کدام شهر ترکیه بیشترین فروش آپارتمان را دارد

کدام شهر ترکیه بیشترین فروش آپارتمان را دارد

23 شهریور 1401

حقوقی

کدام شهر ترکیه بیشترین فروش آپارتمان را دارد

به دلیل افزایش سرسام آور قیمت مسکن در ایران و آسان تر شدن قوانین ترکیه برای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه بسیاری از سرمایه گذاران به سمت خرید آپارتمان در ترکیه سوق پیدا کردند. ترکیه به دلایل مختلف مثل آب و هوای مناسب، نزدیکی به ایران، گردشگری زیاد و ... سالانه بسیاری از اتباع خارجی به این کشور سفر می کنند.به خصوص استانبول که دارای امکانات گردشگری زیادی است. در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۹ حدود ۶۷۸ هزار ایرانی از این کشور دیدن کردند. طبق آمار مرکز آمار ترکیه،  در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۲ هزار آپارتمان در ترکیه توسط افراد غیر ترک خریداری شده است که از این میان بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ خانه در ترکیه توسط ایرانیان خریداری شده است. این در حالی است که در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۸ شهروندان ایرانی میانگین حدود ۲۲۰۰ آپارتمان در ترکیه خرید کردند که این آمار افزایش خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

ملک های زیر ۱۰۰ هزار دلار

 خرید توسط شهروندان خارجی

خرید آپارتمان در ترکیه بر اساس این آمار در ۹ ماهه اول ۲۰۱۹ حدوداً ۸۶۵ هزار دستگاه در ترکیه به صورت نقدی و یا وام خریداری شده است.

همه چزی درباره ی زندگی در ترکیه

 پر طرفدار ترین شهر های ترکیه برای خرید ملک توسط اتباع خارجی به خصوص ایرانیان

خرید آپارتمان در ترکیه بر اساس مرکز آمار ترکیه اولین شهر پر طرفدار این کشور استانبول بوده که با  ۱۴۷ هزار و ۹۸۳  دستگاه آپارتمان، در صدر جدول قرار گرفته و بعد از آن به ترتیب شهرهای آنکارا، آنتالیا، بورسا، مرسین و قونیه در رده های بعدی قرار گرفتند.

 قیمت خرید آپارتمان در استانبول

 قیمت خرید آپارتمان در آنتالیا