قیمت خرید آپارتمان در استانبول (۲۰۲۰)

قیمت خرید آپارتمان در استانبول سوالی است که در ذهن بسیاری از افراد شکل گرفته است. اصلا چرا ترکیه؟ چرا از بین شهرهای ترکیه، استانبول را برای خرید ملک انتخاب کنیم؟ رشد اقتصادی، پایین بودن هزینه زندگی، توریستی بودن، فرهنگ نزدیک به ایران و …همگی دست به دست هم داده تا ترکیه به کشور مهاجرت پذیر تبدیل شود. قیمت هر مترمربع آپارتمان در ترکیه نسبت به ایران پائین تر است و همین امر سبب شده تا ایرانیان زیادی تمایل به سرمایه گذاری در ترکیه داشته باشند. یکی از بهترین و کم ریسک ترین سرمایه گذاری، خرید ملک است از طرفی ترکیه این اجازه را داده تا با خرید ملک بتوانید اقامت و یا پاسپورت دریافت کنید. حالا چرا استانبول را برای خرید آپارتمان و سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟ قیمت خرید آپارتمان در استانبول چقدر است؟ ما در این مقاله برایتان قیمت آپارتمان در محله های معروف استانبول را بر حسب مترمربع شرح می دهیم تا  با دید باز اقدام به خرید ملک در استانبول کنید.

بیشتر بدانید: پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

بیشتر بخوانید: اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

چرا از بین شهرهای ترکیه، استانبول را برای خرید آپارتمان و سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

خرید آپارتمان در استانبول

استانبول اولین شهر بزرگ و توریستی ترکیه است که هر ساله میزبان تعداد زیادی از توریست های ایرانی و خارجی است. این شهر از ۲ قاره اروپایی و آسیایی تشکیل شده که به شما حق انتخاب می دهد. شما با زندگی در قسمت آسیایی استانبول می توانید سنتی زندگی کنید و از شلوغی ها دور باشید و یا اینکه در قسمت اروپایی باشید و مدرن تر زندگی کنید و نزدیک به جاذبه های گردشگری استانبول باشید.

این شهر توریستی به دلیل داشتن آپارتمان های لوکس، قیمت مناسب و از همه مهم تر اروپایی و آسیایی بودنش باعث شده تمایل به خرید آپارتمان در استانبول بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه باشد.

پروژه های استانبول

در استانبول پروژه‌ها و رزیدانس های زیادی وجود دارند که به شما امکانات رفاهی تفریحی خوبی را ارائه می‌دهند. این پروژه ها دارای امکانات لازم برای زندگی لوکس و بی نظیر را برای تان به ارمغان می آورد. امکاناتی نظیر نگهبانی ۲۴ ساعته، باشگاههای ورزشی، رستوران، مراکزخرید داخل مجتمع، سونا، استخر، بیمارستان، مدارس و غیره.

بیشتر بخوانید: پروژه های استانبول

قیمت آپارتمان در استانبول با شهرهای دیگر ترکیه مانند ازمیر، آنکارا، آنتالیا و …کمی متفاوت است. استانبول از ۲ قاره اروپایی و آسیایی تشکیل شده است که هر کدام از آنها دارای امکانات خاص خود هستند.

این شهر دارای ۳۹ منطقه که در هر کدام از این محله ها قیمت آپارتمان متفاوت است. مانند ایران که در هر محله قیمت هر متر مربع املاک و مستغلات با محله های دیگر متفاوت است، استانبول نیز از این امر مستثنی نیست.

قیمت خرید آپارتمان در محله های مختلف استانبول

قیمت آپارتمان در محله های استانبول

بازار مسکن استانبول نسبت به یک ماه گذشته حدود ۲.۵۵% افزایش پیدا کرده است.

به طور میانگین قیمت خانه در استانبول حدود ۴۶۳۷ لیر به ازای هر متر مربع می باشد. بر این اساس اگر شما قصد دارید یک آپارتمان ۱۰۰ متری در سال ۲۰۲۰ در استانبول خریداری کنید باید  میانگین مبلغی حدود ۳۴۷.۱۳۴ لیر تا ۵۷۹.۷۰۰ لیر هزینه کنید.

آپارتمان‌هایی که در سواحل بسفر،  نزدیک ساحل و در مرکز شهر استانبول است بالاترین قیمت را دارند. زیرا این مناطق در قسمت اروپایی استانبول قرار دارند و از لحاظ تفریحی و رفاهی امکانات بالاتری دارند.

محل هایی مانند ببک، اتیلر، اورتاکوی و بشیکتاش محله‌های هستند که قیمت آپارتمان در آنها بالاست.

هرچه به سمت غرب استانبول می‌رویم قیمت آپارتمان در این شهر کمتر می‌شود. محله هایی مانند بیلیکدوزو، اسنیورت، قاضی عثمان پاشا، کورت کوی، کارتال و … قیمت مناسب تری دارند. در ادامه قیمت خرید آپارتمان در استانبول را برایتان شرح می دهیم. لازم به ذکر است که این قیمت ها برای آپارتمان معمولی است و آپترتمان هایی که دارای امکانات مختلفی هستند قیمت ها متفاوت می باشند.

قیمت خرید ملک در قسمت اروپایی استانبول

قیمت آپارتمان در قسمت اروپایی استانبول

 • قیمت آپارتمان در شیشلی | Şişli

منطقه شیشلی استانبول در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد. این منطقه از شرق با بشیکتاش، از شمال با ساریر، از غرب با کائیت هانه و ایوب و از جنوب با بی اوغلو همسایه است. از جاذبه های گردشگری منطقه شیشلی استانبول می توان به موزه آتاتورک، کاخ ایهلامور، بنای یادبود آزادی، ورزشگاه ترک تلکام، کلیسای جامع روح القدس، مرکز خرید جواهر، مسجد تشویکیه، گالری هنر های نوین مکا و … اشاره کرد.

قیمت آپارتمان در شیشلی نسبت به ماه قبل ۱.۹۸ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در شیشلی استانبول حدود ۵.۵۴۶ لیر است. بر این اساس ، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در لیست معاملات املاک سال ۲۰۲۰ بین ۴۱۵.۹۲۰  تا  ۶۹۳.۲۰۰ لیر می باشد.

 • قیمت آپارتمان در بِشیکتاش | Beşiktaş

منطقه بشیکتاش استانبول در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد. این منطقه از شمال با ساریر و شیشلی، از غرب با کائیت هانه، از جنوب با بی اوغلو و از شرق با بسفر همسایه است. از جاذبه های گردشگری بشیکتاش استانبول می توان به کاخ دلما باغچه، بازار محلی بشیکتاش،مسجد اورتاکوی، مقبره بارباروسا، موزه نیروی دریایی، پارک ییلدیز، موزه نقاشی و مجسمه سازی و … اشاره کرد.

جهت اطلاعات بیشتر درباره این منطقه به مقاله منطقه بشیکتاش استانبول مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان در بشیکتاش نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در بِشیکتاش استانبول حدود ۱۰.۲۴۹ لیر است. بر این اساس ، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در لیست معاملات املاک سال ۲۰۲۰ بین ۷۶۸.۶۸۳  تا  ۱.۲۸۱.۱۰۰ لیر می باشد.

 • قیمت آپارتمان در بی اوغلو | Beyoğlu

منطقه بی اوغلو استانبول در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد. این منطقه از شمال با شیشلی، از شرق با بشیکتاش و پل بغاز، از غرب با خلیج استانبول و از شمال غربی با کائیت هانه همسایه است. از جاذبه خای گردشگری منطقه بی اوغلو استانبول می توان به فرهنگسرای آتاتورک، برج گالاتا، موزه صنعت، بازار ماهی و … اشاره کرد.

قیمت آپارتمان در بی اوغلو نسبت به ماه قبل ۲.۹ درصد کاهش داشته است.  به طور میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه  بی اوغلو استانبول ۵۲۷۴ لیر می باشد.

اگر بخواهید یک آپارتمان ۱۰۰ متری در بِی اوغلو خریداری کنید باید حدود بین ۳۹۵.۵۶۷ تا ۶۵۹.۳۰۰ لیر هزینه کنید.

 • قیمت آپارتمان در ساریَر | Sarıyer

منطقه ساریر استانبول در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد. این منطقه از شمال غربی با ایوب، از جنوب با بشیکتاش، و از غرب با کائیت هانه همسایه است. از جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به جنگل بلگراد، مرکز خرید وادی استانبول، مرکز خرید ایستینه پارک، مجموعه تفریحی آتاتورک، پارک امیرگان، موزه ساکیب سابانچی، قلعه روملی حصار، کاخ ماسلاک و … اشاره کرد. ساریر یکی از لوکس ترین و گرانترین مناطق استانبول است که قیمت آپارتمان در این منطقه به دلیل امکاناتی که دارد بالاست.

جهت اطلاعات بیشتر درباره این منطقه به مقاله منطقه ساریر استانبول مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان در ساریر نسبت به ماه قبل ۴ درصد افزایش داشته است. به طور میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه  ساریر ۱۲.۷۵۶ لیر می باشد. اگر بخواهید یک آپارتمان ۱۰۰ متری در ساریر خریداری کنید باید حدود بین ۹۵۶.۷۲۱ تا ۱.۵۹۴.۵۰۰ لیر هزینه کنید.

 • قیمت آپارتمان در قاضی عثمان پاشا | Gaziosmanpaşa

منطقه قاضی عثمان پاشا در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد. این منطقه به ۳ محله تقسیم می شود : قاضی عثمان پاشا، سلطان قاضی و آرناووت کوی

این منطقه از شمال با سلطان قاضی، از غرب با بایرام پاشا و اسنلر، از شمال با ساطان قاضی و از جنوب و شرق با ایوب همسایه است.

قیمت آپارتمان در قاضی عثمان پاشا نسبت به ماه قبل ۱.۹۳ درصد افزایش داشته است.  به طور متوسط قیمت هر متر مربع در منطقه قاضی عثمان پاشا ۳.۳۷۴ لیر می باشد.  یک آپارتمان ۱۰۰ متری در قاضی عثمان پاشا متوسط بین ۲۵۳.۰۷۲ تا ۴۲۱.۸۰۰ لیر بودجه می خواهد.

 • قیمت آپارتمان در فاتیح | Fatih

قیمت آپارتمان در فاتیح نسبت به ماه قبل ۱.۸۵ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در گزارشات املاک سال ۲۰۲۰، ۴.۵۷۰ لیر گزارش شده و برای خرید یک خانه ۱۰۰ متری حدود ۳۴۲.۷۶۱ لیر تا ۵۷۱.۳۰۰ لیر بودجه نیاز است.

 • قیمت آپارتمان در باجیلار | Bağcılar

قیمت آپارتمان در باجیلار نسبت به ماه قبل ۳.۸۳ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت ملک در منطقه باجیلار استانبول بر حسب متر مربع ۳.۵۸۵ لیر است و برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در باجیلار استانبول بین ۲۶۸.۸۹۲ تا ۴۴۸.۲۰۰ لیر باید بودجه داشته باشید.

 • قیمت آپارتمان در زِیتین بورنو | Zeytinburnu

قیمت آپارتمان در زِیتین بورنو نسبت به ماه قبل ۴ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت ملک در منطقه زِیتین بورنو استانبول بر حسب متر مربع ۴.۷۱۵ لیر است و برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در زِیتین بورنو استانبول بین ۳۵۳.۶۶۱ تا ۵۸۹.۴۰۰ لیر باید بودجه داشته باشید.

 • قیمت آپارتمان در بِیلیک دوزو | Beylikdüzü

منطقه بیلیک دوزو در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد.این منطقه در شمال دریای مرمره واقع شده. بیلیک دوزو از جنوب با اسنیورت، از شرق با بویوک چکمجه و از غرب با آوجیلار همسایه می باشد. از جاذبه های گردشگری بیلیک دوزو می توان به وست مارینا، موزه موجودات دریایی، بندر آلتاش یاکوپلو و مرکز خرید مارمارا پارک اشاره کرد.

جهت اطلاعات بیشتر درباره این منطقه به مقاله منطقه بیلیک دوزو استانبول مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان در بِیلیک دوزو نسبت به ماه قبل ۴ درصد افزایش داشته است.  قیمت آپارتمان در منطقه بیلیک دوزو استانبول حدود ۲.۸۵۴ لیر است . قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در بِیلیک دوزو در سال ۲۰۲۰ بین ۲۱۴.۰۵۳ تا ۳۵۶.۸۰۰ لیر می باشد.

 • قیمت آپارتمان در باکرکوی | Bakırköy

قیمت آپارتمان در باکرکوی نسبت به ماه قبل ۲.۲۴ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در باکرکوی: ۱۰.۴۸۷ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در باکرکوی استانبول: ۷۸۶.۵۲۵ تا ۱.۳۱۰.۹۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در ایوب سلطان | Eyüp Sultan

قیمت آپارتمان در ایوب سلطان نسبت به ماه قبل ۰.۰۹۷ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در ایوب سلطان : ۴۴۲۷ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در ایوب سلطان استانبول: ۳۳۲.۰۰۳ تا ۵۵۳.۳۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در باشاک شِهیر | Başakşehir

قیمت آپارتمان در باشاک شِهیر نسبت به ماه قبل ۴ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در باشاک شهیر: ۵.۵۳۰ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در باشاک شهیر استانبول: ۴۱۴.۷۴۰ تا ۶۹۱.۲۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در بویوک چکِمجه | Büyükçekmece

قیمت آپارتمان در بویوک چکِمجه نسبت به ماه قبل ۳.۳۴ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در بویوک چکِمجه : ۳.۷۳۷ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در بویوک چکِمجه استانبول: ۲۸۰.۳۰۸ تا ۴۶۷.۲۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در کوچوک چکِمجه | Küçükçekmece

قیمت آپارتمان در کوچوک چکِمجه نسبت به ماه قبل ۲.۴ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در کوچوک چکِمجه : ۴۰۷۱ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در کوچوک چکِمجه استانبول: ۳۰۵.۳۲۲ تا ۵۰۸.۹۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در کائیت هانه | Kağıthane

قیمت آپارتمان در کائیت هانه نسبت به ماه قبل ۱.۹۴ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در کائیت هانه : ۴۵۲۵ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در کوچوک چکِمجه استانبول: ۳۳۹.۳۷۴ تا ۵۶۵.۶۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در اسنیورت | Esenyurt

قیمت آپارتمان در اسنیورت نسبت به ماه قبل ۲.۶۱ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت ملک در منطقه اسنیورت استانبول بر حسب متر مربع ۲.۶۰۷ لیر است و برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در اسنیورت استانبول بین ۱۹۵.۵۶۰ تا ۳۲۵.۹۰۰ لیر باید بودجه داشته باشید.

 • قیمت آپارتمان در آوجیلار

قیمت آپارتمان در آوجیلار نسبت به ماه قبل ۴ درصد افزایش داشته است.  میانگین قیمت ملک در منطقه آوجیلار استانبول بر حسب متر مربع ۳۰۱۳ لیر است و برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در آوجیلار استانبول بین ۲۲۵.۹۸۳ تا ۳۷۶.۶۰۰ لیر باید بودجه داشته باشید.

قیمت خرید ملک در قسمت آسیایی استانبول

قیمت خرید آپارتمان در قسمت آسیایی استانبول

 • قیمت آپارتمان در بایرام پاشا | Bayrampaşa

قیمت آپارتمان در بایرام پاشا نسبت به ماه قبل ۴ درصد افزایش داشته است. منطقه بایرام پاشا استانبول در قسمت آسیایی این شهر است. میانگین قیمت ملک در بایرام پاشا بر حسب متر مربع ۴۱۵۹ لیر است و برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در بایرام پاشا استانبول بین ۱۳۳.۸۹۲ تا ۵۱۹.۸۰۰ لیر باید بودجه داشته باشید.

 • قیمت آپارتمان در اوسکودار | Üsküdar

قیمت آپارتمان در اوسکودار نسبت به ماه قبل ۲.۱۲ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در اوسکودار : ۵۲۷۷ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در اوسکودار استانبول: ۳۹۵.۷۶۱ تا ۶۵۹.۶۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در کادیکوی | Kadıköy

قیمت آپارتمان در کادیکوی نسبت به ماه قبل ۳.۵۴ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در کادیکوی : ۹۳۷۳ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در کادیکوی استانبول: ۷۰۲.۹۶۵ تا ۱.۱۷۱.۶۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در اتاشِهیر | Ataşehir

قیمت آپارتمان در اتاشِهیر نسبت به ماه قبل ۱.۶۱ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در اتاشِهیر : ۴۹۱۶ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در اتاشِهیر استانبول: ۳۶۸.۶۸۸  تا ۶۱۴.۵۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در عمرانیه | Ümraniye

قیمت آپارتمان در عمرانیه نسبت به ماه قبل ۲.۳۱ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در عمرانیه: ۴۱۷۶ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری درعمرانیه استانبول: ۳۱۳.۲۱۴ تا ۵۲۲.۰۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در مالتِپه | Maltepe

قیمت آپارتمان در مالتِپه نسبت به ماه قبل ۰.۲۱ درصد کاهش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در مالتِپه: ۴۸۲۸ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری درمالتِپه استانبول: ۳۶۲.۱۱۶ تا ۶۰۳.۵۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در چِکمه کوی | Çekmeköy

قیمت آپارتمان در چِکمه کوی نسبت به ماه قبل ۲.۳۳ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در چِکمه کوی: ۳۵۴۸ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در چِکمه کوی استانبول: ۲۶۶.۱۲۰ تا ۴۳۳.۵۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در کارتال | Kartal

قیمت آپارتمان در کارتال نسبت به ماه قبل ۳.۰۹ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در کارتال: ۴۲۰۷ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در کارتال استانبول: ۳۱۵.۵۵۰ تا ۵۲۵.۹۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در توزلا | Tuzla

قیمت آپارتمان در توزلا نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در توزلا: ۳۵۵۴ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در توزلا استانبول: ۲۶۶.۵۲۰ تا ۴۴۴.۲۰۰ لیر

 • قیمت آپارتمان در پندیک | Pendik

قیمت آپارتمان در پندیک نسبت به ماه قبل ۳.۳۸ درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت آپارتمان به ازای هر متر مربع در توزلا: ۳۴۸۰ لیر

میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در توزلا استانبول: ۲۶۱.۰۲۲ تا ۴۳۵.۰۰۰ لیر

مطالب مشابه ...

3 دیدگاه‌

 1. محمد گفت:

  دستتون درد نکنه اطلاعاتتون جامع و کامله
  ممنون

 2. حمید گفت:

  عجب سایت کارآمد و خوبی دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
Powered by