مراحل خرید ملک در ترکیه - آقای ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه - آقای ترکیه

26 مرداد 1398

حقوقی

مراحل خرید ملک در ترکیه - آقای ترکیه
ذغدغه بسیاری از ایرانیانی که قصد سفر و خرید ملک دارند این است که مراحل خرید ملک در ترکیه چیست و به دلیل نا آشنا بودن از هدف خودشان دور می شوند. در این مقاله برآنیم تا شما را با مراحل خرید ملک در ترکیه آشنا کنیم. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید ملک، به مقاله  انواع خرید ملک در ترکیه مراجعه کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود، به این لینک مراجعه کنید.

همه چیز درباره مراحل خرید ملک در ترکیه

اولین کاری که باید انجام شود بازدید از ملک و انتخاب ملک است در صورتیکه ملک انتخاب شد تیم حقوقی شرکت قرارداد فروش را آماده می کنند. این قرارداد مانند قرارداد خرید ملک در ایران است که شامل نام و آدرس فروشنده، مشخصات ثبتی، شماره و محل ملک، اطلاعات مالکیت، شرایط مورد توافق اعم از نحوه پرداخت، وسایل و امکانات موجود در ملک، شرایط تحویل ملک در آن قید می شود. نکته قابل توجه این است که اگر به زبان ترکی تسلط ندارید حتما باید یک مترجم همراه خود داشته باشید تا مفاد قرارداد را کامل برای شما شرح دهد. مراحل خرید ملک در ترکیه این قرارداد در 3 نسخه تنظیم و توسط مالک و خریدار امضا می شود. مسئولیت اسناد مالکیت و احراز مالکیت فروشنده بر ملک و کنترل کلیه اسناد بر عهده تیم حقوقی شرکت می باشد. بعد از تنظیم قرارداد مالک مبلغ پیش پرداختی به عنوان بیانه از خریدار دریافت می کند که این مبلغ در قرارداد ثبت می شود و رسید مبلغ دریافتی به خریدار داده خواهد شد. مراحل خرید ملک در ترکیه پس از این مرحله مالک به اداره ثبت اسناد ترکیه مراجعه می کند و جهت فروش ملک پرونده جدید باز می کند در این مرحله باید استعلام انجام شود . دلیل استعلام این است که ملک نباید در منطقه استراتژیک و نظامی باشد، این استعلام از طرف ارتش ترکیه انجام می شود و حدود 45 روز الی 2 ماه زمان می برد. در صورت مجاز بودن تایید آن به اداره ثبت اسناد ترکیه ارسال می گردد. اگر در مجتمعی قبلا حداقل یک فروش به خارجی انجام شده باشد دیگر نیازی به این استعلام نخواهد بود. [caption id="attachment_343" align="aligncenter" width="720"]مراحل خرید ملک در ترکیه مراحل خرید ملک در ترکیه[/caption] معمولا پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک در اداره اسناد و املاک ترکیه به مالک پیامک ارسال می شود که در آن تاریخ امضا و انتقال سند مشخص خواهد شد و در تاریخ مشخص شده باید مالک و خریدار به اداره ثبت سند و املاک مراجعه کرده و پس از دریافت مابقی پول اقدام به امضای مدارک در حضور مامور اداره ثبت و اسناد ترکیه کنند و انتقال ملک انجام شود. مراحل خرید ملک در ترکیه

مدارکی که خریدار باید به اداره اسناد و املاک ترکیه ارائه دهد

  1. 6قطعه عکس.
  2. شماره مالیاتی(با مراجعه به اداره مالیات ترکیه قبل دریافت است).
  3. اصل و ترجمه تایید شده پاسپورت خریدار.
  4. ارائه مدارک مترجم رسمی که از خود مترجم دریافت می شود.
  5. ارائه اصل و ترجمه تایید شده وکالتنامه(در صورت خرید وکالتی).
مراحل خرید ملک در ترکیه

مواردی که باید به آن توجه شود

  • باید دقت داشته باشید که ملک مورد نظر دارای مشکلاتی از قبیل گرو ماندن ملک از طرف دولت برای بدهی و یا رهن و وام پرداخت نشده نباشد.
  • برای این منظور از دفتر اسناد رسمی اطلاع کسب کنید.
  • اگر اتباع خارجی خواهان اجاره ملکی در ترکیه باشند، باید اجازه اقامت اخذ کنند. ولی برای خرید ملک نیازی به داشتن اقامت نیست.
  • در موضوع خرید و فروش ملک، همیشه کمک گرفتن از یک شرکت فروش املاک مجرب و خبره به نفع خریدار بوده است. پس توصیه می شود از یک شرکت فروش کمک بگیرید.