اصطلاحاتی که در هنگام خرید ملک در ترکیه باید آنها را بدانید

اصطلاحاتی که در هنگام خرید ملک در ترکیه باید آنها را بدانید

28 تیر 1399

حقوقی

اصطلاحاتی که در هنگام خرید ملک در ترکیه باید آنها را بدانید
اگر قصد دارید ملک در ترکیه خریداری کنید باید یکسری اصطلاحات ملکی را بدانید تا به مشکل بر نخورید. ما در این مقاله قصد داریم اصطلاحاتی که در هنگام خرید ملک در ترکیه به دردتان می خورد را برایتان نوضیح دهیم. پس با ما همراه باشید. بیشتر بخوانید: نکات مهمی که باید در هنگام خرید ملک در ترکیه بدانیدتاپو

تاپو (tapu) چیست

تاپو نام سند مالکیت در ترکیه است که نشان دهنده حقوق شما نسبت به ملکتان است. به سند رسمی ملک در ترکیه تاپو گویند.

اداره تاپو چیست و چه کاری انجام می دهد؟

اداره ثبت اسناد و املاک کشور ترکیه را اداره تاپو گویند دفاتر نوتر در ترکیه

دفاتر نوتر به چه جایی گفته می شود

دفاتر نوتر همان دفاتر ثبت اسناد رسمی هستند.  برای انجام اموری مانند خرید، فروش، امور مربوط به وکالتنامه، تأییدیه ترجمه های به زبان ترکی و … باید به دفاتر نوتر مراجعه شود. ارگانی که به مترجم ها در ترکیه حق امضا می دهند، نوترها هستند. دفاتر نوتر در تمام نقاط ترکیه موجود می باشد.  دسترسی به این دفاتر به راحتی امکان پذیر است.

ثبت اموال تاپو و کاداستر چه کاری انجام می دهد

اداره ثبت اسناد و املاک کشور ترکیه را اداره تاپو گویند.پس از عقد قرارداد خرید یا فروش ملک برای شروع مراحل مربوط به ثبت سند املاک و مستغلات باید به این اداره مراجعه نمایید. دفتر تاپو و کاداستر تنها مرجع رسمی زیر نظر دولت ترکیه است که ثبت املاک و مستغلات را انجام می دهد. این اداره در واقع ضامن قانونی بودن و شفافیت معاملات است.

ایپوتک چیست

سندی که به بانک یا سازنده و غیره بدهکاری داشته باشد ایپوتک گویند. در هنگام خرید ملک حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که ملکی که خریداری می کنید دارای ایپوتک نباشد گزارش اکسپرتیز

گزارش اکسپرتیز چیست

گزارش ارزش گذاری ملک بر اساس سن بنا، محله، امکانات ملک و ... که از طرفکارشناس رسمی ارائه می شود را گزارش اکسپرتیز گویند. این گزارش برای تمامی اتباع خارجی در خرید و فروش ملک اجباری است.

متراژ بروت چیست

متراژ بروت علاوه بر متراژ نت،  سهم مالک از راهرو، فضاهای مشترک مانند آسانسور، سالن ورزشی و ... را نیز در بر می گیرد. در ترکیه ملک با این متراژ خریداری می شود و هنگام فروش هم با همین متراژ ب فروش می رسد.

متراژ نت چیست

متراژ نت شامل تمامی بخش هایی است که قابل استفاده و پاگذاشتن است.  دیوارها، زیر کابینت ها و تمامی جاهایی که ما نمی توانیم از آنها استفاده کنیم جز متراژ نت نمی باشند. در هنگام خرید ملک حتما به متراژ نت توجه کنید.