خرید آپارتمان در استانبول (آپدیت ۲۰۱۹) - آقای ترکیه

خرید آپارتمان در استانبول (آپدیت ۲۰۱۹) - آقای ترکیه

10 شهریور 1398

حقوقی

خرید آپارتمان در استانبول (آپدیت ۲۰۱۹) - آقای ترکیه
استانبول یکی از شهر های بزرگ ترکیه است که روی ۷ تپه بنا شده است که بین ایرانیان شهرت زیادی پیدا کرده است. بسیاری از ایرانیان و اتباع خارجی برای خرید آپارتمان، استانبول را انتخاب می کنند. میدانید شرایط خرید آپارتمان در استانبول (آپدیت ۲۰۱۹)چیست؟ اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید با ما همراه باشید تا شما را با شرایط خرید آپارتمان در استانبول (آپدیت ۲۰۱۹) آشنا کنیم. در سال های اخیر در این شهر توریستی سرمایه گزاری های زیادی انجام شد و پروژه های بی نظیر از جمله پروژه اسکای لند، وادی استانبول، پارک رزیدانس، کوئین بومونتی و ... ساخته شد. اگر می خواهید درباره پروژه های استانبول بیشتر بدانید به این لینک مراجعه کنید.

یکی از راه های اخذ اقامت و سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک در ترکیه است و استانبول به شهر محبوب ایرانی ها برای خرید آپارتمان در ترکیه تبدیل شده است.

خرید خانه در استانبول

خرید آپارتمان در استانبول

بسیاری از شهرهای ترکیه گزینه های خوبی برای خرید ملک و آپارتمان در ترکیه را ارائه داده اند. ویلاهایی لوکس و مدرن، پروژه های عالی و رزیدانس ها. استانبول با  داشتن آب و هوای چهار فصل، جاذبه های گردشگری فراوان، توریستی بودن و ... همگی دست به دست هم داده است تا این شهر گزینه مناسبی برای خرید ملک در ترکیه تبدیل شود.

برای مشاهده آگهی های فروش آپارتمان در استانبول به این لینک مراجعه نمائید.

قوانین خرید ملک در ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه

تا سال 2012 قانون برای اجازه خرید ملک در ترکیه محدود بود و تنها به اتباع خارجی اجازه خرید ملک داده می شد که متقابلا ترک ها هم در کشورشان اجازه خرید ملک را داشته باشند اما در سال 2012 این قانون تغییر کرد و طبق تبصره 35 قانون املاک و راضی، تملک اراضی برای تمامی اتباع خارجی بلامانع اعلام شد و اتباع خارجی با رعایت کردن قوانین ارائه شده از دولت ترکیه اجازه خرید ملک را دارند. این ملک می تواند تجاری، ویلایی، زمین، مسکونی باشد.

طبق تبصره 35 قانون املاک و راضی، تملک اراضی برای تمامی اتباع خارجی بلامانع اعلام شد و اجازه خرید ملک به اتباع خارجی داده شده است.

لازم به ذکر است که راهنمای قوانین خرید ملک در ترکیه توسط وزارت کشور و امور خارجه ترکیه تنظیم می شود و این قوانین به عنوان سند رسمی معتبر نیست و تنها جنبه قانونی دارد. محدودیت های خرید ملک در ترکیه

محدودیت های خرید ملک در ترکیه

  • شهروندانی که زمین خریداری می کنند و قصد ساخت و ساز دارند باید حداکثر تا 2 سال اقدام به شروع ساخت نمایند و طی این 2 سال باید پروژه مربوطه را به وزارتخانه مربوطه در کشور ترکیه معرفی کنند.
  • هر شهروند خارجی می تواند حداکثر 30 هکتار از اراضی ترکیه را خریداری کنند.
  • اتباع خارجی حق تملک و یا اجاره زمین هایی که در منطقه نظامی و امنیتی است را ندارند.
  • در هیچ محله ای از کشور ترکیه بیشتر از 10% کل املاک آن محله به اتباع خارجی فروخته نخواهد شد.
خرید خانه در استانبول

دلایل ابطال ملک های مسکونی و تجاری

  • شهروندان خارجی که زمین خریداری می کنند و قصد ساخت پروژه دارند، اگر تا 2 سال پروژه خود را به وزارتخانه معرفی نکنند
  • ملک مربوطه باعث نقص و یا شکسته شدن قانون ترکیه شود
  • عدم تائید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان های امنیتی ترکیه
  • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه مربوطه

برای اطلاع از مراحل خرید ملک در ترکیه به این لینک مراجعه نمائید.

قیمت خرید آپارتمان در استانبول

قیمت خرید آپارتمان در استانبول

استانبول اولین شهر بزرگ ترکیه می­باشد که از دو قسمت اروپایی و آسیایی تشکیل شده است. در قسمت اروپایی آپارتمان­های نوساز بیشتری نسبت به قسمت آسیایی به چشم می­خورد. قیمت آپارتمان در استانبول به عوامل مختلفی مانند منطقه انتخابی ، امکانات ساختمان، سن بنا و ...بستگی دارد و قیمت آپارتمان هایی که به بازارهای اصلی، دریا، مراکز خرید و تفریحی نزدیک است گرانتر می ­باشند. مناطق اطراف استانبول در حال توسعه است و ساختمان­هایی با امکانات خوبی ساخته شده که قیمت ملک در این مناطق ارزان­تر می­باشد و بیشتر برای افرادی که برای سرمایه گذاری در ترکیه اقدام به خرید می ­کنند مناسب است. اقامت ترکیه از طریق خرید آپارنمان در استانبول

اقامت ترکیه از طریق خرید آپارنمان در استانبول

ترکیه به برخی از کشورها اجازه داده تا 90 روز بدون ویزا به این کشور سفر کنند که ایران جز کشورهایی است که نیازی به ویزا ندارد. اگر قصد خرید خانه و ملک ترکیه را دارید می توانید تا 3 ماه بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنید. خرید خانه در استانبول برای اخذ اقامت ترکیه یکی از راه های آسان، خرید آپارتمان در استانبول یا خرید آپارتمان در شهرهای دیگر ترکیه است.

بعد از خرید آپارتمان در استانبول به متقاضی اقامت موقت که معمولا یکساله است داده می شود. بعد از 3 الی 5 سال تمدید های پی در پی اقامت موقت به اقامت بلند مدت تبدیل می شود.

قانونی که ترکیه به تازگی به تصویب رسانده برای متقاضیانی که ملک به ارزش 250 هزار دلار خریداری می کنند پاسپورت ترکیه داده می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک، به مقاله راه های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک مراجعه نمائید.