خرید آپارتمان در ترکیه، کدام شهر ترکیه بیشترین فروش آپارتمان را دارد

خرید آپارتمان در ترکیه، کدام شهر ترکیه بیشترین فروش آپارتمان را دارد

26 بهمن 1398

حقوقی

خرید آپارتمان در ترکیه، کدام شهر ترکیه بیشترین فروش آپارتمان را دارد
به دلیل افزایش سرسام آور قیمت مسکن در ایران و آسان تر شدن قوانین ترکیه برای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه بسیاری از سرمایه گذاران به سمت خرید آپارتمان در ترکیه سوق پیدا کردند. ترکیه به دلایل مختلف مثل آب و هوای مناسب، نزدیکی به ایران، گردشگری زیاد و ... سالانه بسیاری از اتباع خارجی به این کشور سفر می کنند.به خصوص استانبول که دارای امکانات گردشگری زیادی است. در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۹ حدود ۶۷۸ هزار ایرانی از این کشور دیدن کردند. خرید آپارتمان در ترکیه طبق آمار مرکز آمار ترکیه،  در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۲ هزار آپارتمان در ترکیه توسط افراد غیر ترک خریداری شده است که از این میان بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ خانه در ترکیه توسط ایرانیان خریداری شده است. این در حالی است که در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۸ شهروندان ایرانی میانگین حدود ۲۲۰۰ آپارتمان در ترکیه خرید کردند که این آمار افزایش خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

 خرید آپارتمان در ترکیه توسط شهروندان خارجی

خرید آپارتمان در ترکیه بر اساس این آمار در ۹ ماهه اول ۲۰۱۹ حدوداً ۸۶۵ هزار دستگاه در ترکیه به صورت نقدی و یا وام خریداری شده است.

 پر طرفدار ترین شهر های ترکیه برای خرید ملک توسط اتباع خارجی به خصوص ایرانیان

خرید آپارتمان در ترکیه بر اساس مرکز آمار ترکیه اولین شهر پر طرفدار این کشور استانبول بوده که با  ۱۴۷ هزار و ۹۸۳  دستگاه آپارتمان، در صدر جدول قرار گرفته و بعد از آن به ترتیب شهرهای آنکارا، آنتالیا، بورسا، مرسین و قونیه در رده های بعدی قرار گرفتند.

 قیمت خرید آپارتمان در استانبول و آنتالیا

استانبول

استانبول اولین شهر بزرگ ترکیه و البته اولین شهر پرطرفدار ایرانیان برای زندگی و سرمایه گذاری در این کشور است. قیمت آپارتمان در استانبول به شرایط مختلف اعم از محل‌های انتخابی، امکانات آپارتمان، متراژ، سن بنا و غیر بستگی دارد و از  ۱۰۵۰ دلار تا ۲۴۵۰ دلار متغیر است. هر چه از مرکز شهر دورتر می‌شویم به تبع قیمت هر متر مربع آپارتمان کمتر می شود و از حدود ۴۷۰ دلار تا بالای ۱۰۸۰ دلار متغیر می شود.خرید و فروش ملک در استانبول

آنتالیا

آنتالیا دومین شهر محبوب ایرانیان برای گردش و سرمایه‌گذاری است و طرفداران زیادی دارد. قیمت آپارتمان در آنتالیا برای هر متر مربع در مرکز شهر از ۵۴۰ دلار تا ۱۵۳۰ دلار متغیر است و هر چه از مرکز شهر دورتر می شویم قیمت از ۳۷۰ دلار تا ۸۰۰ دلار متغیر می شود.