با منطقه پندیک استانبول آشنا شوید

با منطقه پندیک استانبول آشنا شوید

1 مهر 1401

ترکیه گردی

با منطقه پندیک استانبول آشنا شوید

منطقه پندیک استانبول در سمت آناتولی این شهر قرار دارد که ساحلی به دریای مرمره دارد و در شبه جزیره کوجاعلی واقع شده است. پندیک جز مناطق آسیایی استانبول محسوب می شود. این شهر در جنوب شرقی توسط توزلا ، از شرق با ناحیه گبزه کوجاعلی ، از شمال با شیله و چکمه کوی ،در غرب توسط کارتال، سنجاق تپه و سلطان بیلی و از جنوب با دریای مرمره احاطه شده است. پندیک یکی از خوش آب و هواترین مناطق استانبول محسوب می شود. قیمت آپارتمان در پندیک استانبول چند است؟ مراکز درمانی و بیمارستان ها در این منطقه کدامند؟ محله های منطقه پندیک کدامند؟ در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با منطقه پندیک استانبول آشنا کنیم.

معرفی منطقه پندیک استانبول

پندیک که در نیمه شرقی استانبول واقع شده است، در جنوب شرقی توسط توزلا ، از شرق با گبزه ، از شمال به شیله و چکمه کوی ، از غرب با کارتال ، سنجاق تپه و سلطان بیلی و از جنوب به دریای مرمره احاطه شده است. تقریبا 29 کیلومتر خط ساحلی دارد. پندیک که با آیدوس، تنها و بلندترین کوه استانبول همسایه است، دارای تپه های Ballıca Ağılbayıri و Karabayır نیز می باشد.  سد اومرلی، یکی از بزرگترین منابع آبی استانبول است که در مرزهای پندیک قرار دارد.

همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

اسم های پندیک از گذشته تا امروز

قدیمی ترین نام شناخته شده این منطقه Pantikapeun است. در دوره روم، بیزانس، روم شرقی و امپراتوری، نام های Pantichion، Panlihion و Tayni Tiyni نیز به کار می رفت که به معنای پنج دیوار محصور شده بود. این نام ها از دوره عثمانی تغییر کردند و این منطقه پندیک نام گرفت.

تاریخچه

پندیک که یک شهر کوچک ماهیگیری تحت سلطه عثمانی بود، بر اثر آتش سوزی بزرگ به طور کامل ویران شد، به گفته منابع، پس از آتش سوزی 50 ساعته که 1200 خانه و مغازه را ویران کرد، آذریان افندی، رئیس کمیته خارجی مجلس سنا، مهندسان را آوردند. و معمارانی از پاریس و نقشه های شهرک جدید را ترسیم کردند. او با گذاشتن حرف اول نامش در مرکز شهر، نقشه ها را امضا کرد. امروزه، خطوطی که توسط خیابان های Gazipaşa-Ismetpaşa و Orhan Maltepe تشکیل شده اند، هنوز شلوغ ترین مرکز منطقه هستند.

پندیک-استانبول

قیمت آپارتمان در منطقه پندیک استانبول

قیمت آپارتمان در منطقه پندیک نسبت به ماه قبل 17/58 درصد افزایش داشته است این منطقه حدود 741895 نفر جمعیت دارد. میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در پندیک استانبول حدود 11/263 لیر است. بر این اساس ، متوسط ​​قیمت خرید آپارتمان در لیست معاملات املاک سال ۲۰۲۲ بین 1.000.000  تا  1.600.000 لیر می باشد.

اگر به دنبال خرید آپارتمان و یا اجاره آپارتمان در استانونبول هستنید می توانید به سایت آقای ترکیه مراجعه کنید و لیست آگهی های به روز خرید آپارتمان در استانبول و یا اجاره ملک در استانبول را مشاهده کنید و با کارشناس مربوطه در ارتباط باشید.

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

مراکز درمانی و بیمارستان در منطقه پندیک استانبول


 23 مرکز بهداشت و 3 خانه بهداشت وابسته به ریاست گروه سلامت وجود دارد. علاوه بر این، 1 مرکز بهداشت مادر و کودک و تنظیم خانواده، 1 درمانگاه سل و 1 آزمایشگاه بهداشت عمومی وجود دارد.

بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی Pendik دانشگاه مرمره با 540 تخت که بزرگترین بیمارستان آناتولی است خدمات ارائه می دهد.

144 داروخانه با 4 شفاخانه خصوصی، 8 پلی کلینیک، 8 مرکز درمانی، 5 پلی کلینیک دهان و دندان، بیش از 100 کلینیک، 41 آزمایشگاه مرتبط با شعب مختلف، 2 مرکز دیالیز و 13 کابینت بهداشتی به نمایندگی از بخش بهداشت خدمات رسانی می کنند

سیستم-حمل-و-نقل-پندیک

سیستم حمل و نقل منطقه پندیک استانبول

اتوبوس دریایی Pendik-Eminönü که از سال 1998 و کشتی سریع Pendik-Yalova از سال 2004 تاسیس شد در این منطقه ارائه خدمت می کنند.

فرودگاه سابیها گوکچن ، یکی از مراکز حمل و نقل هوایی استانبول، نیز در پندیک واقع شده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای مترو استانبول

حمل و نقل بزرگراهی توسط E-5، TEM و جاده ساحلی به عنوان شریان اصلی و جاده های فرعی که این جاده ها را به یکدیگر متصل می کنند، در این منطقه هستند.

برای ترافیک شهری، به غیر از مینی بوس و تاکسی، می توان با IETT به مقاصد زیادی رسید. اتوبوس های  Shişli (251)، Üsküdar (16A) و Kadıköy (16، 17، 222)، که از کارتال و مالتپه نیز می گذرند، از مرکز Pendik حرکت می کنند. علاوه بر این، به غیر از خطوط 130 و 130A Kadıköy که از مسیر توزلا می آیند، 500T Tuzla-Topkapı و 133T Tuzla-Bostancı از Pendik عبور می کنند.

یکی از ایستگاه های خط مترو که از Kadıköy تا ایستگاه Tavşantepe امتداد دارد ، ایستگاه Pendik است که حمل و نقل به Pendik با مترو را آسان می کند.

خط قطار Marmaray از استانبول به استان Kocaeli از روی Pendik می گذرد.

یکی دیگر از مزایایی که حمل و نقل را در Pendik تسهیل می کند، قطار سریع السیر (YHT) از سمت اروپایی است و از Pendik عبور می کند. YHT که تا قونیه امتداد دارد و مارمارای که تا استان کوجاعلی امتداد دارد در همان ایستگاه در پندیک قرار دارند.