قوانین جدید اخذ پاسپورت ترکیه ۲۰۲۲

قوانین جدید اخذ پاسپورت ترکیه ۲۰۲۲

13 بهمن 1400

حقوقی

قوانین جدید اخذ پاسپورت ترکیه ۲۰۲۲

ترکیه جز کشورهایی است که با سرمایه گذاری و خرید ملک می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اما در سال ۲۰۲۲ قوانین گرفتن پاسپورت ترکیه دستخوش تغییراتی شده است. برای گرفتن پاسپورت ترکیه ۵ روش وجود دارد که ما در مقاله روش های های اخذ پاسپورت ترکیه این ۵ روش را توضیح داده ایم و در مقاله انواع پاسپورت ترکیه، انواع رنگ های پاسپورت را بررسی کرده ایم. حال در این مطلب قصد داریم قوانین جدید دریافت پاسپورت ترکیه را برای شما توضیح دهیم پس تا آخر این مطلب با آقای ترکیه همراه باشید.

دریافت پاسپورت ترکیه سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۲۲ قوانین اخذ پاسپورت ترکیه تغییراتی داشت و در روزنامه رسمی ترکیه با امضا رئیس جمهور ترکیه در تاریخ ۲۰۲۲/۰۱/۰۵  منتشر شد.

۱- دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

قبل از سال ۲۰۲۲ می توانستید پرداخت مبلغ ملک را به صورت لیر انجام دهید ولی از سال ۲۰۲۲ ، کسانیکه قصد دارند با خرید ملک پاسپورت ترکیه دریافت کنند دیگر نمی توانند با لیر معامله کنند. پرداخت مبلغ ملک حتما باید با دلار انجام شود و دلار باید از طریق حساب خریدار به حساب فروشنده و یا سازنده واریز شود. در حال حاضر حداقل مبلغ سرمایه گذاری ملکی برای دریافت پاسپورت ترکیه همان ۲۵۰ هزار دلار است و تغییری نکرده است.

اخذ_پاسپورت_ترکیه

۲- اخذ پاسپورت ترکیه با خرید اوراق بهادار

با خرید اوراق بهادار به ارزش ۵۰۰ هزار دلار می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید به شرط اینکه بر اساس نرخ روز دلار به لیر محاسبه شود.

۳- خرید شهام مشارکت

خرید سهام مشارکت صندوق سرمایه گذاری املاک و یا سهام صندوق کارآفرین سرمایه گذاری به ارزش ۵۰۰ هزار دلار

۴- سپرده گذاری بانکی

سپرده گذاری بانکی باید به ارزش ۵۰۰ هزار دلار باشد ولی این مبلغ باید به صورت دلار سپرده گذاری شود و بر اساس نرخ روز دلار به لیر تبدیل شود. بعد از ۳ سال بر اساس نرخ روز سپرده گذاری شده دلار محاسبه و به سپرده گذار پرداخت می شود.

اگر قصد اخذ پاسپورت ترکیه را دارید تیم مجرب آقای ترکیه می تواند شما را یاری کند. برای مشاوره رایگان به لینک زیر مراجعه کنید:

درخواست مشاوره رایگان اخذ پاسپورت ترکیه

تعداد نظرات : 2
 • علی اصغر
  13 بهمن 1400
  این قانون که میگن با تبعه ترک ازدواج کنی میتونی پاسپورت ترکیه بگیری درسته؟
  fateme azimi
  13 بهمن 1400
  سلام. بله درسته شما می تونین با تبعه ترک ازدواج کنید و بعد ۳ سال به شما پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.
 • سوگند
  13 بهمن 1400
  مطلب کامل و جامعی بود ممنون از شما
  fateme azimi
  26 بهمن 1400
  سپاس از شما