صفر تا صد روش های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

صفر تا صد روش های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

21 خرداد 1401

حقوقی

صفر تا صد روش های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

در گذشته گذشته برای دریافت پاسپورت ترکیه اتباع خارجی باید ملکی به ارزش حداقل ۱ میلیون دلار خریداری می کردند تا اینکه در سال ۲۰۱۸ دولت ترکیه تغییراتی را در برنامه شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک ایجاد کرد. در سال ۲۰۱۸ میزان سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت ترکیه از ۱ میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد این باعث شده که این برنامه به یکی از مقرون به صرفه ترین و جذاب ترین طرح های شهروندی در سراسر جهان تبدیل شود. در سال ۲۰۲۲ دولت ترکیه اعلام کرد کسانیکه قصد دارند با خرید ملک پاسپورت ترکیه را دریافت کنند باید ارزش ملک آنها حداقل ۴۰۰ هزار دلار باشد. برای اخذ پاسپورت ترکیه چندین روش وجود دارد که در مقاله روش های دریافت پاسپورت ترکیه مفصل درباره این موضوع صحبت کرده ایم حال در این مقاله قصد داریم درباره پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک صحبت کنیم.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

اگر ملکی در ترکیه خریداری کنید که ارزش آن حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار باشد، می توانید شهروند ترکیه شوید. همراه با درخواست شما، به همسر شما و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز تابعیت ترکیه اعطا می شود. کسانی که در درخواست خود موفق شوند، برای همیشه شهروندی ترکیه را خواهند داشت و هر فرزندی که پس از آن متولد شود به عنوان شهروند ترک متولد خواهد شد. ترکیه به تابعیت دوگانه اجازه می دهد و به شما این امکان را می دهد که چندین تابعیت را در کنار شهروندی ترکی خود حفظ کنید.

راه های مختلف اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

۱ - سرمایه گذاری املاک و مستغلات به ارزش حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار آمریکا. ارزان ترین گزینه

۲- سرمایه گذاری ثابت حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار در ترکیه

 ۳ - سپرده بانکی به بانک ترکیه حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا یا معادل آن ارز خارجی

۴ - اخذ اوراق قرضه دولتی حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا یا معادل آن ارز خارجی

۵- ایجاد شغل برای حداقل ۵۰ نفر در ترکیه به تایید وزارت

۶ - حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار در صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات یا صندوق سرمایه گذاری. سرمایه گذاری خطرپذیر

بیشتر بخوانید: انواع پاسپورت ترکیه

اخذ-پاسپورت-ترکیه

نکاتی که باید در خصوص اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک بدانید

 • ۴۰۰ هزار دلار خرید باید به صورت نقدی انجام شود نه به صورت قسطی.
 • متقاضیان باید ملکی را خریداری کنند که ارزش آن حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار باشد. می تواند یک ملک نباشد یعنی شما می توانید چندین ملک خریداری کنید که ارزش آنها با هم ۴۰۰۰۰۰ دلار باشد.
 •  متقاضیان باید املاک خریداری شده را حداقل به مدت ۳ سال نگه دارند. یعنی اگر می خواهید با خرید ملک پاسپورت ترکیه دریافت کنید تا ۳ سال اجازه فروش ملک را ندارید.  این تعهد ۳ ساله باید به عنوان یک حاشیه در سند مالکیت و/یا قرارداد فروش محضری ثبت شود.
 •  باید حتما گزارش اکسپرتیز داشته باشید. اگر درباره اکسپرتیز اطلاعی ندارید می توانید به مقاله گزارش اکسپرتیز در ترکیه چیست مراجعه کنید.
 • پولی که در سند قید می شود ملاک نیست، در اصل گزارش رسمی کارشناس دولت ترکیه مهم است که در این گزارش باید ارزش ملک حداقل ۲۵۰ هزار دلار قید شود.
 •   قیمت خرید باید از طریق حواله بانکی به فروشنده پرداخت شود و باید توسط فیش های بانکی پشتیبانی شود. این ثابت می کند که معامله انجام شده است
 •  ارزش رسمی اعلام شده سرمایه گذاری باید در زمان عقد قرارداد فروش محضری و/یا انتقال مالکیت آن در اداره ثبت اسناد و املاک حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار باشد.
 •  هر گونه اموال در این محدوده نباید به نام هیچ شخص حقیقی خارجی از جمله همسر یا فرزندان متقاضی ثبت شود. املاکی که پس از تاریخ ۲۰۱۷/۰۱/۱۲  توسط همسر یا فرزندان متقاضی منتقل شده است در شمول مقررات نمی باشد.
 •  در صورتی که متقاضی با استفاده از وام مسکن اقدام به خرید مسکن کرده باشد، ارزش وام مسکن از ارزش مندرج در بررسی ارزشیابی رسمی کسر خواهد شد.
 •  درخواست از طریق وزارت محیط زیست و شهرسازی، اداره ثبت اسناد به وزارت امور داخله، ریاست عمومی امور نفوس و شهروندی، ریاست اداره اتباع خارجی ارسال خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پروژه های استانبول

پاسپورت-ترکیه-از-طریق-خرید-ملک

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

مرحله ۱ -  شماره ثبت مالیات دریافت کنید

شماره ثبت مالیات را می توان از هر اداره مالیاتی در ترکیه دریافت کرد. اصل گذرنامه و عکس الزامی است.

مرحله ۲ - افتتاح حساب بانکی در ترکیه

باید یک حساب بانکی در ترکیه باز کنید تا مبلغ را از حساب شخصی خود به حساب مالک و یا سازنده انتقال دهید. برای افتتاح حساب نیاز به ورگی نوماراسی و پاسپورت است. برای افتتاح حساب در بانک های ترکیه شرکت آقای ترکیه می تواند شما را یاری کنید. اگر قصد افتتاح حساب دارید از طریق لینک زیر درخواست دهید.

درخواست افتتاح حساب در بانک های ترکیه

بیشتر بخوانید: قوانین جدید اخذ پاسپورت ترکیه ۲۰۲۲

مرحله ۳ - ملک خود را پیدا کنید

ارزش کل ملک شما باید ۴۰۰۰۰۰ دلار آمریکا  باشد (می تواند یک یا چند واحد باشد). آپارتمانی که قصد خرید دارید باید تکمیل شده یا نزدیک به اتمام با مجوز سکونت داشته باشد یا سند مالکیت آماده باشد.

مرحله ۴ - خرید ملک در ترکیه

از یک حواله بانکی استفاده کنید و تراکنش را با رسید مستند کنید. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم شما تا ۳ سال اجازه فروش ملک را ندارید. بعد از ۳ سال می توانید ملک خود را بفروشید زیرا شهروندی شما برای همیشه تضمین می شود.

مرحله ۵ - برای شهروندی ترکیه اقدام کنید

قبل از درخواست شهروندی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. برای اداره کل مدیریت مهاجرت درخواست دهید.

اگر قصد دارید در ترکیه سرمایه گذاری کنید و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید آقای ترکیه می توانید شما را یاری کند. شرکت ما با کمک وکلای ترک خود توانسته برای بسیاری از سرمایه گذاران پاسپورت ترکیه را در کمترین زمان دریافت کند. برای مشاوره رایگان به لینک زیر مراجعه کنید

درخواست مشاوره خرید ملک و اخذ پاسپورت ترکیه

پاسپورت-ترکیه

با پاسپورت ترکیه به چند کشور می توان بدون ویزا سفر کرد؟ 

  داشتن پاسپورت ترکیه امکان دسترسی بدون ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر جهان را فراهم می کند. این کشورها عبارتند از: ژاپن، کره جنوبی، آمریکای جنوبی و غیره. افرادی که پاسپورت ترکیه دارند می توانند به راحتی به ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا و کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند.

پاسپورت ترکیه هر ده سال یکبار قابل تمدید است.