بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه کجاست؟

بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه کجاست؟ شاید این سوال در ذهن اکثر افرادی که قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه  را دارند بیافتد. پاسخ به این سوال پیچیده است زیرا خریداران دارای بودجه های مختلف و در عین حال خواستار یک منطقه خوبی هستند که از  لحاظ  امنیتی و رفاهی کامل باشد.

آقای ترکیه برحسب تجربه خود، قصد دارد شما را با بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه آشنا کند. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

اکثر ملیت ها از جمله شهروندان ایالات متحده ، انگلیس ، اروپایی و خاورمیانه اجازه آن را دارند که در ترکیه ملکی خریداری کنند. از ۱۹۵ کشور جهان ، تنها شهروندان پنج کشور (سوریه ، ارمنستان ، کره شمالی ، کوبا و نیجریه ) نمی توانند املاک و مستغلات ترکیه را خریداری کنند.

پس خرید املاک مسکونی و یا تجاری در ترکیه برای ایرانیان سریع و آسان است و هیچ محدودیتی ندارد. به جز مناطقی که نظامی هستند، می توانید در تمامی محله ها و شهر های ترکیه بدون هیچ دردسری ملک خریداری کنید.

لیستی از بهترین شهر برای خرید  ملک در ترکیه

استانبول

 

  • استانبول: شهری همیشه شلوغ

استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است که بسیار پر رفت و آمد می باشد. با خرید ملک در این شهر شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارید. همچنین استانبول دارای مکان های گردشگری بیشتری است و به اصطلاح شهری توریستی است. قیمت آپارتمان در استانبول بسته به منطقه ای که می خواهید انتخاب کنبد، امکانات ملک، سن بنا و … متفاوت است. ما در مقاله قیمت خرید آپارتمان در استانبول در خصوص قیمت برخی از مناطق مفصل صحبت کرده ایم.

استانبول همیشه شهر پیشرو ترکیه بوده و خواهد بود. این شهر به دلیل اینکه مرکز تجارت، گردشگری، آموزشی و اقتصادی است اتباع خارجی و ترک های زیادی را برای خرید آپارتمان در استانبول به خود سوق می دهد.

در استانبول پروژه های لوکس زیادی در محله های مختلف موجود است که زندگی ایده آل و لوکس را برایتان فراهم خواهد آورد.

برای مشاهده پروژه ها به مقاله های مربوط به پروژه های استانبول مراجعه کنید.

آنتالیا

 

  • آنتالیا، شهری توریستی و زنده

آنتالیا دومین شهر توریستی ترکیه بعد از استانبول است و آمارها نشان می دهد که این شهر رتبه دوم خرید املاک و مستغلات را از آن خود کرده است. بافت این شهر دارای خیابان های کم عریض و پیچ در پیچ می باشد.

این شهر از لحاظ جغرافیایی در غرب ترکیه، منطقه مدیترانه  قرار دارد.  آنتالیا از شمال با بوردورم و اسپارتا، از  شمال شرقی به قونیه، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر کارامان و مرسین، از غرب به شهر مولا و از جنوب غرب با شهر کمر همسایه است.

این شهر با مرکز شهر بزرگ  و استراحتگاه های ساحلی ، یکی از ارزان ترین مکان ها برای خرید ملک است.

آنتالیا دارای اجتماعات بزرگی از مهاجران خارجی است که یک خانه خریداری کرده اند و اکنون در تمام طول سال در اینجا زندگی می کنند.

آلانیا

 

  • آلانیا

آلانیا متعلق به منطقه وسیع آنتالیا است ، اما در سالهای اخیر در جهانگردی و فروش خانه پیشرفت کرده و اکنون سزاوار تحسین بیشتر است. یکی از مناطق آلانیا که توجه خریداران را به خود جلب می کند ، محموتلار است ، یک مکان کنار ساحل که به بسیاری از خارجی ها ، تعطیلات ایده آل یا خانه دوم خود ارائه می دهد.

بورسا

 

  • بورسا

بورسا  در ناحیه مرمره قرار دارد و عنوان چهارمین شهر بزرگ ترکیه را از آن خود کرده است.  خرید ملک در بورسا سال به سال افزایش دارد و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. بورسا به دلیل داشتن پارک ها و فضای سبز فراوان به  گاه یَشیل بورسا یعنی بورسای سبز شهرت پیدا کرده است.

این شهر صنعتی است و به دلیل داشتن کارخانجات ماشین سازی زیاد، آن را  قطب اتومبیل سازی ترکیه می خوانند.

در سال های اخیر این شهر در لیست سایت یونسکو قرار گرفت و به دلیل کوه افسانه Uludagبه خود می بالد.

ترابزون

 

  • ترابزون، شهری ساحلی

از هر کس در مورد ترابزون سؤال کنید ، آنها ابتدا به باشگاه فوتبال آن اشاره می کنند ، اما به دلایل دیگر خریداران را به منطقه جذب می کند. این شهر محافظه کار در کوهپایه های رشته کوه کاکار قرار دارد و آخر هفته در مکانهایی مانند اوزونگول و فلات آیدر عقب نشینی می کند و ساکنان را با طبیعت یکی می کند.

ترابزون شهری زنده و بسیار سرسبز است که طرفداران خود را دارد. این شهر بیشتر شبیه به شمال ایران است سرسبز با آب و هوای خوب.

این شهر در گذشته دروازه ای تجاری به ایران و قفقاز به شمار می رفته و محلی برای تبادل پارچه های ابریشمی و کتان بوده است.

از لحاظ جغرافیایی ترابزون در کنار دریای سیاه قرار دارد و سال هاست که یکی از مراکز تجاری مهم  ترکیه به شمار میرود.

مطالب مشابه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
Powered by