خرید آپارتمان قسطی در ترکیه، چطور در ترکیه آپارتمان قسطی خریداری کنیم؟

خرید آپارتمان قسطی در ترکیه، چطور در ترکیه آپارتمان قسطی خریداری کنیم؟

25 فروردین 1399

حقوقی

خرید آپارتمان قسطی در ترکیه، چطور در ترکیه آپارتمان قسطی خریداری کنیم؟
خرید آپارتمان قسطی در ترکیه فکری است که بسیاری از افراد و مستاجران را به خود مشغول کرده است. اکثر مستاجران به دنبال این هستند که به جای پرداخت اجاره بهای آپارتمان بتوانند راهی پیدا کنند که آپارتمان به صورت قسطی خریداری کنند. لازم به ذکر است که با خرید آپارتمان قسطی در ترکیه به شما پاسپورت ترکیه تعلق نخواهد گرفت. ما در مقاله پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک به طور کامل برایتان توضیح داده ایم که با چه روش هایی و قوانین می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. خرید آپارتمان قسطی در ترکیه مناسب کسانی است که قصد دارند اقامت ترکیه را دریافت کنند. اگر قصد دارید بیشتر درباره این موضوع بدانید به مقاله اقامت ترکیه از طریق خرید ملک مراجعه کنید. با خواندن این مقاله شما به طور کامل راه و روش های خرید آپارتمان قسطی در ترکیه آشنا خواهید شد و با دید بهتری اقدام به خرید می کنید.

انواع خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

برای خرید آپارتمان قسطی ۲ روش پیش روی شماست پروژه های مسکونی در ترکیه
  • روش اول: خرید آپارتمان قسطی از شرکتهای سازنده

در ترکیه شرکت های سازنده زیادی وجود دارند که آپارتمان خود را اقساطی به فروش می رسانند. شما باید یک مبلغی را به عنوان پیش پرداخت که معمولاً یک سوم از مبلغ کل می باشد را پرداخت کنید و مابقی آن را به صورت اقساطی با توافق بین شما و شرکت سازنده پرداخت کنید. بیشتر این آپارتمان ها برای پروژه هایی است که هنوز به طور کامل ساختن نشده است و تحویل سند بعد از اتمام اقساط به نام شما زده خواهد شد.

بیشتر بدانید: پروژه های استانبول

  • روش دوم: خرید آپارتمان قسطی از طریق وام بانکی

ابتدا نماینده بانک ملک شما را بررسی می کند و برحسب ارزش آن ملک، ۷۵ درصد آن را به شما پرداخت می‌کند و بازپرداخت معمولاً ۱۰ ساله است و آپارتمان شما در رهن بانک می شود. برای استفاده از این تسهیلات شما از دو راهی که پیش رو دارید می توانید یکی را انتخاب کنید. در واقع بانک‌های ترکیه به اشخاصی وام می دهد که توانایی پرداخت اقساط را داشته باشند:

راه نخست:

برای خودتان کسب و کاری راه اندازی کنید و از طریق ثبت شرکت مجوز کار دریافت کنید و بانک را توجیه کنید که توانایی بازپرداخت وام را دارید. به این صورت که بانک مربوطه حساب مالی شما را چک می کند.

بیشتر بدانید: ثبت شرکت در ترکیه

راه دوم:

می توانید یک کارفرمای ترک پیدا کنید و شما را به استخدام شرکت خود در بیاورد و برایتان اقامت کاری دریافت نماید. بانک، حقوق دریافتی شما را بررسی می‌کند. بیشتر بدانید: چالیشما ایزنی یا مجوز کار در ترکیه خرید آپارتمان از طریق وام بانکی

نکات مهم درباره خرید آپارتمان از طریق وام بانکی:

۱- مبلغ بازپرداخت وام بانک معادل ۵۰ درصد از درآمد ماهانه و حقوق شماست. ۲- بازپرداخت وام به بانک ارزی است و شما می توانید به جای لیر، یورو و یا دلار را انتخاب کنید. ۳- سن شما باید بین ۲۵ تا ۷۰ سال باشد تا بتوانید از بانک‌های ترکیه وام دریافت کنید. ۴- اگر وام بانکی را دریافت کردید و پس از مدتی منصرف شدید علاوه بر تسویه کامل وام، باید درصدی را به عنوان جریمه به بانک پرداخت کنید. اگر قسط شما کمتر از ۳۶ ماه باشد باید یک درصد از کل وام را به عنوان جریمه پرداخت کنید اگر بیش از ۳۶ ماه مانده باشد دو درصد باید به عنوان جریمه پرداخت شود. خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

مزایا و معایب خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

مزایا مزیتی که خرید آپارتمان قسطی در ترکیه دارد این است که قدرت خرید شما بالا می رود و شما برای انتخاب آپارتمان ها و پروژه های در حال ساخت می توانید حق انتخاب بیشتری داشته باشید. معایب ۱- شما باید نسبت به خرید آپارتمان به صورت نقدی پول بیشتری پرداخت کنید. ۲- وجود نوساناتی که در نرخ لیر و دلار در برابر پول ایران یعنی تومان وجود دارد امکان دارد ضررهای مالی برای شما ایجاد شود. ۳- در بیشتر آپارتمانهای اقساطی سند بعد از اتمام اقساط به شما داده خواهد شد و شما دیگر حق انتخاب ندارید یعنی اگر قصد تعویض و یا فروش ملک خود را داشته باشید تا زمانی که اقساط شما به اتمام نرسیده باشد اجازه هم چنین کاری را ندارید.