آب و هوای استانبول و بهترین فصل برای سفر به استانبول

آب و هوای استانبول و بهترین فصل برای سفر به استانبول

16 دی 1401

دانستنی

آب و هوای استانبول و بهترین فصل برای سفر به استانبول

آب و هوای استانبول به دلیل موقعیت جغرافیای اش که در مجاورت دریای سیاه قرار دارد مرطوب و آب و هوای مدیترانه ای  است، آب و هوای استانبول در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل و در زمستان نسبتا بارانی است. میانگین دمای ماهانه از 8 درجه سانتی گراد در ژانویه تا 28 درجه سانتی گراد در جولای و آگوست در استانبول متغیر است. در این مطلب آقای ترکیه درباره آب و هوای استانبول و بهترین فصل برای سفر صحبت کرده است.

بیشتر بخوانید: در سفر به استانبول لیر ببریم یا دلار

درخواست مشاوره در ترکیه

آب و هوای استانبول -آب و هوای استانبول بر اساس ماه

 • آب و هوای استانبول در ژانویه

ژانویه و فوریه سردترین ماه استانبول است و میانگین دمای آن 8 درجه سانتی گراد و میزان بارش 105 میلی متر است. اگرچه با دمای پایین روبرو خواهید شد، اما مطمئن باشید که برف زیادی را نمیبینید و به ندرت در استانبول به زیر صفر می رسد. برف کم و بارندگی متوسط ​​است. به شما توصیه می کنیم در ماه ژانویه در سفر به استانبول، یک  پالتوزمستانی و یک چتر قابل حمل همراه داشته باشید. روزها کوتاهتر از ماه های تابستان است، خورشید در حدود ساعت 17:30 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 8 درجه سانتی گراد – میانگین حداکثر دما: 3 درجه سانتی گراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه فوریه

فوریه همچنان سردترین ماه استانبول پس از ژانویه است و میانگین دمای آن 8 درجه سانتی گراد و بارندگی 78 میلی متر است. بارش برف و باران نیز کمتر از ژانویه است.

 به شما توصیه می کنیم در سفر به استانبول در ماه فوریه لباس گرم با خود همراه داشته باشید. روزها کوتاه تر از ماه های تابستان است، خورشید حدود ساعت 18 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 8 درجه سانتی گراد – میانگین حداکثر دما: 3 درجه سانتی گراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه مارس

مارس خنک ترین ماه های بهار استانبول است و میانگین دمای آن 11 درجه سانتی گراد و 72 میلی متر بارندگی است.  اگرچه ماه مارس شروع ماه های بهار است، اما هوا سرد است و باید قبل از سفر به استانبول در ماه مارس لباس گرم داشته باشید. .

در مقایسه با ماه های زمستان می توانید از روزهای آفتابی و صاف بیشتری لذت ببرید. روزها نسبت به ماه های زمستان طولانی تر می شوند، خورشید در حدود ساعت 18:45 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 11 درجه سانتی گراد – میانگین حداکثر دما: 4 درجه سانتی گراد)

آب-و-هوای-استانبول

 • آب و هوای استانبول در ماه آوریل

آوریل یک ماه بهاری بسیار خوب در استانبول است و میانگین دمای آن 16 درجه سانتی گراد و بارندگی 46 میلی متر است. دما در طول ماه به تدریج افزایش می یابد. شهر در ساحل پر جنب و جوش می شود.این ماه برای قدم زدن در شهر استانبول عالی است. آفتاب معتدل است، هوا خنک شده است. می توانید از روزهای آفتابی و صاف لذت ببرید. اما آوریل نیز بیشتر در بعدازظهرها بارندگی دارد. به شما توصیه می کنیم برای بعدازظهرهای گرم شلوارک، لباس، تی شرت، برای شب های خنک تر شلوار بلند همراه داشته باشید. روزها به اندازه کافی طولانی هستند، خورشید در حدود ساعت 19:20 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 16 درجه سانتیگراد - میانگین حداکثر دما: 8 درجه سانتیگراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه می

ماه می را می توان شروع  تابستان در استانبول و با میانگین دمای 20 درجه سانتی گراد و بارندگی 34 میلی متر دانست. ماه می برای گشت و گذار در شهر و گشت و گذار در موزه، اقامت در فضای باز عالی است. می توانید از روزهای آفتابی و هوای صاف لذت ببرید. روزها نسبت به ماه های زمستان طولانی تر می شوند، خورشید حدود ساعت 20:15 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 20 درجه سانتیگراد - میانگین حداکثر دما: 12 درجه سانتیگراد)

بیشتر بخوانید: نکات مهم درباره سفر ارزان به استانبول

 • آب و هوای استانبول در ماه ژوئن

ژوئن شروع رسمی تابستان در استانبول است و میانگین دمای آن 26 درجه سانتی گراد و بارندگی 36 میلی متر است. ژوئن همچنین برای گشت و گذار در شهر، فعالیت های خارج از منزل، و ماه خوبی برای برخی جشنواره ها و رویدادهای محبوب است. می توانید از روزهای آفتابی و صاف لذت ببرید.  روزها طولانی تر هستند، خورشید در حدود ساعت 20:40 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 25 درجه سانتیگراد - میانگین حداکثر دما: 17 درجه سانتیگراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه جولای

جولای همراه با آگوست گرم ترین ماه استانبول است و میانگین دمای آن 28 درجه سانتی گراد و میزان بارش 34 میلی متر است. جولای می تواند گرم و سرد باشد، اگرچه بهترین زمان برای گذراندن روزهای خود در سواحل و خارج از منزل است. رطوبت اضافی می تواند دما را حتی گرمتر به نظر برساند.

می توانید از روزهای بسیار آفتابی و صاف لذت ببرید. همچنین زمان کنسرت در فضای باز، رژه و انواع کنسرت ها و جشنواره های موسیقی است. شهر بسیار شلوغ و شلوغ با گردشگران و با مردم محلی در اطراف است. به شما توصیه می کنیم برای روزها و شب های گرم لباس تابستانی، شورت، لباس، تی شرت، لباس ساحلی، صندل همراه داشته باشید. روزها کمی کوتاهتر می شوند اما هنوز بسیار طولانی می شوند، خورشید در حدود ساعت 20:25 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 28 درجه سانتیگراد - میانگین حداکثر دما: 20 درجه سانتیگراد)

تابستان-در-استانبول

 • آب و هوای استانبول در ماه آگوست

آگوست همچنان گرم ترین ماه استانبول پس از جولای است و میانگین دمای آن 28 درجه سانتی گراد و بارندگی 40 میلی متر است. آگوست می تواند گرم و سرد باشد، اگرچه بهترین زمان برای گذراندن روزهای خود در سواحل و خارج از منزل است.

می توانید از روزهای بسیار آفتابی و صاف لذت ببرید. همچنین زمان مناسب برای کنسرت در فضای باز، و انواع کنسرت ها و جشنواره های موسیقی است. روزها کمی کوتاهتر می شوند، خورشید حدود ساعت 20:00 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 28 درجه سانتیگراد - میانگین حداکثر دما: 20 درجه سانتیگراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه سپتامبر

سپتامبر شروع پاییز است، ماه بسیار خوبی پس از فصل بسیار گرم تابستان و با میانگین دمای 25 درجه سانتی گراد و بارش 64 میلی متر. اوایل سپتامبر هنوز هم می تواند گرم و سرد باشد، اما بعد از هفته اول شروع به خنک شدن می کند و برای قدم زدن در شهر با پای پیاده بسیار ایده آل می شود. آب و هوا نیز غیرقابل پیش بینی می شود میتواند آفتابی و بارانی با رعد و برق باشد.  روزها کوتاهتر از آگوست است، خورشید در حدود ساعت 19:25 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 24 درجه سانتی گراد – میانگین حداکثر دما: 17 درجه سانتی گراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه اکتبر

اکتبر، ماه دوست داشتنی برای کسانی است که دوست دارند در هوای خنک از شهر لذت ببرند و به گشت و گذار بپردازند. ماه اکتبر نیز فصلی مناسب برای مسافرانی است که می خواهند بدون ازدحام استانبول را بگردند. میانگین دما 19 درجه سانتی گراد و بارندگی 87 میلی متر است. هوا نسبت به سپتامبر بارانی تر است. به شما توصیه می کنیم یک کت سبک ​​و چتر قابل حمل همراه داشته باشید. اکنون روزها کوتاهتر شده است، خورشید حدود ساعت 18:30 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 19 درجه سانتی گراد – میانگین حداکثر دما: 13 درجه سانتی گراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه نوامبر

نوامبر به دلیل شروع زودهنگام زمستان و با میانگین دمای 14 درجه سانتی گراد و بارندگی 102 میلی متر، ماه سردتری هم برای مردم محلی و هم برای مسافران می شود. هوا کم کم سردتر می شود و شهر ساکت می شود. ما به شما توصیه می کنیم که حتما یک دست لباس گرم با خود همراه داشته باشید. روزها کوتاه است، خورشید حدود ساعت 17:50 غروب می کند.
(میانگین حداکثر دما: 15 درجه سانتی گراد – میانگین حداکثر دما: 9 درجه سانتی گراد)

 • آب و هوای استانبول در ماه دسامبر

دسامبر شروع زمستان و همچنین یک ماه فوق العاده با شور و هیجان کریسمس و سال نو در ترکیه است. میانگین دما 10 درجه سانتی گراد و بارندگی 123 میلی متر است. هوا سرد است، برف کم است. به شما توصیه می کنیم حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید روزها هنوز کوتاه هستند خورشید حدود ساعت 18:30 غروب کرد.
(میانگین حداکثر دما: 11 درجه سانتی گراد – میانگین حداکثر دما: 5 درجه سانتی گراد)

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

بهترین زمان برای بازدید از استانبول

می توان گفت که بهترین زمان برای سفر به استانبول از اواخر آوریل تا اوایل سپتامبر است، زیرا هوا برای کسانی که می خواهند از مناظر، سواحل، رویدادهای فضای باز و جشنواره ها لذت ببرند، خوب است. تابستان، از جولای تا آگوست، می تواند گرم و سرد باشد، اگرچه بهترین زمان برای گذراندن وقت در سواحل اطراف استانبول است. رطوبت اضافی در ماه های جولای و آگوست باعث می شود که دما حتی گرم تر به نظر برسد.

اگر تصمیم دارید در ماه ژوئیه یا آگوست به استانبول سفر کنید، باید اتاق هتل با تهویه مطبوع را انتخاب کنید. زمستان معمولا معتدل و بارانی است، اما گاهی اوقات ممکن است کمی سرد شود و ممکن است برف ببارد.