چگونه به یک مشاور املاک قابل اعتماد تبدیل شویم؟

چگونه به یک مشاور املاک قابل اعتماد تبدیل شویم؟

15 شهریور 1401

حقوقی

چگونه به یک مشاور املاک قابل اعتماد تبدیل شویم؟

پویایی صنعت املاک و مستغلات در حال تغییر است. مفهوم "تجربه مشتری نسل جدید" اکنون شروع به تأثیر قوی بر مراحل فروش و بازاریابی املاک و مستغلات کرده است. در بین مشتریان، میزان کسانی که می گویند خدماتی که از یک دفتر املاک و مشاور املاک دریافت می کنند و تجربه آنها در این فرآیند بر تصمیمات خرید آنها تأثیر می گذارد در سطحی است که نمی توان دست کم گرفت. البته، عنصر حیاتی که باعث موفقیت در تجربه مشتری می شود «اعتماد» است. اگر شما مشاور املاک هستید اولین کاری که باید بکنید اعتمادسازی است. در این مطلب 7 نکته ای که برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک قابل اعتماد باید بدانید را بیان کرده ایم. 

بیشتر بخوانید: چگونه به یک مشاور املاک حرفه ای تبدیل شویم؟

مشاور-املاک

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

7 نکته ای که برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک قابل اعتماد باید بدانید

کسانی که می خواهند ملک بفروشند یا بخرند باید احساس کنند که مشاوران املاک در کنارشان هستند. برای مشاوران املاک، جلب اعتماد مشتریان یکی از رازهای موفقیت بلند مدت است.

اگر نشان دهید که به مشتری خود اهمیت می دهید و این تصور را برای آنها ایجاد کنید که تنها هدف شما کسب درآمد نیست، می توانید ببینید که یک پیوند اعتماد به راحتی شکل می گیرد. بنابراین، مشاوران املاک چگونه می توانند با مشتریان خود پیوند اعتماد ایجاد کنند، برای ارائه یک تجربه مشتری نسل جدید باید به چه نکاتی توجه کنند؟

بیشتر بخوانید: مشاوران املاک چطور می توانند مشتری جذب کنند؟

1) مشاوران املاک و مستغلات باید بتوانند پایه هایی را برای جلب اعتماد مشتریان فراهم کنند. می توانید با بیان داستان های موفقیت خود شروع کنید. در انتقال سوابق حرفه ای خود در صنعت املاک، مجموعه املاک و رضایت خود از مشتریانی که قبلاً به آنها خدمت کرده اید، تردید نکنید.

2) متخصصان املاک و مستغلات اعتماد خود را مدیون دانش و توانایی خود در انتقال این دانش هستند. اطلاعات برای مشاوران املاک بسیار مهم است.زیرا از این طریق می توانند داده های عددی و روند املاک را دنبال و تحلیل کنند و مشتریان خود را با توجه به این استنباط ها به سمت سرمایه گذاری مناسب در املاک هدایت کنند!

3) با ارائه اطلاعات خاص در مورد منطقه ای که خانه در آن قرار دارد، تخصص خود را در آن زمینه به مشتریان خود نشان دهید. به عنوان مثال، اطلاعات متفاوتی در مورد مدارس، مراکز خرید، رستوران های آن منطقه یا در مورد فرصت های حمل و نقل و توسعه در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

4) صحبت کردن در عین حفظ ارتباط چشمی در ارتباط رودررو اعتماد به نفس را در مشتری القا می کند. اگر در مورد نحوه استفاده از دستان خود هنگام صحبت کردن تردید دارید، می توانید دفترچه یادداشت یا بروشور دفتر خود را همراه داشته باشید.

5) مراجعه به موقع به قرارها، پاسخگویی شفاف و تمرکز بر نیاز مشتریان نیز در جلب اعتماد بسیار موثر است. شفاف باشید؛ اگر بتوانید موقعیت های منفی را به موقع و به صورت حرفه ای مدیریت کنید، اعتماد به نفس به دست خواهید آورد. مشتریان فعلی از صداقت شما قدردانی خواهند کرد.

6) باید کاری کنید که مشتری احساس کند که به نفع او به عنوان یک مشاور املاک کار می کنید. مشتری شما همیشه به نظرات شما در مورد بودجه و مشاوره خرید خانه نیاز دارد. همچنین می توانید با توجه به منطقه و ویژگی های خانه ای که می خواهند بخرند، جایگزین های جدیدی به مشتری خود ارائه دهید.

7) مشاوران املاک باید با نشان دادن اینکه منافع فروشنده و خریدار را در نظر می گیرند، در تعیین قیمت مناسب که رضایت طرفین را جلب می کند، نقش داشته باشند. تعداد کمی از مشتریان خانه را با قیمت اعلام شده خریداری می کنند. بسیاری از مردم تقاضای قیمتی کمتر از آنچه در آگهی است دارند. در چنین شرایطی، مشاور املاک باید به عنوان میانجی عمل کند.

معرفی پروژه های ساختمانی ترکیه