معرفی انواع آپارتمان در ترکیه

معرفی انواع آپارتمان در ترکیه

15 شهریور 1401

حقوقی

معرفی انواع آپارتمان در ترکیه
در ترکیه آپارتمان ها به ۵ دسته تقسیم می شوند که هر کدام از این آپارتمان ها دارای امکانات متفاوتی است. آپارتمان ها به سوئیت آپارتمان، سیته، آپارتمان های معمولی (نرمال آپارتمان)، خانه های ویلایی و سیته های معمولی تقسیم می شوند. آقای ترکیه در این مقاله شما را با انواع آپارتمان در ترکیه آشنا خواهد کرد. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. آپارتمان در ترکیه

انواع آپارتمان در ترکیه

۱- آپارتمان های معمولی (نرمال آپارتمان)

نرمال آپارتمان همان آپارتمان های معمولی و عادی هستند که که ۳ و نهایتا ۵ طبقه هستند. در مناطق مختلف شهرها، هم در بافت های قدیمی و هم در بافت های نوساز می توان این دسته از آپارتمان ها را با قیمت های متفاوتی خریداری کرد. قیمت این دسته از آپارتمان ها بستگی به سن بنا، متراژ و تعداد طبقات متغیر است. نرمال آپارتمان ها در ترکیه جز آپارتمان های محبوب بین شهروندان و بومی های ترکیه است ولی برای مهاجران چندان جذابیتی ندارد زیرا آپارتمان های معمولی دارای امکانات رفاهی اعم از نگهبان، فضای سبز و در برخی آسانسور ندارد. شارژ ماهانه در این نوع آپارتمان ها بسیار کم است.

بیشتر بخوانید: قیمت آپارتمان در مناطق مختلف استانبول

۲- سیته ها

سیته ها نسبت به آپارتمان های معمولی بین مهاجران محبوبیت بیشتری دارد. به مجموعه چندین آپارتمان در یک محموعه با فضای سبز را سیته می گویند. سیته ها معمولا در فضای چند هزار متری قرار دارد و دارای نگهبان است. سیته ها در ترکیه دارای امکانات رفاهی هستند. با توجه به اینکه در سیته نگهبان مرکزی وجود دارد می توان گفت این نوع آپارتمان در ترکیه بسیار امن هستند. قیمت سیته ها در ترکیه نسبت به نرمال آپارتمان ها قیمت بالاتری دارند و شارژ ماهانه هم نسبت به ابعاد فضای سبز و امکانات بالاتر است.

۳- رزیدنس

در سال های اخیر ساخت و ساز رزیدنس ها در ترکیه افزایش قابل توجهی داشته و انتخاب بسیاری از ایرانی هاست که به ترکیه مهاجرت کرده اند. رزیدنس ها تک برج هایی هستند که چند سالی است که مد شده است. دارای امکانات رفاهی کامل اعم از استخر، باشگاه بدنسازی، حمام ترکی، سونا، نگهبانی ۲۴ ساعته و در برخی رستوران و زمین بازی کودکان است. قیمت خرید در سیته بستگی به منطقه، سن بنا متغیر است و نسبت به سیته ها و نرمال آپارتمان قیمت ها بالاتر است. شارژ ماهانه آنها هم بالاتر است.

بیشتر بخوانید: اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه به قصد سرمایه گذاری را دارید این مطلب مناسب شماست

۴- سوئیت آپارتمان ها

آپارتمان های استودیویی با سوئیت ها از یک اتاق با سرویس بهداشتی تشکیل شده است. یک بخش از این اتاق دارای یک تخت خواب همراه با کمد لباس است و بخش دیگر به عنوان اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده می شود. این نوع آپارتمان ها معمولا مناسب جوانان مجرد و یا دانشجوهاست که به دنبال آپارتمان ارزان قیمت و کوچک هستند. ویلا در ترکیه

۵- خانه های مستقل و ویلایی

خانه های مستقل و ویلایی در ترکیه گران ترین نوع آپارتمان در ترکیه هستند و برای کسانیکه قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند بسیار محبوب است. بسیاری از ثروتمندان جهان به ویژه عرب ها مایل به خرید ویلا در ترکیه هستند. در ویلاها وجود فضای مجلل،‌ فضای سبز یا به اصطلاح باغ ها، استخرهای خصوصی حتمی است.

لینک های مفید: خرید آپارتمان در تهران