنید دارای ایپوتک نباشد

گزارش اکسپرتیز چیست

گزارش ارزش گذاری ملک بر اساس سن بنا، محله، امکانات ملک و ... که از طرفکارشناس رسمی ارائه می شود را گزارش اکسپرتیز گویند. این گزارش برای تمامی اتباع خارجی در خرید و فروش ملک اجباری است.

متراژ بروت چیست

متراژ بروت علاوه بر متراژ نت،  سهم مالک از راهرو، فضاهای مشترک مانند آسانسور، سالن ورزشی و ... را نیز در بر می گیرد. در ترکیه ملک با این متراژ خریداری می شود و هنگام فروش هم با همین متراژ ب فروش می رسد.

متراژ نت چیست

متراژ نت شامل تمامی بخش هایی است که قابل استفاده و پاگذاشتن است.  دیوارها، زیر کابینت ها و تمامی جاهایی که ما نمی توانیم از آنها استفاده کنیم جز متراژ نت نمی باشند. در هنگام خرید ملک حتما به متراژ نت توجه کنید.

قیمت-ملک-در-ترکیه

قیمت ملک در ترکیه

برای اطلاع از قیمت خرید ملک در این کشور می توانید به لینک هایی که در زیر گذاشته شده است مراجعه کنید.

خرید آپارتمان در آنکارا

خرید آپارتمان در ازمیر

خرید آپارتمان در آنتالیا

همچنین اگر قصد اجاره آپارتمان در شهرهای مختلف ترکیه را دارید می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید

اجاره خانه در استانبول

اجاره خانه در آنکارا

اجاره خانه در ازمیر

اجاره خانه در آنتالیا

  مراحل خرید ملک در ترکیه

  اولین کاری که باید انجام شود بازدید از ملک و انتخاب ملک است در صورتیکه ملک انتخاب شد تیم حقوقی شرکت قرارداد فروش را آماده می کنند. این قرارداد مانند قرارداد خرید ملک در ایران است که شامل نام و آدرس فروشنده، مشخصات ثبتی، شماره و محل ملک، اطلاعات مالکیت، شرایط مورد توافق اعم از نحوه پرداخت، وسایل و امکانات موجود در ملک، شرایط تحویل ملک در آن قید می شود. نکته قابل توجه این است که اگر به زبان ترکی تسلط ندارید حتما باید یک مترجم همراه خود داشته باشید تا مفاد قرارداد را کامل برای شما شرح دهد.

  این قرارداد در 3 نسخه تنظیم و توسط مالک و خریدار امضا می شود. مسئولیت اسناد مالکیت و احراز مالکیت فروشنده بر ملک و کنترل کلیه اسناد بر عهده تیم حقوقی شرکت می باشد. بعد از تنظیم قرارداد مالک مبلغ پیش پرداختی به عنوان بیانه از خریدار دریافت می کند که این مبلغ در قرارداد ثبت می شود و رسید مبلغ دریافتی به خریدار داده خواهد شد.

  پس از این مرحله مالک به اداره ثبت اسناد ترکیه مراجعه می کند و جهت فروش ملک پرونده جدید باز می کند در این مرحله باید استعلام انجام شود . دلیل استعلام این است که ملک نباید در منطقه استراتژیک و نظامی باشد، این استعلام از طرف ارتش ترکیه انجام می شود و حدود 45 روز الی 2 ماه زمان می برد. در صورت مجاز بودن تایید آن به اداره ثبت اسناد ترکیه ارسال می گردد. اگر در مجتمعی قبلا حداقل یک فروش به خارجی انجام شده باشد دیگر نیازی به این استعلام نخواهد بود.

  معمولا پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک در اداره اسناد و املاک ترکیه به مالک پیامک ارسال می شود که در آن تاریخ امضا و انتقال سند مشخص خواهد شد و در تاریخ مشخص شده باید مالک و خریدار به اداره ثبت سند و املاک مراجعه کرده و پس از دریافت مابقی پول اقدام به امضای مدارک در حضور مامور اداره ثبت و اسناد ترکیه کنند و انتقال ملک انجام شود.

  خرید آپارتمان در ترکیه

  سرمایه گذاران خارجی تمایل به خرید خانه و آپارتمان در ترکیه را دارند. در واقع، طبق داده های موسسه آمار ترکیه، نرخ فروش املاک و مستغلات به سرمایه گذاران خارجی هر سال به طور مداوم افزایش می یابد. داشتن خانه شخصی در ترکیه می تواند به شما احساس امنیت مالی بدهد. داشتن آپارتمان به جای مستاجر بودن؛ شما را از پرداختن به سوالاتی مانند اینکه چقدر اجاره بها افزایش می‌یابد یا باید سال آینده از این خانه نقل مکان کنم، باز می‌دارد. بنابراین، بسیاری از مردم قبول دارند که خرید یک خانه راحت که بتوانند سال ها در آن زندگی کنند و از نظر حمل و نقل مزیت داشته باشد، یک سرمایه گذاری منطقی است.

  چرا خرید خانه در ترکیه؟

  ترکیه با آب و هوا، طبیعت، فرهنگ و تاریخ دیدنی خود، همیشه مقصدی مطلوب برای خارجی ها بوده است تا آن را خانه دوم بنامند. در نتیجه، این کشور فرصت های بی پایانی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا با وعده دادن شهروندی دوم، در املاک خود سرمایه گذاری کنند. خارجی ها و مهاجرانی که به دنبال زندگی در ترکیه هستند می توانند به راحتی با سرمایه گذاری در مدت چهار ماه یا کمتر تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

  ترکیه بازار املاک و مستغلات بسیار جذابی دارد که می تواند بازگشت سرمایه قابل توجهی را ارائه دهد. برای مثال استانبول را در نظر بگیرید این یک مکان جذاب برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است، که مملو از زمین های جدید در حومه شهر و پنت هاوس ، پروژه های مسکونی با امکانات عالی در سطح شهر است.

  افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستند می توانند به بازار املاک و مستغلات ترکیه اعتماد کنند زیرا این قیمت ها پتانسیل ارائه بازگشت سرمایه سودآور را دارند. خریداران املاک و مستغلات در ترکیه نسبت به خریداران در قبرس یا اسپانیا که قیمت ملک قبلاً سر به فلک کشیده است، مزیت بیشتری دارند.

  پس می توان به جرات گفت با خرید املاک و مستغلات و سرمایه گذاری در این کشور هم می توانید پاسپورت یا اقامت این کشور را دریافت کنید و هم می توانید سرمایه خود را چندین برابر کنید.

  بازار املاک و مستغلات ترکیه دیر وارد پلت فرم بین المللی شد بنابراین قیمت آپارتمان نسبت به کشورهای اروپایی ارزانتر است و می توانید سرمایه گذاری ایده آلی داشته باشید. افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستند می توانند به بازار املاک ترکیه اعتماد کنند زیرا با خرید آپارتمان در این کشور پتانسیل ارائه بازگشت سرمایه گذاری سودآور را دارند.

  یکی از بزرگترین دلایل علاقه اتباع خارجی به خرید ملک در ترکیه، انتخاب گسترده آپارتمان لوکس و نرمال است. این کشور با پیشرفت عالی در ساخت و ساز املاک گزینه های متفاوتی را به شما ارائه می دهد.

  یکی از مهمترین مزایای خرید خانه در این کشور این است که با آن پاسپورت ترکیه دریافت می کنید. در نتیجه، بسیاری از خارجی هایی که به دنبال خانه دوم هستند، ترکیه را گزینه ایده آل می دانند. تابعیت ترکیه از طریق طرح سرمایه گذاری به مهاجران اجازه می دهد حداقل مبلغ 400000 دلار سرمایه گذاری کنند و ظرف 60 روز تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

   بهترین زمان برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه چه زمانی است؟

   وقتی آگهی های فروش آپارتمان در ترکیه را بررسی می کنید، متوجه می شوید که ماه های بهار و تابستان فعال تر است. با افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان، قیمت ها نیز به این نسبت افزایش می یابد. اگر به دنبال آپارتمان فروشی در ترکیه هستید و از نظر زمانی می توانید ماه های پاییز و زمستان را انتخاب کنید. در این دوره اگرچه گزینه ها کمتر است، اما با فرصت های بسیار مقرون به صرفه تری مواجه خواهید شد.

   بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه کجاست

   تا قبل از سال 2022 دولت ترکیه به خریداران ملک در ترکیه این اجازه را میداد که در هر شهر ترکیه ملک خریداری کنند به آنها اقامت ترکیه را میداد ولی از سال 2022 ترکیه قانونی را وضع کرد که در برخی از مناطق و شهرهای ترکیه با خرید ملک اقامت داده نمی شود و مناطق ممنوع حساب می شود.

   • استانبول: شهری همیشه شلوغ

   استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است که بسیار پر رفت و آمد می باشد. با خرید ملک در این شهر شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارید. همچنین استانبول دارای مکان های گردشگری بیشتری است و به اصطلاح شهری توریستی است. قیمت آپارتمان در استانبول بسته به منطقه ای که می خواهید انتخاب کنبد، امکانات ملک، سن بنا و ... متفاوت است. ما در مقاله قیمت خرید آپارتمان در استانبول در خصوص قیمت برخی از مناطق مفصل صحبت کرده ایم. استانبول همیشه شهر پیشرو ترکیه بوده و خواهد بود. این شهر به دلیل اینکه مرکز تجارت، گردشگری، آموزشی و اقتصادی است اتباع خارجی و ترک های زیادی را برای خرید آپارتمان در استانبول به خود سوق می دهد. در استانبول پروژه های لوکس زیادی در محله های مختلف موجود است که زندگی ایده آل و لوکس را برایتان فراهم خواهد آورد.

   • آنتالیا، شهری توریستی و زنده

   آنتالیا دومین شهر توریستی ترکیه بعد از استانبول است و آمارها نشان می دهد که این شهر رتبه دوم خرید املاک و مستغلات را از آن خود کرده است. بافت این شهر دارای خیابان های کم عریض و پیچ در پیچ می باشد. این شهر از لحاظ جغرافیایی در غرب ترکیه، منطقه مدیترانه  قرار دارد.  آنتالیا از شمال با بوردورم و اسپارتا، از  شمال شرقی به قونیه، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر کارامان و مرسین، از غرب به شهر مولا و از جنوب غرب با شهر کمر همسایه است. این شهر با مرکز شهر بزرگ  و استراحتگاه های ساحلی ، یکی از ارزان ترین مکان ها برای خرید ملک است. آنتالیا دارای اجتماعات بزرگی از مهاجران خارجی است که یک خانه خریداری کرده اند و اکنون در تمام طول سال در اینجا زندگی می کنند.

   • آلانیا

   آلانیا متعلق به منطقه وسیع آنتالیا است ، اما در سالهای اخیر در جهانگردی و فروش خانه پیشرفت کرده و اکنون سزاوار تحسین بیشتر است. یکی از مناطق آلانیا که توجه خریداران را به خود جلب می کند ، محموتلار است ، یک مکان کنار ساحل که به بسیاری از خارجی ها ، تعطیلات ایده آل یا خانه دوم خود ارائه می دهد.

   • بورسا

   بورسا  در ناحیه مرمره قرار دارد و عنوان چهارمین شهر بزرگ ترکیه را از آن خود کرده است.  خرید ملک در بورسا سال به سال افزایش دارد و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. بورسا به دلیل داشتن پارک ها و فضای سبز فراوان به  گاه یَشیل بورسا یعنی بورسای سبز شهرت پیدا کرده است. این شهر صنعتی است و به دلیل داشتن کارخانجات ماشین سازی زیاد، آن را  قطب اتومبیل سازی ترکیه می خوانند. در سال های اخیر این شهر در لیست سایت یونسکو قرار گرفت و به دلیل کوه افسانه Uludagبه خود می بالد.

   • ترابزون، شهری ساحلی

   از هر کس در مورد ترابزون سؤال کنید ، آنها ابتدا به باشگاه فوتبال آن اشاره می کنند ، اما به دلایل دیگر خریداران را به منطقه جذب می کند. این شهر محافظه کار در کوهپایه های رشته کوه کاکار قرار دارد و آخر هفته در مکانهایی مانند اوزونگول و فلات آیدر عقب نشینی می کند و ساکنان را با طبیعت یکی می کند. ترابزون شهری زنده و بسیار سرسبز است که طرفداران خود را دارد. این شهر بیشتر شبیه به شمال ایران است سرسبز با آب و هوای خوب. این شهر در گذشته دروازه ای تجاری به ایران و قفقاز به شمار می رفته و محلی برای تبادل پارچه های ابریشمی و کتان بوده است. از لحاظ جغرافیایی ترابزون در کنار دریای سیاه قرار دارد و سال هاست که یکی از مراکز تجاری مهم  ترکیه به شمار میرود.

   اشتباه مهم که خریداران ملک در ترکیه انجام می دهند

   جستجوی ملک بدون تعیین بودجه

   داشتن خانه با جستجوی خانه شروع نمی شود. یکی از بزرگترین اشتباهات برای کسانی که قصد دارند برای بار اول در ترکیه آپارتمان خریداری کنید این است که بدون در نظر گرفتن بودجه شروع به جستجو کردن می کنند. کسانی که می خواهند خانه خریداری کنند ابتدا باید میانگین قیمت را تعیین کنند و وضعیت بودجه خود را بررسی کنند. چه مقدار پول نقد دارید؟ آیا می توانید برای قسمت باقیمانده وام رهنی دریافت کنید؟ شما باید در مورد اینها فکر کنید و برنامه ریزی کنید. اگر بودجه شما ۳۰۰ هزار لير است ، نبايد وقت خود را صرف ديدن خانه های ۵۰۰ هزار ليری كنيد.

    به دنبال مشاوره نیستید

   عدم دریافت کمک حرفه ای در طول اولین تجربه خود در خرید خانه در ترکیه یکی از بزرگترین اشتباهات انجام شده است . مشاوره با  املاک حرفه ای سودمند خواهد بود. یک مشاور املاک حرفه ای به شما کمک می کند تا خانه های متناسب با بودجه و انتظارات خود را سریعتر پیدا کنید. در این راستا آقای ترکیه با داشتن تیم مجرب می تواند به شما در زمینه خرید آپارتمان در ترکیه مشاوره دهد. چنانچه مشاوره در زمینه خرید ملک، سرمایه گذاری، اقامت ترکیه یا پاسپورت ترکیه دارید میتوانید وارد صفحه درخواست مشاوره شوید و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرید. ما می توانیم اطلاعات جامعی در مورد متوسط ​​قیمت آپارتمان در منطقه ای قصد سرمایه گذاری کنید، دوره بازگشت سرمایه مسکن در منطقه و افزایش قیمت مسکن در سال های اخیر در منطقه و اطلاعات مفیدی را در منطقه انتخابی به شما ارائه دهیم.  

    ندانستن ارزش خانه

   برخی از افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند فقط به دنبال تحقق رویاهایشان هستند و به نکات دیگری توجه ندارند. ارزش خانه ای که قصد خرید کردن دارید یکی از عوامل مهم در سرمایه گذاری موفق است. منطقه ای که قصد خرید ملک را دارید؛  متراژ آپارتمان، تعداد اتاق، تعداد طبقات، سن بنا و ... می توانید به یک قیمت تخمینی برسید.

    بررسی نکردن

   یکی از مهمترین مراحل در فرآیند خرید ملک، مرحله بررسی آپارتمان است. می توانید خانه ای را که قصد خرید آن را دارید کنترل کنید و یا در این زمینه از کمک های تخصصی استفاده کنید. با کمی بررسی می توانید نواقص خانه را مشخص کرده و قبل از خرید ملک گام بردارید. در این فرایند بررسی ، می توانید متوجه شوید که خانه ای که خریداری کرده اید با مقررات زلزله مطابقت دارد یا خیر و می توانید از اصلاح مشکلات مربوط به ساختار کلی خانه اطمینان حاصل کنید.

   نادیده گرفتن هزینه های اضافی

   مهم است که بدانید خرید آپارتمان چه هزینه ای دارد و هزینه های اضافی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر قصد اجاره دارید ، باید از هزینه های اضافی که باید بپردازید مطلع باشید. اگر در حال خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه هستید ، فراموش نکنید که هزینه های نگهداری عمومی را نیز در نظر بگیرید!


   سوالات متداول

   • آیا با خرید ملک در ترکیه، پاسپورت ترکیه به ما می دهند؟

    برای دریافت پاسپورت ترکیه باید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار خریداری کنید. حتی می توانید چند ملک خریداری کنید و ارزش کل آن آنها حداقل 400 هزار دلار باشد.

   • اگر ارزش ملک خریداری شده زیر 400 هزار دلار باشد چه؟

    اگر زیر این قیمت ملک خریداری کنید به شما اقامت ۱ ساله داده خواهد شد که باید هر سال آن را تمدید کنید

   • با خرید ملک در ترکیه آیا به اعضای خانواده من هم اقامت می دهند؟

    با خرید ملک در ترکیه هم شما و هم همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت دریافت خواهند کرد. به فرزندان بالای ۱۸ سال با اقامت شما، اقامت داده نخواهند شد و باید به صورت جداگانه یکی از روش های دریافت اقامت ترکیه اقدام کنند.

   • اگر در ترکیه ملک بخریم ، آیا می توانیم کار کنیم؟

    صاحب خانه بودن در ترکیه به طور خودکار به شما اجازه کار قانونی نمی دهد. این یک فرایند جداگانه است که نیاز به مجوز دارد.

   • قوانین دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید آپارتمان در ترکیه چیست؟

    در گذشته هیچ محدودیت قیمتی برای خرید خانه و دریافت اقامت وجود نداشت و شما با هر مبلغی که آپارتمان خریداری می کردید به شما اقامت داده می شد. ولی از سال 2022 این قانون عوض شد. طبق این قانون کسانیکه قصد دارند با خرید خانه در ترکیه اقامت دریافت کنند باید ارزش ملک آنها در شهر های بزرگ حداقل 75 هزار دلار و در شهرهای کوچک حداقل 50 هزار دلار باشد.

   • برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید خانه ارزش آپارتمان باید پقدر باشد؟

    کسانیکه قصد دارند با خرید آپارتمان در ترکیه پاسپورت دریافت کنند باید ارزش ملک آنها حداقل 400000 دلار باشد.

   • چه کسانی می توانند در ترکیه آپارتمان بخرند؟

    تقریباً شهروندان هر کشوری در جهان می توانند در ترکیه ملک بخرند. این شامل خریدارانی از بریتانیا، اروپا، ایالات متحده و خاورمیانه می شود. در واقع، خرید ملک در ترکیه برای شهروندان تنها پنج کشور خارج از محدودیت است: سوریه، ارمنستان، کره شمالی، نیجریه و کوبا.