اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، راهنمای جامع اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

همان طور که می دانید اتباع خارجی چندین کشور و ایرانیان مجاز هستند تا ۹۰ روز بدون نیاز به ویزا در ترکیه سکونت داشته باشند ولی افرادی که قصد دارند بیشتر از این مدت در ترکیه حضور داشته باشند باید اقدام به دریافت اقامت ترکیه نمایند که یکی از بهترین و آسانترین روش ها، اقامت ترکیه از طریق خرید ملک است. ما در این مقاله شما را با شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

در گذشته قانون متقابل برای گرفتن اقامت ترکیه وجود داشت یعنی اتباع خارجی کشورهایی می توانستند اقامت ترکیه را دریافت کنند که متقابلاً کشورهای مربوطه هم به ترکها این اجازه را می داد. ولی چندین سال است که این  قانون توسط ترکیه برداشته شده است و همین امر راه  را برای اتباع خارجی که قصد دارند اقامت این کشور را دریافت کنند هموار کرده است.

بیشتر بخوانید: کدام شهر ترکیه بیشترین فروش آپارتمان را دارد

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

برای گرفتن اقامت ترکیه از طریق خرید ملک افراد به چند دسته تقسیم می شوند

دسته اول:افرادی که قصد دارند با اجاره ملک اقامت ترکیه را دریافت نمایند

تا قبل از سال ۲۰۲۰ این قانون وجود داشت که افراد می توانستند با اجاره آپارتمان در ترکیه اقامت کوتاه مدت که  قابل تمدید بود را دریافت نمایند. ولی به تازگی از آغاز سال ۲۰۲۰ این قانون توسط ترکیه برداشته شده است و اشخاصی که برای بار اول قصد دارند اقامت کوتاه مدت ترکیه از طریق اجاره ملک دریافت کنند حداکثر تا یکسال به آنها اجازه اقامت توریستی داده می‌شود ولی بعد از این یک سال یا باید ترکیه را ترک کند و یا نوع اقامت خود را به اقامت کاری یا تحصیلی و ثبت شرکت در ترکیه و یا خرید ملک تغییر دهند.

دسته دوم: افرادی که در ترکیه املاک و مستغلات زیر ۲۵۰ هزار دلار خریداری می‌کنند

افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام به دریافت اقامت این کشور نمایند، هیچ محدودیت قیمتی ندارد و با هر مبلغی می توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند. در ابتدا به آنها اقامت کوتاه مدت که معمولاً یک سال است و قابل تمدید می‌باشد داده خواهد شد. این نوع اقامت شامل اعضای خانواده یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میشود. بعد از ۸ سال تمدید های پی درپی اقامت کوتاه مدت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: قیمت آپارتمان در استانبول (سال 2020)

پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

دسته سوم: افرادی که در ترکیه املاک و مستغلات به ارزش بالای ۲۵۰ هزار دلار خریداری می کنند

این افراد می توانند با خرید ملک با ارزش بیش از ۲۵۰ هزار دلار پاسپورت ترکیه دریافت کنند و دیگر نیازی به دریافت اقامت و تمدید های پی در پی آن نیست زیرا فرد شهروند ترکیه محسوب می‌شود و بدون هیچ محدودیتی می تواند در ترکیه ورود و خروج داشته باشد.

در این راستا تیم آقای ترکیه می تواند شما را برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه همراهی می کند. همچنین اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، ما به شما پروژه و ملک های مناسب با بودجه شما را معرفی می کنیم.

جهت ارتباط با تیم آقای ترکیه و مشاوره رایگان، به این لینک مراجعه نمائید.

بیشتر بدانید: مشاهده پروژه های استانبول

مزایای خرید ملک در ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه

  • اولین مزیت اصلی و مهم خرید ملک، اجازه اقامت در این کشور است
  • در شرایطی که شما بیش از ۲۵۰ هزار دلار ملک خریداری کنید، پاسپورت ترکیه دریافت خواهید کرد
  • مالیات در ترکیه کم است
  • ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی، از نظر ملک و مستغلات ارزان تر است.

 

 

 

 

مطالب مشابه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
Powered by