با کدام نوع از اقامت ترکیه می توانیم شهروندی ترکیه دریافت کنیم

با کدام نوع از اقامت ترکیه می توانیم شهروندی ترکیه دریافت کنیم

27 اردیبهشت 1399

حقوقی

با کدام نوع از اقامت ترکیه می توانیم شهروندی ترکیه دریافت کنیم
اقامت ترکیه به چند دسته تقسیم می شود در مقاله انواع اقامت ترکیه درباره این موضوع کامل صحبت کرده‌ایم. حال می خواهیم درباره اینکه با کدام نوع اقامت ترکیه می توانیم شهروندی ترکیه را دریافت کنیم بیشتر صحبت کنیم.

 قوانین ترکیه برای خارجیان

طبق قانون ۶۴۵۸ که مربوط به قوانین اتباع خارجی است گفته شده: هر فرد خارجی می‌تواند حداکثر  تا ۹۰ روز بدون نیاز به ویزا در ترکیه اقامت داشته باشد. ولی اگر قصد داشته باشد بیش از ۹۰ روز در ترکیه بماند باید حتماً اقامت ترکیه را دریافت کند.

بیشتر بخوانید: راندوو اقامت ترکیه چیست؟

 انواع اقامت در ترکیه

در ترکیه ۴ نوع اقامت وجود دارد: به طور کلی به اقامت کوتاه مدت، اقامت توریستی گفته می‌شود. ولی اقامت کوتاه مدت فقط برای گردشگری نیست به عنوان مثال اگر شخصی قصد دارد با هدف های مختلف اعم از معالجه، تحقیق علمی، حضور در برنامه ها و کارگاه های آموزشی، یادگیری زبان ترکی و غیره به ترکیه سفر کند نوع اقامت کوتاه مدت است. شهروندی ترکیه

با کدام یک از اقامت ها می توان شهروندی ترکیه را دریافت کرد؟

یکی از رایج ترین راه های گرفتن شهروندی ترکیه، اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش بیش از ۲۵۰ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید: انواع پاسپورت ترکیه

در بین انواع اقامت هایی که گفتیم (اقامت کوتاه مدت، خانوادگی، دانشجویی و بلند مدت) به جز اقامت کوتاه مدت و توریستی، اگر در مدت ۸ سال در کشور ترکیه اقامت داشته باشید به شرطی که در یک سال بیش از ۶ ماه و در ۵ سال بیش از یک سال خارج از ترکیه نبوده باشید، می توانید بعد از ۸ سال اقدام به دریافت شهروندی یا پاسپورت ترکیه کنید. لازم به ذکر است که به اقامت کوتاه مدت اجازه گرفتن شهروندی و پاسپورت ترکیه داده نخواهد شد.
تعداد نظرات : 1
  • Fatemeh
    9 فروردین 1399
    خیلی عالی توضیح دادید ممنون