مقایسه استانبول و آنتالیا، برای زندگی و خرید ملک کدام شهر مناسب تر است؟

مقایسه استانبول و آنتالیا، برای زندگی و خرید ملک کدام شهر مناسب تر است؟

15 شهریور 1401

حقوقی

مقایسه استانبول و آنتالیا، برای زندگی و خرید ملک کدام شهر مناسب تر است؟
مقایسه استانبول و آنتالیا، تصمیم گیری در مورد ترکیه به عنوان کشوری که در آن سرمایه گذاری در املاک و مستغلات انجام می دهید تصمیم صحیحی است ، زیرا قیمت ملک به طور متوسط ​​در ترکیه سالانه ۱۸ درصد افزایش می یابد. اما سوال این است که تصمیم بگیرید بهترین شهر برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کدام است؟ بیایید با مقایسه جزئیات ، قیمت ملک و پتانسیل سرمایه گذاری املاک در آنتالیا و استانبول پاسخ را بیابیم. در این مقاله آقای ترکیه به مقایسه استانبول و آنتالیا پرداخته و این دو شهر را با هم مقایسه کرده است.

بیشتر بخوانید: مقایسه استانبول و ازمیر، مقایسه این دو شهر از لحاظ زندگی و سرمایه گذاری!

مقایسه استانبول و آنتالیا برای زندگی
همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

مقایسه استانبول و آنتالیا از لحاظ سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه گذاری املاک در استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه است و از سالهای گذشته خریدار املاک خارجی را از سراسر جهان جذب می کند. این شهر به محبوب ترین گزینه برای خرید ملک در ترکیه تبدیل شده است. نه تنها برای درآمد از اجاره ، بلکه خریداران برای شهروندی ترکیه نیز سرمایه گذاری در این شهر انجام می دهند. یک شهر توریستی جذاب ، پیشرفت های گسترده در زیرساخت ها ، انجام مراحل بازسازی ، پتانسیل بالا و در دسترس بودن گزینه های متعدد ، آن را به گزینه برتر سرمایه گذاران در ترکیه تبدیل کرده است. پتانسیل استانبول همان پاریس ، سنگاپور ، نیویورک و لندن است.

بیشتر بخوانید: قیمت آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱

سرمایه گذاری در املاک در آنتالیا

دومین مقصد مورد علاقه گردشگری است. این مکان جایی است که تقاضای ملک هرگز پایان نمی یابد زیرا تاریخچه ، سرگرمی ، آشپزی ، یک سبک زندگی آرام مهاجرت آنتالیا را به بهترین مکان برای خرید و تملک ملک تبدیل کرده است. این شهر با روس ها ، بریتانیایی ها و آلمانی ها یک فضای جهانی دارد که به طرز افسانه ای با مردم محلی در آمیخته است. خارجی به دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در آنتالیا جذب می شود و یکی از آنها فرودگاه محلی آن است. این مناطق اطراف آن مانند کمر ، کالکان ، کاس و بلک بهترین پتانسیل سرمایه گذاری و بهترین فرصت ها برای خرید ملک را ارائه می دهد. اکثر ملک هایی که در آنتالیا خریداری می شود ویلاهایی است که در ساحل ها ساخته شده ولی کسانی که در استانبول ملک خریداری می کنند به دنبال زندگی جدید و سرمایه گذاری مطمعن هستند. استانبول از لحاظ سرمایه گذاری بهتر است زیرا موقعیت های عالی در این شهر وجود دارد. استانبول از مناطق مختلفی تشکیل شده که هر کدام از آنها دارای امکانات فوق العاده ای است. استانبول و آنتالیا
ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

مقایسه استانبول و آنتالیا از لحاظ زندگی و گردشگری

استانبول به دلیل حضور پر رنگ افراد به شهری زنده تبدیل شده اما آنتالیا خلوت تر است و سکوت و آرامش بیشتری دارد. اجاره ملک در آنتالیا، قیمت خورد و خوراک، هزینه رستوران و کلا هزینه زندگی در آنتالیا نسبت به استانبول کمتر است. همچنین قیمت خرید ملک در آنتالیا از استانبول ارزان تر است. ترافیک در آنتالیا کمتر است و شب های خلوتی دارد. کسانی که به آنتالیا می روند برای دیدن بناهای تاریخی و گشت و گذار سفر نمی کنند و بیشتر به دنبال استراحت کردن می باشندبه طور کلی استانبول قلب اقتصاد و کار و بیزینس ترکیه است و آنتالیا مرکز تفریحات آبی و استراحت است آنتالیا با سواحل زیبا و زندگی پر جنب و جوش گردشگری در تابستان زیبا است. در سالهای گذشته کمی کمتر اما هنوز هم اقدامات زیادی انجام شده است. همچنین می توانید مکان های دیدنی ، شهرهای باستانی و طبیعت اطراف را ببینید شما با گردشگران ترکیب خواهید شد. اما این مکان ابتدا برای تعطیلات مصنوعی اروپاییان ثروتمند و سپس گردشگران روسی و اوکراینی است. در آینده همیشه می توانید دو هفته تعطیلات را در آنتالیا داشته باشید. اما اگر می خواهید شنا کنید و از ورزش های آبی دیگر لذت ببرید ، ممکن است آنتالیا را ترجیح دهید. اتفاقاً در ماههای تابستان آنتالیا گرم ، واقعاً گرم است. آنتالیا شهری ساحلی است که در تابستان و پاییز شلوغ و مملو از گردشگران بومی یا غیر بومی است.